GLAM ROCK

Wyrazisty styl rockowy, jak sama nazwa wskazuje charakterystyczny dla  artystów rocka, z biegiem czasu elementy stylu zostały także zaadoptowane przez modę. Ćwieki, łańcuchy, skóra, masywne obuwie, motyw czaszki, ostry makijaż i kolor czarny – to jego charakterystyczne cechy. Elementy te mają charakter powtarzający w modzie, a nawet można im przeczepić etykietę ponadczasowości – co sezon powracają w nowej odsłonie i szybko znajdują swoje miejsce w szafach zakupoholiczek!

 beanie z woalką DIY / jacket SH / corset SH / handbag SH / skirt DIY/ stockings H&M / shoes no name / bracelet allegro
 

Moda na subkulturę?

Zapożyczenia tych elementów nie mają jednak nic wspólnego ze stylem życia. Trendsetterzy, fashionetki, wszyscy lubujący się w modnym ubieraniu zakupują te elementy, bo są w danym momencie „TOP10”. Co za tym idzie? Nie przejmują jednocześnie rockowego stylu życia, ani też ich krew nie zaczyna płynąć w rytmie rocka! Z mniej lub bardziej oczywistych względów łączą ćwieki z jeansem, dzianiną czy noszą je w postaci dodatków – biżuterii lub torebki.

Glam rock

Poprzez upowszechnienie się stylu rockowego w modzie powstał pewniej rodzaj hybrydy – glam rock, czyli współczesna mixacja stylu rockowego z glamour. Propagowany i upowszechniony przez gwiazdy mniejszego i większego formatu, jak wszystko zresztą w modowym światku. Pytanie teraz czy każdy chce, ba czy może za tym podążać?

Styl rockowy – stylem kobiecym?

Nie każdy zdecyduje się na tego typu nowinki modowe i też nie każdy powinien! Bo świat jest zdecydowanie fajniejszy, kiedy istnieje różnorodność gustów i upodobań. „A między modą a prawdą”, nie do każdego tak odważne dodatki pasują, a przy ich komponowaniu warto zachować umiar i rozsądek w podążaniu za tego typu zadziornymi dodatkami,  by osiągając w ten sposób ciekawą odmianą dla naszej szafy, a nie kiczowate pomieszanie z poplątaniem!

Styl glam rock klasyfikuje z pewnością do stylu niebanalnego, zadziornego, seksownego i uwaga! tylko dla odważnych! Brzmi jak wyzwanie?!
fot. Jakub Longa

ZOBACZ TAKŻE