Fashion Philosophy FASHION WEEK POLAND w Łodzi

Fashion Week in my own design of globed and high waist skirts ]
Fashion Week we własnych projektach rozkloszowanych, wysokich w stanie spódnic.
piątek 18.10 – pokaz kolekcji wiosna 2014 Evy Minge
jacket i skirt www.nataliagorzolka.pl / jumper SH / handbag Hugo Boss / shoes Pull&Bear

Fashion Week Poland very famous and iconic event, organized twice a year. Three different areas: Fashion Shows, Showroom and workshops&lectures. The place, where an aspiring designer, like me, can meet more experienced designers, who can give some advices, can ask about their careers and can be inspired. One and half day there and I’m more mobilized and ambitious to do more, to fight on very well built fashion market in Poland and around the world. This time I was a guest, next the maybe not yet as designer with my own Fashion Show, but as one of the designer in Showroom. 

During two days I’ve presented my own designs on myself – two different globed skirts. Really soon on my blog will see my new – the first of the collection two-piece dress. Stay tuned and see you soon. 

* * *

Fashion Week Poland – jak to dumnie brzmi! Jednak co w rzeczywistości oznacza? Postanowiłam sama to sprawdzić, kiedy nadarzyła się taka okazja i dostałam zaproszenie na to modne i kultowe wydarzenie. Oczekiwań i planów było wiele, rzeczywistość

jednak pokazała, że głęboko się myliłam. Bowiem okazało się, że możliwości tj. przebywanie w środowisku mody od wewnątrz, spotkania z młodymi i zdolnymi projektantami, udziały w warsztatach tematycznych, nowinki w materiałach i krojach, rodem z wielkiego świata pokazy modowe, przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Znani, lubiani bardziej lub mniej celebryci to tylko niewielka część tej

całej układanki. Oczywiście miło było zobaczyć na żywo takie twarze jak Eva Minge, Łukasz z „20m Łukasza” , Gosia Boy, Dorota Wróblewska, Edyta Herbuś, Tomasz Jacyków, Karolina Gliniecka czy Tamara Gonzalez Perea i wielu innych.

 Przede wszystkim jednak interesujące i inspirujące są spotkania z innymi projektantami jak Eva Minge, Dawid Tomaszewski, Natalia Jaroszewska, Jankowska&Tomaszewski i wielu innych,  którzy rozwijają już swoją karierę za granicą lub na naszym rodzimym rynku. Można się z nimi spotkać „face to face”, mieć okazję o wszystko zapytać, a tym samym dać się pokazać. Idealne miejsce, dla kobiet, które są

silnymi indywidualnościami, nie tylko w życiu, ale także w stylu ubierania się. Znajdziesz tam mnóstwo autorskich projektów, których nie zobaczysz w żadnej sieciówce, która jest tylko w kilku egzemplarzach. Wiadome jest, że potrzeba posiadania dóbr ekskluzywnych ma swoją cenę, z drugiej jednak strony psychologia ludzka pokazuje, że są to dobra, na których ludzie nie oszczędzali i nie będą oszczędzać. Po drugie do strefy Showroomu odbywała się selekcja, wejść tam mogli goście z zaproszeniami oraz osoby, które wykupiły specjalną opaskę, co też selekcjonowało na wstępie portfele potencjalnych kupców. 

Pokazy kolekcji wiosna 2014 znanych projektantów, to jeden z ważniejszych punktów eventu. Świetna oprawa muzyczna pokazów potęgowała ich estetykę odbioru przez widzów. Kolekcja Evy Minge prezentującej, co roku swoje kolekcje obok słynnych domów mody Ch. Diora, G. Armaniego podczas tygodnia Haute couture w Paryżu, urzekała swoją naturalnością i praktycznością. Garsonki, sukienki w bardzo uniwersalnej czerni i bieli, przeplatane strojami w pastelowych kolorach tj. cytrynowym, błękitnym czy pudrowym różu oraz bardziej intensywnym pomarańczu.

Przybyłam, zobaczyłam, ale jeszcze nie zdobyłam. Tym razem byłam tam jako zaproszony gość, następnym razem będę już uczestnikiem tego wydarzenia. Może nie od razu na jednym z wybiegów ujrzycie moją kolekcję, ale w strefie Showroomu – kto wie…

Podczas dwóch dni Fashion Week prezentowałam na sobie dwa moje projekty kloszowanych spódnic. Pierwszego dnia dobrze już Wam znaną, którą wielu bardzo szybko polubiło – spódnice z krakowskim printem w zestawie z kurtka o tym samym motywie. Drugiego dnia spódnicę pochodząca z najnowszego projektu dwuczęściowej sukienki, którą w całości niebawem ujrzycie na blogu.

shirt www.nataliagorzolka.pl / blouse/dress H&M / jacket Mexx / handbag Hugo Boss / shoes Pull&Bear

ZOBACZ TAKŻE