Faceta czy pieska?

Myślisz, że traktując partnera jak swoją własność przywiążesz go do siebie lub nauczysz posłuszności?! To jesteś w błędzie! A jeżeli rzeczywiście uważasz, że tak właśnie jest to mylisz psa z facetem! A swojego partnera powinnaś szukać po schroniskach lub po prostu wziąć z ulicy jakąś psinę, bo taki ‘ktoś’ będzie ci wdzięczny i posłuszny do końca życia!

Jeżeli chcesz mieć jednak w domu prawdziwego faceta to nie ściągaj mu za każdym razem spodni, odbierając tym męskość i całą jego atrakcyjność! Nie zakładaj też ich sama, bo wtedy ty przestajesz być kobietą dla niego!

Pytanie najważniejsze, które powinna zadać sobie każda kobieta – jesteś jego dziewczyną czy mamą?! To czemu mu tak matkujesz!!! Nie pilnuj go, żeby umył ząbki, zrobił siku, posprzątał skarpetki, pościelił łóżko, ubierał się ciepło… To są zadania matki i jeżeli tego nie zrobiła wcześniej – w trakcie wychowywania – to na nic teraz twoje wysiłki! Także odpuść sobie!

Tego nie możesz, tego nie lubię, to musisz, zrób to… Unikaj nakazów i zakazów, bo nikt tego nie lubi, a przede wszystkim ty sama! Nie wprowadzaj zbędnych zasad, grafików, harmonogramów dnia, tygodnia, wyjazdów do twojej/jego mamusi – WTH! Co to ja w domu jestem z rodzicami czy w jakieś komunie studenckiej – że ktoś mnie do czegoś obliguje lub zobowiązuje?! Wyprowadzając się od rodziców i mieszkając ‘na swoim’ każdy chce się czuć swobodnie, dlatego nie wprowadzaj żadnych obwarowań ani regulaminów praw i obowiązków. Zwykła rozmowa wystarczy! Po takiej rozmowie może się bardzo szybko okazać, że wasze oczekiwania, co do czystości w domu, planów, nawet układu mebli są podobne!

Nie rób idioty ze swojego faceta przy znajomych! W ten sposób oczerniasz sama siebie! Nie rzucaj przy znajomych lub też nie zachowuj się w sposób, który może uwłaczać jego męskości. Nawet przy koleżankach tego nie rób! Sama nie lubisz głupowatych żartów o mniejszych stopach kobiet, żeby mogły łatwiej sięgać do zlewozmywaka, lub co oznacza kobieta w salonie – za długa smycz. Więc nie opowiadaj i nie chwal się, że trzymasz go na krótkiej smyczy – bo tu się nie ma czym chwalić! Sama zrobić sobie z niego kapcie, a potem narzekasz na jego podporządkowanie, brak zdecydowania, przeciętność i rozglądasz się za innymi – twierdząc, że on stracił całą męskość – właśnie przez twoje zachowanie.

No i od lat znany schemat – każda chorobliwa zazdrość prowadzi do tego, że na swojej piersi wyhodujesz sobie ‘psa na baby’! Także wyzbądź się jej jak najszybciej! Bo on będzie spotykał wiele kobiet w pracy, w barze z kumplami, na ulicy – wszędzie! A ty będziesz siedzieć w domu ze zgryzoty! I jak zaczniesz już wysuwać nieuzasadnione pretensje spowoduje to tylko to, że on zacznie wychodzić jeszcze częściej, a nawet uciekać od ciebie! Bo najważniejsze to czuć się komfortowo ze sobą, przy sobie, przebywając obok. Bo jeżeli wyczujesz od bliskiego złe fluidy – typu ciągłe narzekania, zarzuty, pretensje, fochy, złe humory to spowoduje, że zaczniesz się oddalać od takiej osoby i to działa w dwie strony oczywiście – Panowie!

Nie bądź kurą domową i nie pozwól się tak traktować! Masz być dla niego zawsze atrakcyjna nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim powinnaś mu imponować – może tym co robisz, swoim talentem, swoją zaradnością – ale stop! Nie pozwól się wykorzystywać! Bo pewne czynności w życiu powinien robić facet i nie odbieraj mu tego, bo albo rozleniwisz go albo to ty zaczniesz nosić spodnie w waszym związku.

