Co z tymi pasjami dziewczyny?

Lubię chodzić na zakupy, do kina, oglądać filmy, seriale, słuchać muzyki, spacerować, uprawiać sport, czytać książki ble ble ble…

Jak często to wypowiadałyście, wstawiałyście takie suche frazesy w CV lub słyszałyście z ust innych kobiet – to nie są pasje dziewczyny! To nawet nie są zainteresowania. Wręcz przeciwnie to świadczy tylko o waszej przeciętności – a to co przeciętne nie jest atrakcyjne ani ciekawe.

Lubię oglądać filmy, słuchać muzyki… – to brzmi jak odpowiedź na pytanie co lubisz robić w wolnym czasie. Zwróć uwagę, że w samym sposobie wypowiadania tego nie słychać ani iskierki zajawienia tym o czy mówisz. A pasja to przyjemność wykonywania jej, to coś, co jest w stanie pochłonąć cię całą na wiele godzin, coś o czym na samą myśl masz błyszczące oczy i uśmiech na twarzy, co sprawia, że czujesz się lepiej – spełniona, niezależna, a przede wszystkim silna. A ta wewnętrzna siła uzewnętrznia się i stajesz się od razu atrakcyjniejsza jako kobieta oraz potencjalna partnerka. Tak właśnie to działa dziewczyny.

Chyba nie chcecie być takim zwyklakiem, który całe życie egzystuje z dnia na dzień bez SWOICH pasji?!

Możecie też wybrać łatwiejszą opcję i dzielić pasję waszego partnera – on ma pasję, nawet nie jedną, a wiele, wciągnie was w jedną, a wy będziecie jak ślepe osiołki podążać. Taka pasja nigdy nie przyniesie ci satysfakcji i samorealizacji w dłuższej perspektywie. A wiesz dlaczego? Bo od początku nie będziesz czuła w tym siebie i będziesz sobie ciągle zadawała pytanie czy to moja/jego/nasza pasja?? Owszem możecie dzielić pasje z partnerem – to wpływa bardzo pozytywnie na relacje damsko-męskie i będziecie mieć zawsze o czym pogadać, nawet jeżeli wszystkie inne tematy się już wyczerpią. Ale musisz mieć coś co będzie tylko twoje, przy czym możesz odpocząć (chociażby właśnie od niego) i co będzie twoją odskocznią od rzeczywistości, pracy, domu…

Bo jak pokazują statystyki – ja to nazywam życiem – dziewczyny bez pasji prędzej czy później są zostawiane przez facetów – przestają być dla nich ciekawe lub nawet zaczynają być przeciętne – smutne ale prawdziwe. Mało tego my same stajemy się bardziej zrzędliwe, bo jesteśmy sfrustrowane życiem i nie mamy gdzie tego odreagować. Najczęściej wtedy robimy to na naszych najbliższych, co też może skończyć się rozpadem lub rozłamem w relacjach z nimi.

Ale drogie dziewczyny postawmy się po drugiej stronie. Same najczęściej wymagamy od facetów, żeby nam imponowali wyglądem, gabarytami, zainteresowaniami, wiedzą, umiejętnościami – uwielbiamy to! Facet, nawet najprzystojniejszy na świecie, który oprócz tego nie ma nic do zaoferowania prędzej czy później, a raczej prędzej przestanie być dla nas atrakcyjny. To działa w dwie strony – tak samo jak my chcemy, żeby nasz facet był naj we wszystkim i ciągle nam imponował – tak samo oni oczekują od nas, żebyśmy były kreatywne, zaskakujące, nieprzewidywalne – a takie właśnie jesteśmy, kiedy czujemy się szczęśliwe, spełnione i pewne siebie, co osiągamy dzięki naszym pasjom, w których możemy się realizować, rozwijać i które dodają nam pewności siebie. A pasję możesz znaleźć we wszystkim i wszędzie – tylko zacznij poszukiwania, zacznij próbować różnych rzeczy, a nie siedź i wmawiaj sobie, że nie mam pasji, jestem beznadziejna, moje życie jest beznadziejne itd. – NAJGORZEJ!

Lubisz chodzić do kina, oglądać filmy, seriale – ok. To doprecyzuj jaki rodzaj filmów lubisz, jakie seriale oglądasz i dlaczego. Zacznij się więcej tym kinem interesować, powinnaś mieć ulubionych aktorów, reżyserów, być na bieżąco z nowościami kinowymi, powinnaś znać klasyki polskiej lub zagranicznej kinematografii, zacznij recenzować filmy, powinnaś mieć swoje zdanie na ten temat i nie bać się go wypowiadać. Stań się ekspertem w tej dziedzinie. To z pewnością zaimponuje twojemu partnerowi, który może się okazać laikiem w tym temacie.

Lubisz gotować to rób z tym coś więcej nie gotuj tylko swojemu pupilowi lub facetowi i podawaj do dzióbka,  bo po prostu go to znudzi i uzna cię za kurę domową – proste! Lubisz gotować to wyraź siebie w tej pasji. Eksperymentuj ze swoimi pomysłami, dodawaj coś od siebie do starych przepisów, wymieniaj się nimi. Gotuj dla siebie, dla niego, a podając danie bądź pewna siebie i oczekuj pochwały, a kiedy ją otrzymasz zachowuj się tak jakby to było coś powszedniego dla Ciebie. Pamiętaj, że masz talent i świetnie gotujesz, a Twoje potrawy smakują przepysznie, więc nie zadawaj pytań typu: A smakuje Ci Kochanie? A nie za słone? A bo dziś nie wyszło takie jak zawsze… Bądź pewna jakości i smakowitości przyrządzonych potraw i zachowuj się jak szef kuchni w najekskluzywniejszej restauracji francuskiej i tak też się czuj!

Dziewczyny nie ma ludzi bez pasji! Każdy ma jakąś mniejszą lub większą, normalniejszą lub dziwaczniejszą, spokojną lub niebezpieczną. Trzeba zrobić tylko rekonesans tego – co lubię robić, co mi sprawia przyjemność, jakie są moje mocne cechy i być pewną siebie, żeby nie dać zabić swojej pasji przez innych na samym początku. Najlepsza metoda to metoda prób i błędów. A jeżeli już masz pasję to pielęgnuj ją i rozwijaj, bo zaniedbana pasja to zaniedbana Ty i od razu mniej atrakcyjna. Poprzez swoją pasję wyrażaj siebie, a przez jej rozwijanie będziesz motywować swojego partnera do tego samego i będzie on czuł w Tobie osobę równą sobie/rywalkę, a nie słabą istotkę, w dodatku bez pasji.

Bo z pasją ci do twarzy i w duecie z nią będziesz imponować partnerowi i motywować go, a wtedy nigdy się sobą nie znudzicie, a wasze życie będzie znacznie ciekawsze.

ZOBACZ TAKŻE