5 powodów dla których warto zaskakiwać innych

Liczyłaś ile razy w tygodniu pozwalasz sobie na coś niestandardowego, coś wychodzącego poza plan dnia? A ile razy w miesiącu zaskakujesz bliskich kupując bilety do kina, odwiedzając ich niezapowiedziana, przygotowując romantyczną kolację czy planując wyjście na jego ulubione gokarty?

Jeżeli w ciągu 2 pierwszych minut nic nie przychodzi ci na myśl – to właśnie jest okazja by pomyśleć o jednym z powyższych! Dużo pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz kilka etatów, jego jeszcze częściej nie ma i późno wraca do domu, a wtedy jest zmęczony lub ma swoje zajęcia.

 

Nasze życie w dużej mierze kręci się wokół pracy, pasji i z czasem dzieci. Nieprawdą jest jednak twierdzenie, że “Nie mam na to czasu”. Czas zawsze się znajdzie! Musisz tylko lepiej nim gospodarować, a przede wszystkim zacząć planować! Ustalać sobie czas realizacje konkretnych zajęć, czas jaki możesz poświęcić na pracę, relaks, spotkania – to się nazywa balans między życiem zawodowym a prywatnym. I uwierz mi, że da się! Mówi ci to kobieta, która pracuje na dwóch etatach, w tym jeden to własna firma, w której jestem projektantką, szwaczką, managerem, sprzedawcą oraz sprzątającą, nie wspominając już o 41m2 którymi zarządzam na co dzień!

5 powodów dla których warto:

  1. Uśmiech na twarzy bliskich. Z pewnością buzia, której tak dawno nie widziałaś uśmiechniętej rozpromieni się na widok twojego zaangażowania, pomysłu czy realizacji. Często zdarza się nawet, że rozbawisz albo wzruszysz do łzy! Myślę, że dla takich chwil warto!
  2. Lepsze samopoczucie. Nie tylko obdarowanego, ale także twoje, bo zrobiłaś kawał dobrej roboty i szacun ci za to! Wywołałaś uśmiech, a może nawet lawinę śmiechu, dopieścisz kubki smakowe czy po prostu sprawisz frajdę. A uwierz mi na słowo to na pewno nie zostanie ci zapomniane, tylko sowito wynagrodzone!
  3. Pewność i potwierdzenie uczuć. Jak często mówisz bliskim słowa “Kocham cię”? Jak często komplementujecie siebie nawzajem czy bez powodu się przytulacie? Może nie jesteś typem całuśnika i uczuciowca, a gest czy twój pomysł na miło spędzony czas razem może okazać się idealnym rozwiązaniem, które bez słów utwierdzić bliskich o twoich uczuciach, rozbudzi stare wspomnienia i tak często zapominane na co dzień emocje.
  4. Bycie potrzebnym. Każdy chce się czuć potrzebny i zauważony, więc jeżeli to ty właśnie masz swoje “5 minut” – rozwijasz się, robisz karierę, jesteś w centrum podczas towarzyskich spotkań, przyćmiewasz innych – to właśnie takim zaskakującym gestem podziękować możesz za wsparcie, obecność bliskich oraz przyjaciół. Tylko oni wiedzą ile cię ten sukces kosztuje.
  5. Czas na rozmowę. Każdego dnia jest tyle tematów do przegadania, nie zawsze jednak uda się wszystko poruszyć. Czasem po prostu się mijacie – wychodzisz do pracy to on jeszcze śpi, a gdy on wraca to ty już śpisz. Dlatego sama stwórz okazję i warunki do rozmowy, by sprzyjały temu co chcesz przegadać, wyegzekwować czy osiągnąć…

5 sposobów na zaskoczenie:

Niezapowiedziana wizyta. Zaskocz swoich bliskich w imieniny, urodziny czy inne okrągłe okazje, nawet jeżeli wypada to w tygodniu. Pokaż im, że pamiętasz, że mimo odległość zależy ci, by być z nimi właśnie tego dnia chociażby na te kilka godzin. Takie wizyty mogą naprawdę znaczyć wiele, dla obdarowanego. Ty sama czerpać możesz ze spotkania z bliskimi, rozmowy, uzupełniając w ten sposób pokłady bycia potrzebnym i kochanym – jedne z najważniejszych w życiu, które niejednokrotnie w trudnych sytuacjach utrzymują nas “na wodzie”.

