moda w ruchu

Otwieram szafę, a w niej na wieszaku znajduje nowy hit – moda w ruchu, dosłownie i w przenośni! Najżywszą z żywych przedstawicielek tego zjawiska jestem ja sama – dla wielu fenomen mody jeżdżącej na rowerze. W końcu Kraków to miasto rowerzystów! Fakt ten potwierdzają nowo powstałe stacje rowerów miejskich KMK Bike, które od września ruszą już pełną parą i będzie ich aż 20! Z ciekawostek – we wrześniu w ramach biletu okresowego, na wszystkie linie komunikacji miejskiej będzie można bezpłatnie korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów, także przerzucamy się na rowery!

 Kolejne udana współpraca z Galerią Krakowską, czyli Małopolskie Blogerki Modowe promują nową ścianę galerii – mural. Motywem przewodnim sesji był ruch, energia, radość! Oddane?!

Spódnica beza – projekt i przeróbka własna.
skirt DIY / top H&M / jacket SH / handbag H&M / shoes no name

Nie dla wszystkich jednak łatwo będzie przesiąść się z komunikacji tramwajowo-autobusowej na rowerową. Dlaczego? Otóż chociażby dlatego, że wielu będzie przeszkadzał fakt, iż „na rower w szpilkach nie wsiądę, bo skręcę kostkę, w spódnicy tym bardziej, bo się zabiję, sukienka odpada, bo mnie podwieje, tak starannie ułożoną fryzurę szlag trafi, a nie daj Boże spadnie deszcze to już w ogóle siąść i płakać (…)”. Powodów usłyszałam tysiące! Mnie samej jednak żaden z nich nie przekonał. Łamiąc stereotypy, jak to zwykłam mieć w zwyczaju, o tym że w szpilkach/sukienkach/spódnicach wsiąść na rower to jak prosić się o kłopoty na własne życzenie, zaprzeczam i jednocześnie potwierdzam, na co mam świadków, że sama od dwóch lat poruszam się po całym Krakowie [i mam się bardzo dobrze] co sprawia mi niewyobrażalną przyjemność – tym bardziej w sezonie letnim, kiedy to dzięki zwiewnemu strojowi i wiklinowemu koszykowi czuję się jakbym cały czas jechała na wielki piknik, gdy w rzeczywistości zmierzam do pracy, urzędu albo na zakupy…

Kochani, rower to nasz przyjaciel, a nie wróg czy śmierć czyhająca za rokiem na nas! Nie zapominajmy o tej przyjemnej umiejętności, jaką jest jazda na rowerze, dla której w wieku 5 lat byliśmy w stanie niejednokrotnie przeżyć bliższe spotkanie z szosą, nieraz zedrzeć łokcie i kolana, by ponownie wsiąść na niego i próbować dalej!

Kiedyś udało mi się zarazić miłością do miejskiej jazdy po Krakowie moje dwie współlokatorki, może i teraz uda mi się zainspirować kilku nowych cyklistów!

Kraków – miasto marzeń, ukochane miasto studentów, artystów, ludzi wyróżniających się i kreatywnych, miasto tętniące życiem, modnym życiem! Rozkwit modnego Krakowa zauważyłam od mojego powrotu z zagranicznych wojaży, może dlatego, że nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w nim czynnie, zawsze byłam tylko biernym jego konsumentem. Modne wydarzenia w Krakowie wyskakują jak grzyby po deszczu! Są to wydarzenia ogólnodostępne dla wszystkich, na których można spotkać wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, ludzi kreatywnych, inspirujących i pobudzających do działania! Dzięki akcjom wymiany ubrań, wystawom młodych projektantów, towarzyskim spotkaniom z ludźmi mody, pokazom mody w galerii handlowych, warsztatom, kursom i portalom społecznościowym możemy mieć kontakt z modą, i to nie tylko gazetową, na co dzień, rozwijając przy tym siebie, poszerzając grono znajomych oraz własne horyzonty.

Przystań na chwilę i zauważ modną stronę Twojego miasta!

W gronie Małopolskich Blogerek Modowych – dziękuję Dziewczyny za miłe i stylowe spędzone popołudnie!

 pics Agnieszka Rzymek Photography

ZOBACZ TAKŻE