W jaki sposób pielęgnować wspomnienia?

Jest wiele sposobów na przechowanie wspomnień na dłużej. Ważne jest, aby wybrać ten pasujący do własnego stylu bycia, który pomoże je pielęgnować. W jaki sposób można to zrobić? Według mnie co najmniej na 3 proste sposoby! Zajrzyjcie poniżej i wybierzcie własny.

                        

Motywujące spotkania rodzinne. 

Nie ma nic cenniejszego niż duża rodzina. Często taką otrzymujemy w pakiecie z mężem/żoną, życiowym partnerem lub partnerką. Duża rodzina to także duże możliwości i wiele okazji do rodzinnych spotkań. A takie spotkania to doskonały moment na odświeżenie wspomnień, które wspólnie jesteśmy w stanie odtworzyć minuta po minucie. Ostatnio jedną z takich okazji stała się nasza pierwsza rocznica ślubu. W końcu sami niewiele pamiętamy, na skutek całego wachlarza emocji, podekscytowania i stresu. Dodatkowo zaplanowanie, organizacja rodzinnego spotkania potrafi zmobilizować do uszeregować w piękną fotoksiążkę zdjęć z uroczystości, których nie było czasu dotychczas wkleić do albumu, a także  zmontować ze stale rosnącego zbioru video teledysku z podróży poślubnej czy uzupełnić i zawiesić zakurzoną ramę na zdjęcia. Już sam zgiełk wokół przygotowań dostarcza masę ciepłych emocji i wspomnień, pomaga zerwać z codzienną rutyną oraz wypełnić czas w oczekiwaniu na plany oraz marzenia, na które przyjdzie nam jeszcze chwilę zaczekać.

Niezwykła moc papierowych podziękowań.

Wydawałoby się, że papier to jedna z najmniej trwałych form przechowywania wspomnień. A jednak to właśnie oryginalny pomysł na papierowe zaproszenia z okazji rocznicy mogą sprawić miłą niespodziankę i pamiątkę na lata dla gości (przykład tutaj) czy papierowa fotoksiążka wypełniona ulubionymi zdjęciami, cytatami oraz słowami, które zbyt rzadko wypowiadamy, może okazać się miły gestem czy formą podziękowania dla rodziców, męża, kogokolwiek kto jest bliski. Trwała oprawa, estetyczna okładka, sztywny grzbiet oraz miły w dotyku papier fotoksiążki pozwalają przez wiele lat cieszy oko i żyć pięknym wspomnieniom na wyciągnięciu ręki. Z okazji naszej rocznicy postanowiłam zebrać „rozsiane” po dyskach przenośnych i pendrivach wspólne zdjęcia z podróży, które udało się zrealizować od początku naszej znajomości. I jak się okazało fotoksiążka z podziękowaniami dla męża miała niezwykłą moc, która pomogła w zaplanowaniu kolejnej podróży! Perfekcyjne odwzorowanie koloru, wysoka jakość druku oraz przede wszystkim trwałość sprawiła, że już rozglądam się za szablonem na oryginalne podziękowania dla rodziców.

Niech wspomnienia przemówią!

Video to jedna z najnowocześniejszych forma przechowywania wspomnień, które potrafią same za siebie mówić. Do niedawna osiągalna tylko dla osób ze znajomością zaawansowanych i specjalistycznych programów. Dziś dzięki kilku kliknięciom, ze zbioru kilkudziesięciu krótkich filmików z popularnych aplikacji tj. Instagram, Boomerang, Vasco, HypeType można stworzyć kilkuminutowe domowe video z muzyką i tekstem w bardzo intuicyjnych improgramach np. Movie Make lub iMovie (przykład tutaj). Video-relacja nie wiąże się z koniecznością nagrań głosowych – jeżeli takich nie lubimy, wystarczy zgrabny montaż obrazów i krótkich animacji poklatkowych jakich dostarczają wspomniane wyżej aplikacje. Ciekawe, darmowe podkłady bez linii melodyczej można znaleźć na YouTube do pobrania dla każdego zarejestrowanego użytkowania w zakładce „Studio twórców-Kreator-Biblioteka audio”.

SUKIENKA – DaWanda / Turban – Look by Luks / Fotoksiążka – Printu.pl

 

Obraz połączony z muzyką to jedna z najtrwalszych i najbardziej pobudzających wspomnienia pamiątek. To także miły przerywnik podczas rodzinnych spotkań, ale przede wszystkim możliwość powracania w dowolnym momencie, na dowolnym urządzeniu do wyjątkowych wspomnień i minionych wydarzeń. Nowoczesna czy analogowa – obie formy przechowywania wspomnień to doskonały pomysł na prezent dla rodziców, męża, ale także dla siebie.

 

Jaka jest Wasza ulubiona forma przechowywania i pielęgnowania wspomnień?

 

ZOBACZ TAKŻE