Wielofunkcyjny wózek dziecięcy polskiej marki do 2 000 zł – jaki wybrać?

Dwie pierwsze wizyty w sklepach z wózkami zakończyły się u mnie bólem głowy. Niewiele czytałam zanim się tam wybrałam, ale i moje oczekiwania wydawały się proste do spełnienia – mały i lekki – na miarę Fiata 500. Liczba marek, modeli, półek cenowych jaka zalała mnie zaledwie w dwóch pierwszych salonach sprawiła, że szybko zaczęłam scrollować internet w poszukiwaniu porównywarki wielofunkcyjnych wózków dziecięcych. Po powrocie do domu z natłoku informacji odłożyłam temat na kilka dni, aby już niebawem powrócić bardziej świadomie.

Może ktoś pomyśli, że przesadzam, a stworzona przeze mnie porównywarka cech i parametrów wózków to czas stracony. Dziś wiem, że dzięki niej na mojego malucha czeka w domu wózek, który w pełni spełnia oczekiwania pary mieszkającej w dużym mieście, na 4 piętrze, ceniącej sobie polskie produkty.

           

 1. BUDŻET

  Przy całej liście nieuniknionych wydatków w ciąży, o której pisałam tutaj oraz pieniędzy wydanych na wyprawkę szpitalną (zobacz: video z wyprawką tutaj), kącik malucha (zobacz: nasz kącik maluch tutaj) nie ma nic złego
  w precyzyjnym określeniu budżetu jaki chcę przeznaczyć na wózek dziecięcy
  . Tak określony zakres pomoże odsiać sporą część marek i ułatwić wybór modelu.

  Budżet 2 000 złotych okazał się całkiem rozsądną decyzją jeżeli chodzi o liczbę uzyskanych benefitów przy wyborze wózka 2w1 Bebetto Luca PRO05 tj.: możliwości spersonalizowania jego wyglądu przez wybór dopasowanej do własnej estetyki i ulubionej kolorystyki eko-skóry, którą jest poryty, dwupoziomowa amortyzacja pompowanych kół tylnych (soft&hard) oraz system SAS kół przednich, dodatkowa wentylacji gondoli od spodu, kilkupoziomowa regulacji główki dziecka w gondoli, bezpieczne przechowywanie gondoli, dzięki możliwości złożenia jej na płasko oraz szeroki kąt rozsuwania budy gondoli i spacerówki z dodatkowymi wstawkami wentylacyjnej siatki. To zaledwie część zalet polskiego wózka 2w1 Bebetto Luca PRO05, które otrzymuję mieszcząc się nawet poniżej zaplanowanego budżetu!  Ale, po co to wszystko noworodkowi? 

 2. PERSONALIZACJA

  Może i początkowo maluszek nie doceni tego aspektu, ale z pewnością  mi będzie się przyjemniej przemierzało krakowskie ulice jesienią i zimą wózkiem w wybranym przeze mnie kolorze ciemnego i ciepłego brązu z eko-skóry i czarnym stelażem. Te z pozoru drugorzędne cechy ze względu na porę roku, w której na świat przychodzi maluch mogą okazać się cenną wartością w szare i deszczowe dni, podczas których z Bebetto Luca PRo05 spacery nie będą straszne i katastrofalne dla wyglądu wózka.

 3. POLSKA MARKA

  Moje ogromne serce i słabość do polskich marek oraz ich produktów wynika z historii powstania własnej marki odzieżowej z retro spódnicami. Oczywiście zawsze mam na uwadze, aby to wsparcie szło w parze z rozsądkiem, a mianowicie oferowaną ceną i jakością, które powinny stać za produktem. Słysząc w słuchawce telefonu
  o własnym parku maszynowym oraz taśmie produkcyjnej mieszczących się w Częstochowie, tak bliskiej mojemu sercu ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo z domem rodzinnym, informacja o „dłuższym” 2-tygodniowym oczekiwaniu na wymarzony wózek Bebetto Luca PRO05 nie zniechęciła mnie nawet na chwilę.

 4. GONDOLA SKŁADANA NA PŁASKO 

  To funkcja, za którą podziękuję moja przestrzeń w mieszkaniu już po pół roku. Jeżeli nie posiada się komórki lokatorskiej, a dziadkowie mieszkają w domu oddalonym o jakieś 160 kilometrów po półrocznym korzystaniu
  z gondoli – tylko na taki okres przydatna jest ta część wózka, potem maluch siada do spacerówki – możliwość złożenia gondoli na płasko i schowanie do szuflady pod łóżkiem bądź szafy w przedpokoju okaże się bardzo praktycznym rozwiązaniem, które pozwoli na jej bezpieczne i bezurazowe przechowywanie.

