10 pomysłów na tablicówkę w kuchni

3 pudełka kredy zdarte, 2 gąbki do wyrzucenia, a pomysłów nadal brak! Duża ściana tablicowa w kuchni to duże pole do popisu! Zdjęcia, magnesy, jadłospis… czym i jak zaaranżować tę przestrzeń? Praktycznie i użytecznie czy raz i na stałe? Jest wiele pomysłów – który wybrać?
Ze wszystkimi pytaniami zderzyłam się równie boleśnie, co z tablicówką w mojej kuchni. Przez pierwszy tydzień była po prostu pusta – wyglądała o tak. Potem sama zaczęła się zapełnić. Czym? Poniżej znajdziecie moje wszystkie pomysły na nią.

STYROPIANOWA RAMA

Lubię zmiany, dlatego nie wybieram rozwiązań inwazyjnych, ingerujących w konstrukcję czy ścianę. Zawsze decyduję się na to, co będę mogła zmienić – w każdym momencie – własnymi siłami. Jednym z takich rozwiązań jest styropianowa rama wokół tablicówki. Dzięki swojej lekkości w mgnieniu oka można ją zamontować samodzielnie na dwustronnej taśmie. W moim przypadku rama okazała się koniecznością ze względu na nierówności pomiędzy czarną a białą częścią. Jej zastosowanie zapewniło całości estetyczny, wręcz elegancki wygląd.

KREDOWA RAMKA

Dawno nic nie sprawiło mi tyle radości! Już nie muszę kupować ramek, a z pomocą magnesów mogę w dowolnym momencie podmieniać zdjęcia. Samą ramkę i jej wzór także! Każda zmiana zależy wyłącznie od… mojej wyobraźni.

DRABINKA Z ZIOŁAMI

Montując ją właśnie na ścianie z tablicówką, z ziół mogę korzystać nie tylko ja, ale także moim bliscy. Dzięki możliwości ich podpisywania zachęcam ich do urozmaicania swoich posiłków.

DOMEK NA KLUCZE

Jak to jest nie musieć szukać kluczy? W każdym domu powinno być jasno wyznaczone miejsce, najlepiej
z haczykami, które w prosty sposób pomogą zachować wśród kluczy ład i porządek. Tablicówka oraz komunikaty, które mogę na niej umieszczać dodatkowo wypracowuje dobre nawyki odkładania klucz na swoje miejsce.

TYGODNIOWE MENU

Co jutro na obiad? Wcześniej to pytanie każdego dni spędzało mi sen z powiek. Niestety w głowie przestały się mieścić wszystkie terminy, o których należy pamiętać, informacje, które mogą się przydać – adresy, numery itd. Każda kolejna informacja sprawiała, że o innej zapominałam. Spisanie menu na cały tydzień w jednym miejscu zredukowało stres z tym związany oraz przywróciło radość z samego gotowania.

PLANY-MARZENIA-WSPOMNIENIA

To najlepsze miejsce na wyznaczanie tych pierwszych, chroniczne przypominanie o tych drugich i celebrowanie trzecich. Pod warunkiem, że chcemy się nimi dzieli z innymi?

DOBRY POCZĄTEK DNIA

Czyli jaki? Dla mnie to ten, w którym od pierwszej stopy wystawionej za łóżko moje oczy napotykają pozytywne wiadomości. Warto się takimi otaczać – część z nich można zapisywać właśnie na tablicówce.

NAUKA OBCEGO JĘZYKA

Z tablicówką każdego dnia można wyznaczać nowy cel do nauki i dopinać jego realizacji. Otwarta na salon kuchnia to miejsce, w którym spędza się sporo czasu, a tablicówkę widać z każdego miejsce salonu czy strefy jadalnej. Dzięki czemu można się dobrze opatrzyć z nowym słowem. Wystarczy codziennie zapisywać inne – najpierw pojedynczy wyraz, potem zwrot, a na koniec całe zdanie. Prawda, że proste?

ROZRYWKA

Znacie najstarszą grę świata? To kółko i krzyżyk – doskonałe uzupełnienie wspólnego gotowania. Na naszej tablicówce zawsze jest na tę zabawę miejsce i chętni!

SZLIFOWANIE RYSNKU

Jeżeli nie dla dorosłych to z pewnością dla dzieci, które zamiast rysowania po tapecie, za co nieźle można obserwować, mają całą ścianę na twórczość własną. Dodatkową zalecą tablicówki jest możliwość monitorowania wzrostu malucha i zaznaczanie każdego pomiaru wraz z datą.

Jakie magnesy trzymają się na farbie magnetyczno-tablicowej?

Niestety tylko wybrane. Ciężki i gruby magnes nie utrzyma się, pomimo położeniu kilku, a nawet kilkunastu warstw. Im większa powierzchnia magnesu tym lepsza przyczepność oraz proporcjonalny stosunek dekoracji do samego magnesu.

Ma zalety, zalety i … wady!

Jest jeszcze jeden wątek, z którym chcę się rozprawiać! To uporczywe białe smugi trudne do usunięcia
z tablicówki. Znacie na to sposób? Jestem w trakcie testowania jednego ze sposobów na ich pozbycie. Jak tylko pomyślnie przejdzie testy to podzielę się efektem – UWAGA – w nowym video! Planuję wrócić do nagrywania vlogów.

Ciekawa jestem, co sądzicie o tablicówkach w kuchni – to dobre rozwiązania dla Waszego domu? Podzielcie się korzyściami, jakie z niej czerpiecie. Może komuś pomogą w podjęciu decyzji.

 

ZOBACZ TAKŻE