10 marcowych inspiracji

Pomimo, że był o 3 dni dłuższy od lutego to nie mam pojęcia kiedy upłynął marzec! Czasem mam wrażenie, że ktoś kradnie mój czas, ale wolę sobie to tłumaczyć, że szczęśliwi czasu nie liczą, a w tym wypadku nie mogę powiedzieć, że do takich nie należę. A zatem czas na 10 szczęśliwych inspiracji z marca, gotowi?

Mała wielka pielęgnacja!

To jedno z przewodnich haseł marki Tołpa, której właśnie w marcu po raz pierwszy dałam szansę. Czy słusznie? Na jej pojawienie się w mojej łazience złożyło się kilka powodów. Po pierwsze instagramowy profil oddali w dobre ręce Ryfki z bloga Szafa Sztywniary, której słucham regularnie i która otworzyła mój kosmetyczny świat na tę markę. Po drugie polityka marki, ich manifest jest spójny z moim stylem życia – codzienność wypełniona drobnymi
i przemyślanymi czynnościami. Po trzecie woda micelarna Nature Store doskonale rozumie się z moją suchą cerą, nie szczypie w oczy i jest elementem w mojej łazience, który nie „krzyczy” kolorem czy chwytliwymi komunikatami. Dizajn butelki podkreśla wiarygodność i spójność z polityką marki.

Nowy kryminał na nocnym stoliku

Na mojej szafce nocnej pojawiła się nowa książka, a wraz z nią cała 10-tomowa rodzina! Jeszcze nie wiem czy dam szansę młodszemu rodzeństwu „Księżniczki z lodu” Camilli Läckberg, bo po Millenium ciężko mnie zaskoczyć. Aczkolwiek książkę szybko się czyta i jest dużo obyczajowości połączonej z kryminalnymi elementami i śledztwem!

Kolejne wiosna utwierdziła mnie, że projekt tych midi spódnic sprzed kilku lat to była jedna z najlepszych decyzji dla mojej mikro marki, a zupełnie przypadkowa inspiracja stała się podwaliną po aktualizację wzorów na spódnicach. W nowym sezonie postawiłam na czerwień – myślicie, że słusznie?

Czasem zastanawiam się, co robiłam rok temu o tej porze… To pomaga mi uzmysłowić sobie w jakim miejscu jestem, też tak macie? Czytając to spróbujcie sobie przypomnieć w jakim miejscu/etapie życia byliście dokładnie rok temu? Ja przygotowywałam serię ważnych dla mnie filmów ułatwiających przygotowania do najważniejszego dnia w życiu! Dokładnie za 17 dni minie pierwsza rocznica.

W tym roku zaplanowałam rodzinne spotkanie w naszą pierwszą rocznicę ślubu i myślałam o przyjęciu w takim miejscu Oczywiście zaproszenia przygotowuję własnoręcznie, to projekt nad którym aktualnie pracuję i już mogę zdradzić, że będą miały charakter również pamiątki jaka zostanie wszystkim gościom po tym spotkaniu. Więcej pokażę i opowiem w oddzielnym wpis już niebawem!

W życiu jest wiele tematów, o których nie lubimy mówić publicznie. Też mam kilka takich, dlatego tym bardziej doceniam kobiety, które wychodzą ze swojej strefy komfortu i głośno mówią, o tym co dotyczy nie jednego z nas. Bardzo polecam inspirujący artykuł Doroty z bloga Kameralna, która dodaje wiary i sił swoją opowieścią o 7-letnich zmaganiach z bezpłodnością.

Wracając jeszcze na chwilę do higieny, bo to ważny temat! Ze swojej łazienki wyrzuciłam wszystkie patyczki do uszu – koniec  z nimi! Zastąpiłam je spray’em do higieny uszu, który jest skuteczniejszy w oczyszczaniu oraz bezpieczniejszy dla naszego zdrowia. To jedna z marcowych zmian „na lepsze”.

Znalazłam cytat, który doskonale mnie określa: „Najlepszym sposobem na to, aby wyprzedzić cały świat to zacząć w niedzielę”. To oczywiście przenośnia, ale ja dokładnie tak działam! W niedzielę wieczorem przygotowuję strój już na poniedziałek, chociażby tylko w głowie, gotuję na dwa dni z góry i planuję menu na kolejne dni. Czynności te pozwalają mi znacznie spokojniej rozpocząć nowy tydzień.

Znowu złapałam bakcyla! Dość krótkie i intensywne odwiedziny kosmetycznej stolicy Włoch – Bolonii sprawiły, że znowu nabrałam apetytu na podróże. Miejsce, które mnie kusi to Portugalia – Lizbona lub Porto. Jeżeli czytaliście ciekawy artykuł na temat tych miejsc to zostawcie link w komentarzu.

Mam też coś dla wszystkich wiosennych chorowitków – spokojnie nie tylko Was życie doświadcza! Polecam tekst Kamili, mój ulubiony fragment to: „Życie ciągle chce być z nami w kontakcie, stąd te lepsze i gorsze dni”.

Oczywiście w kwietniu życzę tylko tych lepszych.
Dzięki za marzec!

 

ZOBACZ TAKŻE