Randka w domowych warunkach. Nikt nie oczekuje od ciebie wystawnych i drogich knajp. Wręcz przeciwnie nachodzący sezon jesień-zima sprzyjał będzie długim i ciepłym wieczorom w domu. Dlatego wymyśl proste danie, skorzystaj ze sprawdzonej strony z przepisami bądź z mojego przepisu poniżej i zorganizuj kolację we dwoje, dla przyjaciółek czy dla odmiany „double date„. Pomyśl również o dodatkowej atrakcji, która pozwoli się wam zrelaksować, umysłowo odpocząć po pracy i cieszyć swoim towarzystwem. Może to być dobry film, gra planoszowa bądź towarzyska.

Spontaniczny wypad na rower,basen czy spa. W wolnej chwili przed weekendem sprawdź co dzieje się aktualnie w twoim mieście i wybierz coś idealnego dla was lub rzuć 2 propozycje. Zawsze też możesz skorzystać ze sprawdzonych pomysłów jak spacer na dwóch kółkach, basen czy spa. Wszystko zależy od waszych nastrojów i potrzeb w danym momencie.

Drobiazg. Zrób coś czego nie robisz na co dzień. Dla odmiany podczas jednego dnia czy popołudnia dziel pasję bliskiej ci osoby, przez co lepiej poznasz to, co ją motywuje, inspiruje i napędza do działania. Jedź na kort tenisowy mimo, że nigdy nie trzymałaś rakiety w ręcę – ten jeden dzień czy popołudnie może was naprawdę zbliżyć. A nóż będziesz umiała przekuć tę motywację w zaangażowanie podczas domowych zajęć?!

Śniadanie do łóżka. Myślę, że to jeden z najbanalniejszych pomysłów, a tak naprawdę przyznaj szczerze jak często stosowany w twoim domu? Każdego dnia przygotowujesz i jesz przed pracą śniadanie, więc co za problem podać je do łóżka i zaskoczyć tym swojego partnera? I tak musisz zjeść z rana, dlatego jutro zjedź w łóżku!

Część z tych pomysłów nic tak naprawdę cię nie kosztuje. Potrzebne są tylko chęci i zaangażowanie. W efekcie radości, satysfakcja i ogólne samopoczucia przekroczyć może twoje najśmielsze oczekiwania i stać się odmianą, której tak bardzo poszukiwałaś od kilku dnia?! Często rozwiązania i zaspokojenia naszych potrzeb leżą w zasięgu ręki, trzeba ją tylko wyciągnąć!

Przepis na schabowe roladki z brzoskwinią

Koszt całkowity kolacji 20 zł (bez wina)

5 plastrów schabu wieprzowego

3 łyżki miodu

2 świeże brzoskwinie

oliwa z oliwek

masło czosnkowe

natka pietruszki, słodka papryka, przyprawa do mięs

10 wykłaczki

Rozpite plastry schabu trzymać 30min w marynacie z oliwy, miodu, natki pietruszki, słodkiej papryki i przyprawy do mięs. Brzoskwinie umyć, obrać i pokroić w ćwiartki. Ćwiartki zawinąć w plastry schabu i dusić na oliwie, maśle czosnkowym i marynacie przez 20-30minut w żaroodpornym naczyniu w temperaturze 180 stopni.

Najlepiej podawać z pieczywem czosnkowym, sałatką caprese oraz czerwonym winem. Idealnym wyborem okazała się hiszpańska, wytrawna i aromatyczna Rioja.

ng

Koszt schabowych roladek z brzoskiwnią 9 zł/ 5 sztuk

ZOBACZ TAKŻE