Haute Couture a la beza

 Haute couture, czyli stroje szyte w całości ręcznie, na zamówienie. Z francuskiego wysokiej jakości, wykwintne krawiectwo. Moda couture to zjawisko, którego nie można równać z ubraniami masowej produkcji – prêt-à-porter, czyli ubrań, które otrzymujemy w  gotowej formie. W modzie haute couture doceniana jest praca wielu zawodów, które w przypadku produkcji masowej nie zaistnieją, takich jak hafciarzy, gorseciarzy, tkaczy, rymarzy – osób odpowiedzialnych tylko za element projektu, ważny komponent, który składa się na cały mrówczy proces wytwórczy.

 Moda ta swoimi korzeniami sięga do początków modowych w XIX wieku. Dziś tendencja do bycia indywidualista i okazywania tego poprzez strój nawiązuje do kultu haute couture. Stroje najlepiej, żeby były szyte na miarę i tylko w jednym egzemplarzu, a sam sample mierzony wielokrotnie i perfekcyjnie dopasowany do sylwetki klientki. Dzięki czemu my sami czujemy się pewniejsi siebie.

 Zwolenniczką jedno-egzemplarzowych ubrań jestem ja sama! Moja współczesna wersja haute couture to ręczne modyfikowanie i przerabianie rzeczy, według własnego projektu. Odnajduję perełki modowe w second handach i sprawiam, że na nowo, doskonałe jakościowo i gatunkowo materiały, cieszą się swoją świetnością!

Myślę, że moja bezowa wariacja świetnie wpasowuje się w model haute couture! Plisowana spódnica do połowy łydki w kolorze ecru, dzięki dobrej jakości materiału łatwo poddaje się i przy niewielkim nakładzie pracy kształtnie układała. Dzięki moim kilku zgrabnym zabiegom, z igłą i nitką w roli głównej, kilku drobnym podszyciom nadałam jej kształtu bezy.

 

Pokaz domu mody Chanel Haute Couture WIOSNA/LATO 2013

 

ZOBACZ TAKŻE