Zajęcia dla mamy z dzieckiem 2m+ za 1 zł w Krakowie

Co może robić mama z maluchem? Myślę, że każda kobieta choć raz w życiu zadała sobie to pytanie. Sama dopóki nie znalazłam się w tej sytuacji, miałabym trudność ze znalezieniem odpowiedzi. Na szczęścia z pomocą przychodzi wiele miejsc i instytucji, które chętnie aktywizują „świeżo upieczoną” mamę z dzieckiem od 2m+ za symboliczną złotówkę. Jakie to miejsca? Sprawdź poniżej.

praktykować jogę

PONIEDZIAŁKI
GODZ.: 11:00
Klub Rodziców w ARTzonie
os. Górali 4, Kraków

Miłością do jogi zaszczepiłam się jeszcze w ciąży. Oprócz dobrego samopoczucia zajęcia dostarczała mi nowych możliwości – spotkań i wymiany doświadczeń z kobietami na tym samym etapie życia. Teraz, gdy Zuzia jest już na świecie praktyka jogi jest dużym ukojeniem dla mojego kręgosłupa, który cały czas przyzwyczaja się do nowych obowiązków tj. dźwiganie coraz cięższego malucha i nie zawsze komfortowych pozycji do karmienia. Więcej
o zajęciach i zapisach tutaj.

wrócić do ulubionych zajęć fitness

Uczestnicząc w jodze dedykowanej kobietom w ciąży w Nowohuckim Centrum Kultury również za złotówkę [tutaj więcej informacji] dowiedziałam się o zajęciach fitness dla mamy z maluszkiem, które następowały bezpośrednio po tych dla przyszłych mam. Bardzo się wtedy ucieszyłam, że będę mogła kontynuować ćwiczenia, gdy pojawi się Zuzinka. Dziś zajęcia te pomagają mi pracować nad partiami ciała i mięśniami, które był „uśpione” w ciąży oraz nadwyrężone podczas porodu. Więcej o zajęciach i zapisach tutaj.

WTORKI, CZWARTKI
GODZ.: 11:00
Klub Super Mama, Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jan Pawła II 232, Kraków

rozpocząć muzyczną przygodę z maluchem 3m+

Po pierwszym wyjściu z Zuzi, zakończonym sukcesem nabrałam ochoty na więcej! O zajęciach umuzykalniających dla dzieci od 3m+ usłyszałam podczas zajęć fitness od innej mamy. Pomimo sporego zainteresowanie i zamkniętej listy już kilkakrotnie udało się w nich uczestniczyć w ramach wcześniej zgłoszonej nieobecności przez innego uczestnika z listy. Od pierwszych zajęć obydwie przepadłyśmy! Godzina lekcyjna wspólnego gugania, śpiewania, zabawy z udziałem instrumentów – fletu poprzecznego oraz gitary to coś, co nie tylko rozwija zmysł słuchu Zuzi, ale jest też przyjemnym treningiem ruchowym dla niej samej jak i dla mnie. Zajęcia te można połączyć
w dwugodzinny blok z fitnessem, który we wtorki i czwartki rozpoczna się o 11:00 na piętrze -1. Więcej o zajęciach tutaj.

1/ WTORKI, CZWARTKI
GODZ.: 9:00, 10:00
Klub Super Mama, Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jan Pawła II 232, Kraków

2/ GORDONKI
Klub Kuźnia, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków

spróbować podłogowych zabaw dla najmłodszych 

Systematyczne uczestnictwo w zajęcia sprawia, że nawiązują się relacje między mamami. Zaczyna się od krótki rozmów nt. wieku malucha, porodu czy szpitali, a kończy na pogaduchach przy kawie – kto wie może w przyszłości i na przyjaźni. Podczas jednego z takich spotkań dowiedziałam się o kolejnych ciekawych zajęciach dla maluchów od 2m+. To podłogowe zabawy dla najmłodszych, które realizowane są cyklicznie w bloku 3 spotkań. Więcej szczegółów tutaj.

CYKL 3 SPOTKAŃ
Klub Rodziców w ARTzonie*
os. Górali 4, Kraków

*AKTUALIZACJA: Nowy cykl spotkań startuje 20 i 27.03 oraz 3.04. Więcej informacji tutaj

Nauczyć się masażu Shantala

Podobno ten masaż to miłość wyrażana dotykiem. Chcę się z Zuzią o tym przekonać, dlatego aktualnie staram się o udział w dwóch spotkaniach (każde trwa ok. godzinę) w Klubie Kuźnia. Szczegóły tutaj.

AKTUALIZACJA:
1/ Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta „Klub Jędrusia”
os. Centrum A 6a, Kraków

3/ 13.03 GODZ.: 11:30-13:30
PAL Stare Podgórze/Zabłocie Klub Rodziców
ul. Dąbrówki 7/3-4, Kraków

2/ 18.03 GODZ.: 12:30-14:00
Harcownia
ul. Halszki 28, Kraków

Gdzie możesz dowiedzieć się o takich zajęciach?

Wszystkie powyższe zajęcia realizowane są w roku szkolnym, w Krakowa, aczkolwiek jeżeli jesteś spoza pewnie zastanawiasz się gdzie możesz się dowiedzieć o takich zajęciach w swojej miejscowości?

  • Zapisując się raz do wydarzenia dla mam z dziećmi media społecznościowe same będą podsuwały nowe propozycje.
  • Uczestnicząc w wydarzeniu poznajesz inne mamy, które warto zapytać o zajęcia w jakich uczestniczą razem z dzieckiem.
  • Grupy facebookowe na przykładzie Krakowa: krakowskie mamy, aktywny Kraków. Warto poszukać podobnych grup wpisując swoją miejscowość.
  • Instytucje, domy, ośrodki i centra kultury to jednostki, które najczęściej organizują tego rodzaju aktywności. W Krakowie są to: Nowohuckie Centrum Kultury, Dworek Białoprądnicki, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida.
  • W Urzędzie Miasta – to najczęściej finansująca/dofinansowująca takie zajęcia instytucja.

Co zrobić, gdy w mieście w którym mieszkasz nie ma takich zajęć?

To dobry znak! Jest nisza, którą warto wypełnić. Znasz już zajęcia sprzyjające rozwojowi malucha i budujące więź na linii mama-dziecko, wiesz też gdzie szukać finansowej i merytorycznej pomocy, a więc do dzieła! Sama możesz zostać organizatorka pierwszego takiego spotkania w Twoim mieście.

 

JESTEM CIEKAWA, JAK WYGLĄDA TWOJA AKTYWNOŚĆ Z MALUCHEM?

ZOBACZ TAKŻE