Partnerstwo przede wszystkim! Czyli współpraca w każdej dziedzinie życia, wzajemne wsparcie w rozwoju zawodowym, dzielenie się sukcesami i porażkami, ale także, a może przede wszystkim obustronne kompromisy! A co ważne – nigdy, ale to nigdy nie krytykuj przy swoim partnerze jego rodziny! To wpływa bardzo destrukcyjnie na wasze relacje! Ba! Wywołać może nawet wiele szkód! Choćbyś nie wiem co myślał – ugryź się czasem w język albo pewne opinie zachowaj dla siebie – naprawdę nie warto! Ty masz żyć z nią, a nie z jej rodziną! To z nią spędzisz swoje życie.

Tak samo jak faceci potrafią nas zranić swoją lekkomyślnością – wypowiadając słowa, które dla nich nie mają żadnej wagi, dla nas natomiast są tak zwanym ‘gwoździem do trumny’, tak my wcale nie jesteśmy im dłużne! Czasem nawet w złości potrafimy zranić bardziej wypowiedzianymi słowami, których często potem nie da się cofnąć… Co z tego, że tak nie myślisz, a słowa zostały wypowiedziane w nerwach – to cię nie usprawiedliwia!

Jednego Panowie nie możemy wam odmówić, że za nami wskoczylibyście w ogień! Bo pamiętaj, że on nigdy, przenigdy nie pozwoli cię skrzywdzić! Oczywiście mam na myśli tych ‘porządnych’(wartych naszej uwagi!), bo jak wzięłaś sobie ‘psa na baby’ to nie licz, że go zmienisz! To samo tyczy się złych nawyków bycia chamem wobec kobiet, nadużywaniem alko, słabością do dragów lub pasją do hazardu – żadna miłość tego nie zmieni!

Ty masz swoje pasje – on także! Więc nie krytykuj jego!

Choćby to były gierki na kompie – każde z was powinno mieć swoją przestrzeń i czas dla siebie, a to co każdego relaksuje lub przy czym odpoczywa jest sprawą gustów – o których się nie dyskutuje!

Jak wychodzi z kumplami nie narzekaj i nie groź, że zrobisz mu za to bana! Sama potrzebujesz czasu na zakupy, szalone wieczorki z przyjaciółkami, na plotki, manicure, fryzjera i pomyśl czasem ile Ci to zajmuje! Najwięcej zyskasz jeżeli będziesz akceptować jego pasję. Ba! Wyrazisz zainteresowanie nimi lub będziesz je dzielić w najważniejszych momentach dla niego – to zbliża!

Kłócić się jest zdrowo! Bo mimo tego, że jesteśmy my jestem też ja i ona! Bo obok naszego zdania każde z was musi mieć też swoje – to jest całkowicie zdrowa reakcja! Oczywiście nie w nadmiarze! A po kłótni szybko się godzimy, bo to najlepszy element tej układanki życia.

Jeżeli jednak nie zgadzasz się z powyższym to już teraz ci mogę powiedzieć – ideałów nie ma! I to działa w dwie strony, bo nie znajdziesz faceta ideału, a nawet gdybyś znalazła to znudziłby ci się bardzo szybko, bo to co jest bez wad jest po prostu nudne! Sama też nie znam krystalicznej kobiety, która by nie narzekała lub fochowała.

I najgorsze co robimy na koniec! Nie wmawiaj swojemu facetowi, że przytyłaś, że zbrzydłaś bla bla bla… Robimy to bardzo często nieświadomie! Powinnyśmy jednak bardzo szybko zaprzestać tej praktyki! Po pierwsze facet i tak nie rozumie i uzna cię za histeryczkę, po drugie od tej chwili zacznie ci się baczniej przyglądać i jeżeli twoje ataki niechęci do swojego ciała, wyglądu, stylu życia będą się nasilały – sam zacznie uważać tak samo, a od tego już niewielka droga, żeby go stracić – proste! 

Wszystko siedzi w naszych główkach! Dlatego w zależności jaki tor myślenia obierzesz tak będzie się wszystko układało!

O ideałach należy marzyć, a do życia jest ci potrzebny prawdziwy facet – z krwi i kości, a nie żaden wyśniony książę! Znam takiego jednego właściwego, ale słyszałam, że zajęty – także sorry dziewczyny! Trzeba szukać dalej…

Zainspirowany nutą Grubson ft. Emilia One

ZOBACZ TAKŻE