Baby shower cz. 1: co kupić Przyszłej Mamie?

Czego tak naprawdę potrzebuje przyszła mama? Najłatwiej ją o to zapytać, poprosić o przygotowanie listy prezentów z okazji baby shower. Zdarza się jednak, że w tej całej gonitwie myśli, nowych informacji i sytuacji może stracić z oczu to, co najważniejsze: że spokojna i wypoczęta przyszła mama to szczęśliwy maluch w brzuszku. Zatem jak warto uszczęśliwić mamę i dziecko w ostatnich miesiącach ciąży?

spa dla kobiety w ciąży

Czego potrzebuje przyszła mama?

To bardzo ważne pytanie usłyszałam już w pierwszych miesiącach mojej ciąży podczas zajęć „Z muzyką od poczęcia” w Operze Krakowskiej, o których więcej pisałam tutaj Automatycznie w mojej głowie zaczęła rozwijać się cała lista z elementami wyprawki dla malucha. Już miałam zacząć recytować, gdy pytanie pojawiło się ponownie – nieco zmodyfikowane: Czego potrzebujesz dla siebie, swojego lepszego samopoczucia, komfortu? Czy zaplanowałaś wyprawkę dla siebie?

Z reguły lista zakupów związanych z narodzinami nowego członka rodziny czy prezentów z okazji baby shower koncentruje się wokół malucha, bo to On(a) jest w centrum uwagi, On(a) jest najważniejszy, często zapominając
o przyszłych mamach. Tak się dzieje, bo one same zapominają o wyprawce dla siebie, a pomocy dla zmęczonego
i obolałego ciała szukają dopiero wtedy, gdy frustracja bólem i złym samopoczuciem bierze górę nad celebrowaniem codzienności.

Pomimo tego, że na przełomie 8/9 miesiąca ciąży przez kilka tygodni odczuwałam wzmożone zmęczenie ciała – szczególnie kręgosłupa i łydek – nawet na moment w mojej głowie nie zrodził się pomysł wykorzystania dostępnych oraz bezpiecznych zabiegów pielęgnacyjnych dla kobiet w ciąży, które mogłyby poprawić komfort życia. Po brzegi wypełniona gonitwą myśli, projektów i rzeczy, które chciała domknąć przed rozwiązaniem zapomniałam, że uśmiechnięta i szczęśliwa mama to spokojny i zdrowy mały człowiek w brzuszku.

bezpieczne zabiegi dla kobiety w ciąży

Bezpieczne zabiegi pielęgnacyjne dla kobiet w ciąży

O ich istnieniu dowiedziałam się z portalu prezentmarzen.pl, który dodatkowo zebrał je w jeden katalog
z możliwością realizacji podczas Dnia SPA dla kobiet w ciąży. To ich pomysł na prezent od przyjaciółek z okazji baby shower, męża, który martwi się pogarszającym samopoczuciem żony, ale także propozycja dla każdej przyszłej mamy odczuwającej zmęczenie związane z dodatkowymi kilogramami noszonymi pod sercem przez miesiące, bez względu na trymestr ciąży, w którym się znajduje. A oto lista bezpiecznych dla kobiet w ciąży zabiegów relaksacyjno-pielęgnacyjnych:

 • Peeling cukrowy całego ciała: pobudzenie mikrokrążenia skóry to zabieg, za który z pewnością podziękują ociężałe
  i nabrzmiałe nogi oraz ręce.
 • Masaż relaksacyjny całego ciała na bazie olejku eterycznego: redukuje nadmierne obciążenie i spięcie szczególnie kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym oraz karku.
 • Zabiegi na twarz do wyboru – oxybrazja lub mikrodermabrazja: to dwa zupełnie bezpieczne zabiegi dla kobiet w ciąży, oczyszczą skórę twarzy, która niestety w trakcie ciąży ma tendencją do zapychania czy pojawiania się niedoskonałości
  w związku ze zmianami hormonalnymi czy zupełnie nowymi, wcześniej nieznanymi nietolerancjami pokarmowymi.
 • Masaż twarzy, maseczka z kojących alg oraz aplikacja kremu z filtrem UV: to nieodłączny, kojący element zabiegu mikrodermobrazji na twarzy – pobudzona skóra potrzebuje ukojenia. Wyciąg z alg dodatkowo przywraca jej promienny
  i elastyczny wygląd, a zadaniem kremu z filtrem UV jest jej ochrona po zabiegu przed nawet niewielkimi promieniami słonecznymi w pochmurny dzień.
 • Zabieg regenerujący dłonie: to połączenie masażu dłoni redukującego uczucie odrętwienia i opuchnięcia z regeneracją
  w specjalnych rękawicach naskórka szczególnie narażonego na złuszczanie, odparzenie pod noszoną biżuterią w ciąży (obrączką, pierścionkami, zegarkiem)

mikrodermobrazja bezpieczny zabieg dla kobiety w ciąży

Idealny prezent dla przyszłej mamy za 199 zł

Z pewnością malucha w brzuszku nie uszczęśliwi nowy bujaczek, wygodny i bezpieczny fotelik samochodowy czy milusi kocyk jeżeli jego mama będzie spięta, niewyspana czy zmęczona. Szczęśliwy maluch w brzuszku to uśmiechnięta i wypoczęta mama – taką kolejności chcę szerzyć razem z portalem prezentmarzen.pl Swoje przyjęcie z okazji narodzin maluszka poprzedziłam Dniem Spa dla kobiet w ciąży w gabinecie Anny Pikury
w Krakowie i to był strzał w dziesiątkę! Pełna energii, promiennego blasku na twarzy, jaki przywrócił zabieg mikrodermobrazji mogłam cieszyć się spotkaniem z przyjaciółkami, bez bólu i dyskomfortu spędzić kilka godzin
w pozycji stojąco-siedzącej oraz aktywnie uczestniczyć w każdej zaplanowanej zabawie oraz sesji zdjęciowej. Już niebawem – w części BABY SHOWER 2 – podzielę się wszystkimi pomysłami na organizacji przyjęcia dla przyszłej mamy.

prezent marzeń dla kobiety w ciąży


JESTEM CIEKAWA, CO ROBIŁAŚ ALBO MOŻE CHCIAŁABYŚ ZMIENIĆ W PRZYSZŁOŚCI DLA LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA I KOMFORTU W CIĄŻY?
ZOSTAW SWOJE POMYSŁY W KOMENTARZU.

 

 

ZOBACZ TAKŻE