Jak zaproszeniem sprawić miłą niespodziankę gościom?

Ciekawy pomysł, niestandardowy rozmiar, nietypowe kolory… Jak przygotować zaproszenie, które przyciągnie uwagę, wywoła uśmiech, obudzi wspomnienia i nie wyląduje w szufladzie czy koszu? Mam na to swój sposób, którym chcę się podzielić krok po kroku.

Rok temu bardzo bogata oferta zaproszeń ślubnych sprawiła, że poczułam się w tym gąszczu zalewających zewsząd propozycji zagubiona! Z przyjemności wybierania wpadłam w rozterki pomiędzy ładnym a ładniejszym, różowym a blado różowym. To właśnie wtedy postanowiłam, że przygotuję je samodzielnie i wyszły o tak!

Fajny, ale czasochłonny pomysł!

Z pewnością prościej byłoby kupić, zapłacić, podpisać i wysłać. Samodzielne przygotowanie to czasochłonny proces, ale pamiętam, że sporo czasu potrafiłam spędzić również na przeglądaniu zaproszeń, weryfikowaniu firm, zastanawianiu się, zamawianiu, przesyłaniu imiennej listy do copy czy przypominaniu – znacie to? Jak się okazało samodzielnym przygotowaniem zaproszeń też mogę się zająć z pozycji siedzącej w ulubionym fotelu, a do wykonania projektu i zlecenia druku wcale nie muszę być certyfikowanym grafikiem!

Jak ułatwić przygotowanie zaproszeń?

Po pierwsze internetowy edytor graficzny, o którym już kiedyś pisałam przy okazji tego projektu.

Po drugie sprawdzona drukarnia, z którą kontaktuję się mailową i spotykam dopiero przy odbiorze. Krakowiakom polecam tę drukarnię. Jeszcze nigdy mnie nie zawiedli i mam do nich blisko. W Krakowie mają aż pięć punktów odbioru, praktycznie w każdym rejonie miasta.

Po trzecie przygotowałam dla Was małe ułatwienie! Można pobrać gotowy wzór zaproszenia i uzupełnić ręcznie daty, imiona gości oraz szczegóły spotkania lub zrobić to samodzielnie zakładając darmowe konto na Canva.com i wykonując kilka prostych kroków razem ze mną:

  1. Wybierz przycisk „Utwórz projekt”.
  2. Następnie skroluj w dół do sekcji „Wydarzenia” i wybierz format „Zaproszenie”.
  3. Wybierz z sekcji „Układy” białą kartkę lub którykolwiek z układów – kliknij na niego i usuń przyciskiem „Delete”.
  4. Z sekcji „Elementy” wybierz ramkę.
  5. Więcej układów ramek znajdziesz skrolując w dół.
  6. Za pomocą myszki przeciągnij wybraną ramkę na projekt. Tak samo zrób ze zdjęciem, które najpierw wstaw w zakładce „Przesłane”.
  7. Zajrzyj jeszcze raz do sekcji „Elementy”.
  8. W wyszukiwarce wpisz „serce” i wybierz odpowiednie.
  9. Z zakładki „Elementy” wstaw jeszcze wykropkowaną linię, która znajduje się pomiędzy sercami. Pole tekstowe dla dat i wydarzeń wstawisz za pomocą zakładki „Tekst” poniżej sekcji „Elementy”.
  10. Pobierz projekt. Najlepiej w rekomendowanym pliku pdf.

Użyta czcionka to AMATIC SC – rozmiar 16 dla zdania pod zdjęciem, rozmiar 12 dla dat, rozmiar 14 dla wydarzeń. Możesz też pobrać gotowy wzór zaproszenie za pomocą:

 

Pobierz okładkę zaproszenie

 

Copy zaproszenia można stworzyć na tym samym wzorze wymieniając zdjęcie na cytat, a graficzne elementy na treść zaproszenia. Warto jednak skopiować to zaproszenie i otworzyć w nowym oknie – to ułatwi przygotowanie kolejnych zaproszeń, w których trzeba będzie podmienić zdjęcie i dane gości. Jest też drugi sposób – możecie pobrać gotowy wzór:

 

Pobierz copy zaproszenia

 

Użyta czcionka to CINZEL w rozmiarze 16 dla cytatu oraz AILERON THIN rozmiar 9 dla treści zaproszenia. Największą atrakcją zaproszenia jest możliwość odcięcia i zachowania w formie pamiątki zdjęcia! Aby to zrobić wystarczy wstawić z zakładki „Elementy” przerywaną linię oraz ikonę nożyczek, które będą wskazywały miejsce cięcia. Dodatkowo powyżej przerywanej linii możesz wstawić pomocniczy tekst np. „Odetnij i zachowaj zdjęcie na pamiątkę!”.

Zaproszenie ma wymiary 14x14cm. Kopertę do niego można wykonać samodzielnie, najlepiej użyć do tego papieru o gramaturze 80g/m2 lub 120 g/m2.

 

 Jak sprawić, żeby zaproszenie nie wylądowało w szufladzie lub co gorsza w koszu?

Każdy człowiek najbardziej kocha… siebie! Ja to nazywam zdrowym egoizmem, który postanowiłam wykorzystać. Spersonalizowane zaproszenie, na którym pojawi się zdjęcie osoby zaproszonej z pewnością na dłużej przykuje uwagę, a może nawet sprawi, że zachowa je na pamiątkę. To również świetna okazja na wręczenie pamiątkowego zdjęcie, ku czemu może wcześniej nie było okazji. Z kolei rodzicom, którzy otrzymali cały album pamiątkowych zdjęć warto zamieścić zdjęcie, którego nie znają. W tym pomyśle liczy się efekt zaskoczenia, który ma na cele przywołanie wspomnień. W końcu nie tylko Młodzi je mają. Może gości urzekła sala, dekoracje albo wydarzyło się coś miłego, o czym tak spersonalizowane zaproszenie przypomni – nabierze wartości i nie wyląduje w szufladzie czy koszu. W końcu, kto wyrzuca swoje zdjęcie?

Największą frajdę sprawia element zabawy ukryty na zaproszeniu! Po otrzymaniu można je zmodyfikować, oczywiście zgodnie z instrukcją! We wskazanym miejscu, nad copy zaproszenia wystarczy przeciąć nożyczkami, aby cieszyć się pamiątkowym zdjęciem i umieścić je w albumie lub ramce.

Ciekawa jestem czy Wam podobają się takie kreatywne zaproszenia?

 

SPÓDNICA/T-SHIRT – DaWanda

ZOBACZ TAKŻE