bought for pennies, love like a million dollars

Last time I’ve showed you how I helped Natalia put some leather elements to her wardrobe. That time we bought together leather shirt and composed it with white and winter jumper. It was perfectly set – check it here. Today I wanna  convince those of you, who are still afraid that leather looks too hard for them. Maybe black leather – yes, I can agree. But my solution is leather in warm brown colors, like my trousers. I compose it with my favorite, white jumper, which I bought in Brussels on the  vintage market. I bought it for some funny money but love it as million $!I have many ways to wear it with leggings, trousers, shorts, skirt or wear it as a dress with belt.  Some things can wear several seasons and still love it as a new, do you?!

My proposition is a perfect set for those of you, who like fashion news (in this season leather), but are afraid that in black or too dark colors don’t suit. Change this  and try something new, but remember, be more reasonable during shopping and keep your wardrobe more empty than too clogged with things, which don’t weara anymore.

* * *

Macie tak czasem, że pewne rzeczy wyciągane co sezon, rok w rok, cieszą tak jakbyście dopiero co je kupili? Uczucie dobrze Wam znane?

Moja historia z białym, dziurkowanym, przedłużanym swetrem jest zaczęła się bardzo niewinnie na targu staroci w  Brukseli. Wyciągnięty po roku koczowania wraz z resztą zimowych rzeczy w walizce wywołał na mojej twarzy niezwykłą radość, bo już zdążyłam o nim zapomnieć. Kiedy tydzień temu mogła go ponownie ubiera zrobił furorę! Sweter i to co robię z nim  w moich stylizacjach cieszy nie tylko mnie, ale i ludzi, których spotykam na swojej drodze do pracy, w pracy czy na spacerze. Jest idealną tuniką do legginsów i spodni, ukazującą zgrabność moich nóg sukienką taliowaną paskiem czy też stanowi górną część mojej garderoby świetnie komponującą się z nowymi projektami rozkloszowanych spódnic. 

Takie rzeczy uświadamiają mi jedno, że mniej czasem oznacza więcej! Więcej radości z tak doskonale zakupionej rzeczy, więcej sprawdzonych outfitów, w dniu, w którym dopada mnie wszystkim dobrze znana zmora: „nie mam co ubrać”, więcej pewności siebie wynikającej ze świadomości posiadania dopasowanego, modnego stroju oraz, a może przede wszystkim, więcej miejsca w szafie, bo coraz częściej uważam, że należy kupować rozsądniej i rzadziej. Stawiać na jakość, przydatność i zbieżność z naszymi upodobaniami. Wybierać z nowych trendów tylko to, w czym widzimy siebie i co do nas pasuje.

Z pewnością jeszcze nie raz go zobaczycie na blogu w różnych zestawieniach. Tym razem wybrałam do niego silnie utrzymujący się i popularny kult skórzanych elementów w modzie. Ostatnio pokazałam Wam jak płynnie wkomponowałam kilka skórzanych elementów do szafy Natalii, tym razie chce pokazać tym z Was, którzy nie umieją przekonać się do czarnej skóry, że w wersji soft, czyli w ciepłych odcieniach brązu, materiał ten zmienia także swój charakter i nie jest już tak dominujący czy wyrazisty. Wersja dla stawiających na stonowany charakter swoich strojów, aczkolwiek lubiących nowinki modowe.

jumper SH / trousers H&M / handbag SH / shoes NN 

As an personal shopper with Natalia. Check more /

 W roli personal shopper z Natalią. Gościnna sesja razem.

Photo: Maria Borzęcka manija PHOTOGRAPHY
Model: Natalia Olszewska 

ZOBACZ TAKŻE