7 rzeczy, których nie wiecie o modnych pomponach

Przyprawiają o uśmiech, u części szczerej sympatii dla pojawiającego się trendu, u innych szyderczy zarzucając im dziecinność oraz komiczność! Jedni je uwielbiają, a inni nienawidzą! Modne pompony od kilku tygodni stały się nową, digitalową miłością instagramerek, które raz po raz publikują ich coraz to nowsze odsłony! Sprawdźcie za co jeszcze nie zdążyliście ich pokochać! Poniżej podrzucam na to 7 argumentów…

IMG_9144

1. Oderwane od dziecięcych kocyków. Historii ich zapożyczenia doszukiwać się możemy wśród dziecięcych akcesoriów. Wyglądają bardzo podobnie do tych doszywanych na taśmie do kocyków z minki dla bobasów.

2. Dopinany gadżet. Praktycznie, w każdym modelu samodzielnie decydujesz o ich dopięciu lub odpięciu na sandałach. Dzięki czemu klasyczne sandały typu rzymianki, zakupione z pomponami, mogą służyć jeszcze przez długi czas, po tym jak modna na nie przeminie.

3.  Autorką trendu jest Portugalka, a dokładnie duet matki z córką – Alameda Turquesa.

4. Sandały przypisywane są stylowi boho ze względu na umieszczane na końcach sznurków typowe dla stylu frędzle, a także multum dodatkowych przypinek montowanych na plątaninie sznurków: piórek, muszelek czy koralików.

5. Początek letniemu hitowi dały bransoletki, wyglądające analogiczne do modnych sandał, uzupełnione wieloma koralikami, piórkami czy tytułowymi pomponami. To właśnie duet Alameda Turquesa w 2012 zaczynał od radosnych bransoletek boho.

6. Cena hitu potrafi wahać się od 1 200zł, gdybyśmy chcieli być w posiadaniu oryginału duetu Portugalek, przez cenę rzędu 330zł, gdy sandały pochodzą z kolekcji naszych rodzimych projektantów, umieszczających swoje produkty np. na Dawanda lub Pakamera, po 34,99zł jeżeli szukalibyśmy ich w internetowych butikach, na wyprzedaży, np. marki Deezee.

7. Trend wędrujący po całej sylwetce. Pompony podobnie, jak rzemyk tego lata jest jednym z hitów, które wzdłuż i szerz potrafią przemierzyć damską sylwetkę. Od stóp w postaci radosnej plątaniny boho, przez element dekoracyjny na bluzkach, sukienkach czy wykończenie nogawek szortów, po bransoletki, od których cała historia się zaczęła!

Tak jak każdy wiek ma swoje prawa, tak każdy sezon ma swoje hity! Jednym pozwalają się wyróżniać i podkręcać letnie stylizacje, a innych denerwują i kłują w oczy. Strefa modnych gadżetów sezonu z pewnością jest dla odważnych i tych, którzy chcą je nosić. Na szczęście nie są częścią obowiązkowego uniformu, przez co wszyscy przeciwnicy mogą odetchnąć z ulgą!

IMG_9150 IMG_9155 IMG_9147

ZOBACZ TAKŻE