 5. SZEROKI KĄT ROZSUWANIA BUDY GONDOLI I SPACERÓWKI (prawie do 180 stopni)

  Ochrona przed ostrym promieniowaniem UV to jeden z priorytetów rodziców noworodka oraz niemowlaka. Dlatego im większy zakres rozsuwania się budy gondoli i spacerówki w wielofunkcyjnym wózku dziecięcym, tym większy spokój rodziców o przyszłość wspólnych spacerów. W trakcie zakupu wózka nie wiem jaka będzie wrażliwości mojego malucha. Wybierając zakres nawet do 180 stopni jak w modelu Bebetto Luca PRO05 zapewniam sobie spokój psychiczny podczas spacerów oraz nie muszę kombinować z niepewnymi konstrukcjami pieluchy zsuwająca się z budki. Dodatkowo buda została zaprojektowana tak, aby blokować szkodliwe promieniowanie UV do 50+.


 6. WAGA

  Wózek, torba, dziecko, fotelik – sporo tego do zniesienia przed każdym wyjazdem, prawda? Dlatego tak istotna staje się waga poszczególnych elementów wózka podczas jego wyboru. Podobno w pierwszym roku życia malucha mamy często rezygnują z własnej torebki i zaczynają współdzielić torbę wózkową z maluchem. Jeszcze nie wiem jak to będzie u nas. Aczkolwiek to jedno z początkowo ważniejszych dla mnie oczekiwań w przypadku modelu Bebetto Luca POR05 musiało zjeść na drugi plan. Całkowita waga wózka to ok. 14 kg. Jeżeli to istotny warunek zachęcam do wybory modelu nieco lżejszego do 13 kg marki Bebetto jakim jest Nitello. Podczas szybkich wyjść na miasto planuję wpinać fotelik samochodowy na stelaż wózka, a za miasto najczęściej będziemy się wybierać całą rodziną zatem liczę na wsparcie męża.

 7. W ZESTAWIE: WÓZEK + TORBA

  Uwielbiam komplety! Tak jak w swojej garderobie cenię garnitury, które nieraz ratowały moje spóźnione wyjście czy gorsze samopoczucie, tak od razu do gustu przypadł mi zestaw Bebetto Luca PRO05: wózek + torba wykonane z tego samego materiału. To z pewnością ułatwi to wybór, a w przyszłości i wymianę dodatków do wózka tj. kocyk, karuzela, bo sama baza jest już monochromatyczna i minimalistyczna, a co ważne stanowi oszczędność dla budżetu domowego, eliminując dodatkowy wydatek jakim jest zakup torby pielęgnacyjnej. 

 8. DODATKOWE GADŻETY

  Śpiworek na nóżki do spacerówki, folia przeciwdeszczowa, moskitiera, uchwyt na kubek to wszystko znajdziemy w torbie dołączonej do wózka Bebetto Luca PRO05.  Może na początku to zostać niedocenione, ale niech tylko zmieni się pogoda! Każda dodatkowo rzecz dołączona do zestawu to przypominam – „grubszy i szczęśliwszy” domowy budżet.

 9.  SPACERÓWKA WPINANA PRZODEM I TYŁEM

  Funkcjonalność, którą posiada większości wielofunkcyjnych wózków dziecięcych na rynku. Aczkolwiek warto pamiętać o niej i upewnić się, że wybrany model ją posiada, tak jak Bebetto Luca PRO05. Preferencje dziecka, co do pozycji siedzenia i widoku przed sobą potrafią być różne. W momencie zakupu najczęściej jeszcze ich nie znamy. A w przyszłości, chyba nikt nie chce aby dziecko dostało skrętu szyj podczas spaceru szukając wzrokiem mamy?


 10. WÓZEK DOBRZE RESOROWANY

  Amortyzację wózka można w bardzo prosty sposób sprawdzić. Testowe ścieżki z różnymi nawierzchniami: kostka brukowa, kamień, droga szutrowa, krawężniki znaleźć można w sklepach TOYSRUS, w Krakowie obok Centrum Handlowego Krokus.

  Model Bebetto Luca PRO05 posiada system amortyzacji SAS, czyli pochłaniania wstrząsów przez przednie koła jadąc np. po kostce brukowej czy uderzając o krawężnik (zobacz: jak to działa tutaj) oraz dwustopniową amortyzację (hard&soft) na pompowanych kołach tylnych umożliwiającą bujanie wózkiem (góra-dół), co
  z pewnością sporej części maluchów przypadnie do gustu.


JESTEM CIEKAWA TWOJEGO WYBORU ORAZ CECH, KTÓRE DLA CIEBIE PO CZASIE UŻYTKOWANIA WÓZKA BYŁY NAJCENNIEJSZE. NAPISZ O NICH W KOMENTARZU. 

ZOBACZ TAKŻE