6 cech, dzięki którym zaakceptujesz siebie

W życiu jak w szafie co jakiś czas warto zrobić “porządek”. Nabierająca na sile idea minimalizmu oraz zbliżający się koniec roku mogą okazać się doskonałym momentem na podsumowanie swoich planów, życiowych etapów oraz nabytych cech charakteru. Może to właśnie jedna z tych ostatnich utrudnia zaakceptowanie samej siebie? Poznaj 6 cech, które pozwoliły mi zaakceptować siebie.

melanz%cc%87-bluza

Minimalistka, nie tylko w szafie


Minimalizm to doskonałe narzędzie do osiągania celów. Czasem warto na chwilę zawrócić, jeżeli któraś z życiowych decyzji okazała się nietrafiona. Minimalizm może ukrywać się pod przeprowadzką do znacznie mniejszego mieszkania, gdy aktualnie jesteś na zawodowym zakręcie lub rozpoczynasz przygodę z pracą na “swoim”. Minimalizm nie jest celem samym w sobie. Jest środkiem, który ma cię doprowadzić do spełnienia marzeń czy życiowych planów.

szary-szal

Niezależna finansowo i decyzyjnie


Związki partnerskie XXI wieku dobrze funkcjonują wtedy, gdy oparte są na wzajemnym szacunku. Mężczyzna to nie maszynka do robienia pieniędzy czy karta płatnicza podczas zakupów. “Dobre” rady pokoleń wstecz pt. “mężczyzna to głowa rodziny” zupełnie się zdezaktualizowały. Niezależność to wolność od ograniczeń własnych oraz nakładanych przez innych. To samodzielne decyzje, brak wątpliwości czy myślenia kategoriami “a co pomyśli…”

szara-midi3

Pogodna optymistka


Uśmiech i pogoda ducha wpisane są w osobowość i charakter. To nie inni powinni stawać na rzęsach, żeby wywołać uśmiech na naszej twarzy. Uśmiech przyciąga jak magnes – ludzi oraz zdarzenia! Uśmiechając się wpływamy na nasz stosunek wobec innych i w zamian otrzymujemy to samo. Dlatego uśmiechaj się, gdy wchodzisz do windy, witasz się z bliskimi po ciężkim dniu w pracy czy idziesz na rozmowę rekrutacyjną. Uśmiech zwiększa Twoją szansę na miłą rozmowę, komplement czy zawodowy sukces o 50%!

szary-melanz%cc%87

“Dobrze zbudowana”


Świadomość kim jestem, co lubię, czego chcę i gdzie zmierzam? Cały świat oparty na jednym tytule dyrektorskim może legnąć w gruzach, gdy tylko stracisz pracę. Budując swoje szczęście oraz dobre samopoczucie na statusie społecznym czy tytule, tworzymy permanentną potrzebę uwiarygodniania swojej wartości w oczach innych. To złudna pewność siebie i akceptacja zbudowana na tym, co posiadamy, a nie kim jesteśmy.

serek

Zadbana zawodowo


Atrakcyjna nie tylko fizycznie, ale również zawodowo. Rolę nieporadnego króliczka w różowym stroju pozostaw w czterech ścianach sypialni! Aktywna postawa wzbudza zainteresowanie, buduje atrakcyjność. Są wzmożone okresy w życiu, w których pracujesz z domu bądź spędzasz znaczną część czasu w czterech ścianach z dziećmi. Nie znaczy to jednak, że nie możesz realizować, wykonywać aktywnych działań w zupełnie nowym kierunku lub dziedzinie, o której wielokrotnie myślałaś. Dzięki operatywności urośniesz we własnych oczach i nabierzesz energii do życia.

biala-koszula-i-tutu

Relacyjna


Nie zamykaj się na nowe znajomości! Często najpierw odcinają nas inni, ponieważ przestajemy pasować do ich etapu w życiu, a potem „ciąć kontakty” zaczynamy sami. Oprócz rodziny, której żartobliwie mówiąc nie wybieramy, nie ma znajomych i przyjaciół “przydzielonych” raz na zawsze. Te relacje ulegają rotacji, na którą masz wpływ.

W ten oto sposób przebrnęliście przez moją nową autorską kolekcję, dedykowaną sześciu powyższym cechom. Markę NG Natalia Gorzołka możecie poznać tutaj

serek-ze-spodnica%cc%a8

Dorzuć swoje cechy,
które pomogły Ci zaakceptować siebie.

ZOBACZ TAKŻE