plaid skirt-shorts

New design, new cooperation, who’s don’t like news?

My fashion isn’t holding on the seasons of year! The thing, what I follow during designing is comfortable shape and original and interesting combinations of patterns, colors and decorations. I’m inspired women’s tastes and needs. My project are follow the current trends, it’s obvious! Why not wear mini skirts or skirt-shorts in the winter and long skirts in the summer?

My new design skirt-shorts was created with many ideas. From the beginning it was to be plaid skirt, but then i realised that there are already a lot of checkered skirts – so enough! Need new shape. After two days I took the material again and was tried find the best form. It was the longest design for me and really for long  time I didn’t know what it should to be. But after this work I’m pleased of this remarkable effect. New design I combined with white, oversize jumper, which I wrote here – my number one for thoses days, when I hear from my closet: Nothing to wear!

* * *

Nowy projekt, nowa współpraca, bo kto nie lubi nowości?!

Zapytana czym się kieruję projektując? Odpowiedziałabym, że dążę do praktycznego minimalizmu w oryginalnych fasonach, ciekawych połączeń wzorów i struktur. Ja nie szyję na zamówienie, ale inspiruję się kobiecymi gustami i potrzebami. Moje projekty odpowiadają na panujące trendy, to oczywiste! Jednak moja moda nie zna pór roku, bo niby dlaczego nie można nosić mini spódniczki czy krótkich szortów w zimie, a długich spódnic latem? Moja jesienno/zimowa propozycja to do klasycznych, czarnych, kryjących rajstop czy też leginsów założyć spódnico-szortów w kratę!

Znudzona rozkloszowanymi, spódnicami w czerwoną lub bordo kartę, przygotowywałam projekt asymetrycznej spódnicy, który po wycięciu wykroju odrzuciłam w kąt stwierdzając, że to nie to! Kolejnego dnia wróciłam po wykrojony materiał ponownie i zaczęłam go upinać w różnych wersjach na manekinie. Przy którymś z pomysłów materiał sam ułożył się w spódnico-spodenki do kolan, co bardzo mi się spodobało i od tego momentu zależało mi już tylko na tym, żeby nadać tym szortom ciekawej formy. Z racji tego, że uwielbiam rzeczy kuse i krótkie, nożyczki same widziały jak ciąć. Stwarzając asymetryczne spódnico-szorty, o krótszych końcach zewnętrznych i dłuższych wewnętrznych z naszywanymi na zewnątrz zamkami poczułam po raz kolejny satysfakcja i zadowolenie projektantki!

Spódnico-szorty połączyłam z białym, przedłużanym swetrem, którego lubię, kocham i ubóstwiam, o którym pisałam już wcześniej tutaj, i jest zawsze moim „planem B” na dni, kiedy Otwieram Szafę i słyszę: „Nothing to wear”!

jumper SH / skirt-shorts www.nataliagorzolka.pl / handbag HUGO BOSS / shoes Pull&Bear / necklace SIX / watch GENEVA
Photo: Izabela Brańka Fotografia

ZOBACZ TAKŻE