WALENTYNKA LAST MINUTE

Tworząc wpis o pomysłach na Walentynkę Last Minute nie myślałam o zapominalskich. Sama nie należę do takich osób. Skrupulatnie i z odpowiednim wyprzedzeniem spisuję i przygotowuję upominki. Uważam, że każda okazja jest dobra by sprawić bliskim niespodziankę i przyjemność. Bardziej niż w okazjonalne święta wierzę w siłę uczucia oraz znaczenie małych gestów.

O 14 lutego nie zapomniałam ani na chwilę, w dużej mierzę ze względu na swoją pracę. A i tak postawiłam na walentynkę przygotowywaną na ostatnią chwilę, w przysłowiowe 15 minut. Poznaj moje 3 sposoby na spersonalizowaną walentynkę, przy niewielkim nakładzie czasu i pieniędzy.

img_1065

Pomysł 1: Masz wiadomość

Prezenty wykonane samodzielnie mają zupełnie inną wartość. Przez lata potrafi cieszyć szalik wykonany na drutach przez babcię, laurka z okazji Dnia Matki czy miłosne pudełko – przygotowywane od serca dla serca. Argument o braku plastycznych umiejętność czy kreatywności zupełnie się zdezaktualizował, dzięki tak wspaniałym twórcom jak Weronika z bloga Mavelo, która tworzy okazjonalne grafiki i projekty na prywatny użytek zwykłego Kowalskiego. Walentynkowe pudełka pobrać możecie tutaj

Pomysł 2: Słodycze DIY

Pomysł na domowe czekoladki chodził za mną już od dawna. Walentynki uznałam za idealną okazję na jego przetestowanie. Oczywiście wszystkim, którzy nie czują się na siłach, aby zmierzyć się z własnoręcznie wykonanymi słodkościami proponuję sięgnąć po ulubione słodycze obdarowanego. Walentynkowe pudełka to również doskonała alternatywę dla klasycznie pakowanych, opatrzonych opakowań firmowych słodyczy.

Przepis na czekoladki (15 sztuk)

  • 40 g gorzkiej czekolady;
  • 4 łyżki śmietany 30%;
  • 10 g masło;
  • łyżka miodu (opcjonalnie);
  • migdały do dekoracji (najlepiej sięgnąć po ulubiony dodatek obdarowanego).

Wszystkie składniki mieszamy razem na małym ogniu. Przelewamy do specjalnych foremek i wkładamy na noc do lodówki bądź jeżeli zależy nam na szybkim efekcie – do zamrażarki.

 

Zobacz również: 5 powodów, dla których warto zaskakiwać innych 

 

img_1067

 

Pomysł 3: Walentynkowa ścieżka

Z porannego rytuału można stworzyć iście miłosną ścieżkę. Wybrałam trzy miejsca, najczęściej odwiedzane po przebudzeniu. W każdym z nich umieściłam pudełeczko z wiadomością. Pierwsze pudełko zostawiłam na umywalce, do której niejednokrotnie zmierzamy jeszcze z zamkniętymi oczami, po omacku. Kolejne w szafce z kosmetykami (dla kobiet idealna okazać się może kosmetyczka), a ostatnią wiadomość na stole, przy którym przystajemy na chwilę, na łyk kawy przed wyjściem z domu.

A Ty, jaką wiadomość zostawiłeś dziś rano
wychodząc z domu?

img_1083

ZOBACZ TAKŻE