school time

Z okazji minionego września i nadchodzącego października przygotowałam dla Was kilka wariacji szkolnego looku. Każdy się chyba ze mną zgodzi, że te dwa miesiące stricte kojarzą nam się z początkiem roku szkolnego i akademickiego, a co za tym idzie – oficjalne rozpoczęcia i inaugurację roku. Seria ta zainspirowana została dość kontrowersyjna rozmową kobiet w sklepie odzieżowy nt. co powinno się zakładać na formalne apele. 

Kobiety podzielone były między tradycyjnymi setami, gdzie króluje nienaganna, schludna i bardzo prosta, biała koszula z czarną spódnicą lub spodniami, a bardziej nowoczesnym spojrzeniem, w którym dominowała zmodyfikowana wersja stroju galowego – w postaci małej czarnej lub połączeń stylu denim z białą koszulą (niekoniecznie w jej tradycyjnej wersji) i dzianinowej marynarki w kolorze granatu/czerni/szarości. Dwa silne stanowiska, mnogość argumentów i różnica pokoleniowa. Zainspirowana rozmową proponuję dwie, jakże odmienne wersje szkolnego mundurku:

Stylizacja 1.

Inspirowana znanym wielu z nas, kultowym serialem młodzieżowym Gossip Girl – niesforna uczennica, która na każdym kroku chce podkreślić swoją kobiecość, a przy tym buntowniczka i kokietka. Główna bohaterka szkolnych niuansów i prowokatorka. W tym zestawie krata silnie przenosi do stylu grunge.

Stylizację tę zaprezentowała profesjonalna modelka – Agnieszka Kowalczyk – w gościnnej sesji ze mną, za co bardzo jej dziękuję! Makijaż do obu stylizacji wykonała wizażystka i MUA – Karolina Bugaj. 

Stylizacja 2.

To połączenie stylu denim z tradycyjną, schludną, białą koszulą z podwijanym rękawami. Spodnie typu boyfriend oraz skórzana nerka podkreślające luźny styl zestawu, jeansowa kamizelka nawiązująca do szkolnych mundurków oraz kokieteryjne szpilki o dość przystępnej wysokości obcasa.

Czy te stroje mogłyby rozpraszać podczas zajęć? Z pewnością wielu miałoby problem z koncentracją. Ja jednak chciała pokazać Wam z jaką łatwością można wpleść elementu szkolnego looku do swoich codziennych stylizacji – w postaci szkockiej kraty, połączenia jeansu z bielą, wierzchniego dodatku w postaci kamizelki czy zakolanówek. Powodzenia w nowym roku szkolnym i akademickim, dla mnie ten październik będzie zdecydowanie inny niż pięć ostatnich, aczkolwiek w moich stylizacja elementy tamtych czasów zawsze będą obecne.

 coat Stradivarius / shirt Pull&Bear / shirt SH/ socks no name / handbag SH / shoes Primark

denim set: vest SH / shirt Esprit / trousers New Yorker / kidney bag no name / shoes New Yorker
Photo: Jakub Longa

Model: Agnieszka Kowalczyk

MUA: Karolina Bugaj

ZOBACZ TAKŻE