10 rzeczy, które warto zrobić w garderobie na wiosnę

Jesteś zmęczona zimową garderobą? Gubisz się w jej ciemnych zakamarkach i stertach piętrzących się ubrać na dnie szafy? Mam dla Ciebie 10 rzeczy, które warto zrobić w garderobie na wiosnę. Zanim wiosna na dobre przejmie kontrolę Ty będziesz już nią gotowa!

Posegregować dodatki

Zwiewne i pastelowe dodatki to kropka nad „i” każdej wiosennej stylizacji. W tym roku zanim ruszę na ich poszukiwanie chcę posortować wszystkie akcesoria, szczególnie apaszki i wąskie szale. To właśnie one będą królować wiosna nie tylko na szyi! Apaszkę będzie można klasycznie przewiązane na szyi, ale także bardziej odważnie na włosach, szlufce od spodni, pasku torebki, trencza czy gołej kostce. Więcej inspiracji znajdziecie u Cammy

 Wyrzucić zimowe rajstopy

To najwieksza zmora każdej, damskiej szuflady! Poplątane, zmechacone, poszyte czy dziurawe z pewnością nie przydadzą się już więcej. Pozostawione w szufladzie będą wyłącznie irytować swoją obecnością. Ten punkt zrealizuję z wielką przyjemnością! W razie potrzeby, wiosną i latem wolę sięgać po samonośne pończochy. W tym roku mam ochotę na takie w groszki – o właśnie takie!

Pójść do szewca

Zanim na dobre moje stopy poczują ulgę w wiosennych półbutach chcę je przejrzeć, wypastować, wymienić zużyte fleki i włożyć nowe wkładki. Jeżeli nie zrobię tego przed sezonem to z pewnością skończy się to wiecznym odkładniem „na jutro”, ale także znacznie szybsza i niewłaściwą eksploatacja obuwia. Nie wymieniony w porę flek obcasa może na stałe zniekształcić jego wygląd, przez co też znacznie zwiększyć koszty naprawy.

Przymierzyć wiosenne płaszcze i kurtki

Oprócz tego, że stale zmieniają się nasze gusta zmienia się również ciało. Warto przed sezonem zweryfikować adekwatność rozmiarów wiosennych płaszczy i kurtek, co pozwoli ze spokojem zaplanować zakup nowego lub sprzedaż/naprawę starego.

Zrobić miejsce w szafie

Nie wiem jak to się dzieje, ale dno mojej szafy błyskawicznie się zapełnia! Długie sukienki, spodnie czy kombinezony zamiast swobodnie wisieć mną się na piętrzących się rzeczach z dna szafy. Wiosenna wymiana garderoby to dobry moment na sprawdzenie, co kryje się na dnie. Często okazuje się, że rzeczy, które się tam znajdują mają swoje właściwe miejsca, ale z jakiegoś powodu trafiły tam. Po czasie nikt nie wie dlaczego – nawet ja!

Wprowadzić małą awangardę

Czasem niewielka zmiana może sprawić, że nienoszona od dawna rzecz nabierze nowego znaczenia. Nogawki klasycznych, wąskich rurek wystarczy delikatnie rozpruć po bokach i przyciąć krócej z przodu o tak, aby na nowo cieszyć się nimi wiosną. Z kolei ulubioną jeansową spódnicę w bardzo prosty sposób wystrzępić – nacinając na jej dole dziury, następnie szarpiąć je i wyciągając jasne nitki pincetą.

Dodać energii

Ciągle jej potrzebujemy! Po ciężkim tygodniu pracy, niezrealizowanych celach czy marzeniach. W tym roku planuję ładować baterie energetycznymi kolorami. Na początek chcę poeksperymentować z ognistą czerwienią i optymistycznym żółtym. Nieprzekonanym do soczystych kolorów proponuję zacząć o włączania pojedynczych elementów, odważniejsi niech śmiało sięgają po total look – taki jak mój żółty komplet!

Zaplanować i spisać czego brakuję

Zostawiając ten punkt na koniec wiem, że na liście znajdą się tylko faktycznie potrzebne rzeczy, za którymi najpierw rozejrzę się w sieci, a następnie po wybrane udam się do sklepu.

Jedną rzecz z listy przygotować samodzielnie

Ostatnio usłyszałam bardzo miły komplement, bo myślę, że właśnie tak te słowa mogę rozumieć. „Pani ubiera się tak nietypowo, oryginalnie w stylu retro.” Nigdy w ten sposób nie myślałam o swoim stylu. To spojrzenie kogoś z boku pozwoliło mi zrozumieć dlaczego na mojej liście „brakujących rzeczy” znalazła się opaska stylizowana na tuban. To właśnie jej wykonaniem chcę się zająć samodzielnie. Znalazłam już dwa inspiracyjne filmiki do jej wykonania – nr 1 bardziej w stylu pin up oraz nr 2 opaska turban uszyta ze starej bluzy. Oba pomysły bardzo oryginalne!

Zalegające i niepasujące rzeczy sprzedać

Od lat ma na to 5 sprawdzonych i skutecznych trików, o których już kiedyś pisałam tutaj

 

CIEKAWA JESTEM JAKIE ZMIANY ZAPLANOWALIŚCIE W GARDEROBIE NA WIOSNĘ ? 

ZOBACZ TAKŻE