Jak połączyć dobre praktyki przeszłości z nowoczesnym stylem życia? Nowa kolekcja MIEJSKICH SPÓDNIC

Przez stulecia nosili je mężczyźni, ale dopiero kobiety nadały im kształt i wdzięk! W lata 50. i 60. odżyły dzięki ikonom mody, które w pamięci nosimy do dziś. Przez kolejne dekady zmieniały długości, wzory, ilości i rodzaje materiałów. Z biegiem czasu nabraliśmy nie tylko ochoty na pielęgnowanie kultowych i ponadczasowych fasonów, ale także zwiększenie świadomości w wyborze i pochodzeniu materiału, który ma być przyjazny dla wrażliwej oraz zmęczonej skóry. Mowa oczywiście o kolekcji miejskich spódnic midi, które czerpią z dobrych praktyk przeszłości i łączą je z nowoczesnym podejściem do rozsądnych oraz dopasowanych do stylu życia decyzji zakupowych.


Ze słabości do falowanych włosów i czerwonej szminki.

Gdy myślę o latach 50. i 60. w modzie to oczami wyobraźni widzę piękne kobiety o soczyście czerwonych ustach oraz włosach ułożonych w urocze fale. Z pewnością to odrodzenie przejawiane w modzie i wyglądzie kobiet wiązało się z chudymi latami okresu wojennego. Długość midi i charakterystyczny kształt klosza spódnicy zwróciły kobietom pewność siebie i dobre samopoczucie. Szerokie i wąskie paski, zygzaki i tulipany – cztery modele spódnicy o charakterystycznym dla tamtych lat fasonie oraz długości do połowy łydki, o ekstrawaganckich oraz eleganckich wzorach to kropla, którą chciałabym dziś dolać do morzu polskiej mody niezależnej. Wszystkie odszywane ręcznie w mieście Królów Polskich z praktycznej do noszenia, prania i prasowania formy pół koła.

            

Spódnica to samo zdrowie.

Spódnica to samo zdrowie oraz zasłużony odpoczynek dla ciała, pod warunkiem, że wykonana jest z przyjaznego oraz miłego dla skóry materiału. Jednym z nich jest oddychająca i higroskopijna bawełna. Eliminując syntetyczny skład minimalizujemy dyskomfort wywołany podrażnieniami czy reakcjami alergicznymi. 100% tej naturalnej rośliny zawierają charakterystyczne dla lat 50. i 60. fasony miejskich spódnic midi. Przepuszczają powietrze, pochłaniają pot, a wytrzymałe włókna bawełny sprawiają, że spódnice pomimo upływu czasu nie rozciągają się i zachowują swój kształt. Satysfakcja z ich użytkowania pozwala szybko zapomnieć jak wymagająca podczas prasowania potrafi być ta tkanina.

               

bluzki SOVL / spódnice NG Natalia Gorzołka / turbany Looks by Luks / fot. Manual Foto Magdalena Osman


Rozsądny zakup w trosce o najbliższe otoczenie
.

Skanujemy metki, filtrujemy informacje w opisach produktów pod kątem ich pochodzenia, co pozwala świadomie wpływać oraz kreować najbliższe otoczenie. Pozytywne zmiany społeczne sprawiają, że z myślenia „ja, ja, ja” rezygnujemy na rzecz „ja i najbliższe otoczenie”.  Chcemy je kształtować, a od marek oczekujemy już nie tylko rzetelnego wykonania i dobrej jakość, ale także społecznej odpowiedzialności biznesu. Kupując chcemy wspierać! Tak jak każdy zakup midi spódnicy wspiera Polki w walce z rakiem jajnika. 5% ze sprzedaży każdej spódnicy przeznaczane jest na Stowarzyszenie Niebieski Motyl, które dodaje sił, otuchy i pomaga zaakceptować negatywne wyniki nt. naszego zdrowia, które często traktujemy jak „wyrok”.

Takiego rozsądnego działania możemy się uczyć od siebie nawzajem. Stowarzyszenie poznałam, dzięki zakupowi unikatowych, pierwszych w Polsce ręcznie szytych turbanów Sylwii i Marcina z marki Looks by Luks, która stawia na polskie i certyfikowane materiały. Dziś chcę się tą znajomością podzielić z Wami i zachęcić do społecznie odpowiedzialnych zakupów.

 

 

ZOBACZ TAKŻE