Baby shower z atrakcjami: 10 moich pomysłów

Baby shower anglosaska tradycja czy piękna okazja do spotkania w gronie bliskich i ważnych dla przyszłej mamy kobiet? Jak warto spędzić ten dzień? Zobacz 10 moich pomysłów i zorganizuj baby shower z atrakcjami.

Niespodzianka!

Z pewnością z przyjęcia-niespodzianki ucieszy się każda przyszła mama – w końcu kto ich nie lubi! Na co warto jednak zwrócić uwagę? Z pewnością na miejsce. Nie trzeba poświęcać na jego wybór zbyt wiele czasu. Najlepiej postawić na dobrze znane i komfortowe środowisko dla głównej bohaterki. Jeżeli jest to możliwe idealnym rozwiązaniem jest mieszkanie przyszłej mamy bądź jej siostry czy przyjaciółki. Warto zaaranżować wszystko tak, aby sama zainteresowana niczego nie podejrzewała.

Nie ma jednak większego sensu zaskakiwać kogoś – kto tego nie lubi, tym bardziej w ostatnich miesiącach ciąży. Przyszłe mamusie, lubiące kontrolować sytuację mogą wziąć sprawę przyjęcia w swoje ręce i z pewnością przydadzą się im poniższe pomysły.

Wystrój i dekoracje

Z pewnością warto podkreślić wyjątkowość tego dnia dekoracjami i delikatną zmianą wystroju. Jak zrobić to
w prosty sposób? Tematyczne balony foliowe, talerzyki, kubeczki, toppery, serwetki dostępne są w szerokim wachlarzu kolorystycznym w sieci bądź od ręki np. stacjonarnie w sklepie FLYING TIGER. Dekoracje ze zdjęć pochodzą stąd Dla fanek DIY warto pokusić się o kilka prostych pomysłów na własnoręczne dekoracje:

  • rustykalna serweta z brązowego papieru pakowego
  • tiul pomarszczony na papierowej serwecie i w kilku miejscach związany wstążką z liściem bluszczu/eukaliptusa
  • świece w słoikach ze wstążką, gałązką bluszczu/eukaliptusa i drewnianą mini klamerką, położone na drewnianych podkładkach
  • dekoracyjny mini bukiecik na końcu stołu przywiązany wstążką do zwisającej części papierowej serwety i tiulu

         

FOTOŚCIANKA

…czyli idealne miejsce do cykania pamiątkowych zdjęć oraz tworzenia instarelacji z przyjęcia. Do jej wykonania wystarczą balony, kurtyna typu makaron oraz karnisz do zazdrostek ewentualnie drewniany wspornik do kwiatów. Użyłam tego ostatniego do wyeksponowania kurtyny na całej swojej szerokości. Całą konstrukcję umieściłam na transparentnych haczykach Tesa. Aby nie obciążać konstrukcji zbytnio, ciężar części balonów przeniosłam na monsterę. Pamiątkowe zdjęcia i video można zobaczyć na moim Instagramie w wyróżnionej relacji „baby shower”.

Pamiątkowa rama

Nieodłączny element fotościanki. Wykonana z kartonu po wanience z wyprawki. Rama o szerokości 10,5 cm, oklejona dekoracyjnymi papierami do pakowania. Tematyczne elementy, które się na niej pojawiają przykleiłam taśmą dwustronną oraz przyczepiłam za pomocą drewnianych mini klamerek. Warto ułożyć elementy tak, aby były czytelne zarówno horyzontalnie jak i wertykalnie. Wymiary ramy: 57×77 cm.

Mini candy bar

Nie ma nic bardziej uroczego niż mini deserki w słoiczkach, które często posiadamy w domu. Moim przepisem na mini panna cottę dzieliłam się już jakiś czas temu w tym wpisie. Tym razem postawiłam na nieco inne smaki: szarlotkę oraz tiramisu. Przepis na mini szarlotkę znalazłam u Oli Tatki, a na tiramisu bez alkoholu i jajka (idealne dla kobiet w ciąży) u Matczyne Fanaberie. Krótko o tym, z czego składają się poszczególne warstwy:

  • mini szarlotka (od dołu): pokruszone ciastka owsiane z Lidla, mus jabłkowy (smażone na patelni kawałki jabłek z cynamonem
    i cukrem pudrem, na samym końcu zblendowane), śmietanka 30% z serkiem mascarpone i cukrem wanilinowym
  • mini tiramisu (od dołu): biszkopty moczone w espresso, śmietanka 30% z serkiem mascarpone i cukrem wanilinowym, kakao

Życzenia na tablicówce

Warto wcześniej dobrze poznać miejsce, w którym planowane jest przyjęcie i wykorzystać cały jego potencjał. Zmieniając dotychczasową treść zamieszczaną na kuchennej tablicówce zmotywowałam gości do pozostawienia pamiątkowych życzeń dla przyszłych rodziców i maluszka. Można na niej również umieścić tematyczną grafikę, cytat bądź sam temat przyjęcia. Warto pokusić się o dekoracyjne magnesy ze zdjęciami przyszłej mamy np.
z różnych etapów ciąży. Magnesy na mojej tablicówce pochodzą stąd.

PS. Większość złożonych tego dnia życzeń się spełniła, np. o przespanych nocach. A więc może warto pokusić się
o taką atrakcję?

Pomoc w kompletowaniu wyprawki

Gdy przyjęcie odbywa się w mieszkaniu przyszłej mamy można zaplanować wcześniej wsparcie dla niej w formie pomocy ze skręceniem łóżeczka czy złożeniem wózka. Często przyszła mama sama nie ma już na to sił, a dla grupy kobiet może okazać się to pełną śmiechu, wzruszeń zabawą podczas przyjęcia. Tak właśnie było u mnie! Wspólne składanie wózka marzeń, który przyszedł na dzień przed przyjęciem do dziś budzi we mnie ciepłe wspomnienia. Mój wózek można zobaczyć tutaj.

Baby quiz

Opowieści o słodkim, jeszcze nienarodzonym maluchu przyjaciółki, siostry i sąsiadki wysłuchiwały na długo przed jego narodzinami, a zatem czas sprawdzić to jak słuchały. Baby quiz to doskonała okazja na wywołanie salwy śmiechu podczas przyjęcia. Prognozowanie imienia, daty narodzin, wagi i wzrostu malucha czy obwodu brzucha przyszłej mamy może nieźle namieszać w towarzystwie.

POBIERZ MÓJ BABY QUIZ

#babyonboard Układanka 

Wspólnymi siłami goście mają do ułożenia 7-9 zdjęć, w zależności w którym miesiącu ciąży organizowane jest przyjęcie. Na każdym ze zdjęć przyszła mama wygląda nieco inaczej, a dokładnie zmienia się wielkość jej brzuszka. Zadaniem wszystkich obecnych jest ułożenie ich w prawidłowej kolejności od 1 do 9 miesiąca ciąży.

       

Co to za smak?

Musy, słoiczki, papki czyli wszystko czym rozszerza się dietę maluszka powinna wcześniej spróbować jego mama. Baby shower to doskonała okazja do rozsmakowania się w nich. Oczywiście warto zaserwować wszystkie smaki
i rodzaje po łyżeczce przyszłej mamie, które ma zamknięte bądź zasłonięte oczy.


CIEKAWA JESTEM JAKIE ATRAKCJE POJAWIŁY SIĘ NA TWOIM BABY SHOWER?
KONIECZNIE NAPISZ O NAJCIEKAWSZEJ Z NICH W KOMENTARZU.

 

ZOBACZ TAKŻE