SUMMER DRESSES

#1 dress H&M, jacket
H&M, sandals New Look

Przyjaciółka – to ksiądz, krytyk, czerwony krzyż i wróżka w jednym! Powierniczka naszych największych sekretów, wyrazicielka szczerych opinii, S.O.S w każdej sytuacji oraz pocieszycielka i dobra wróżka!

Jednak zanim przejmie te wszystkie role, to każda z nas przed spotkaniem z nią zastanawia się jak ‚ona’ będzie wyglądać, no i przede wszystkim, co ubierze i co ja powinnam włożyć…

Często podświadomie dobieramy strój do osoby, z którą mamy się zamiar spotkać. Osobiście tego doświadczyłam. Znam styl każdej mojej przyjaciółki i jeżeli wiem, że ona nie chodzi w szpilkach, a planujemy weekend razem to nawet swoich nie pakuję do walizki, bo i tak w nich nie wyjdę. Albo inny przykład – gdy zaczynamy się razem wybierać na imprezę i jedna z nas założy sukienkę to z pewnością dwie pozostałe albo zaprotestują, albo będą się zastanawiać nad zmianą stroju! W przeciwnym przypadku, gdy ‚dwie pozostałe’ mają już na sobie wieczorowe kreacje to nie ma opcji – nie wytrzymasz presji i też założysz!

Otwieram szafę i podsuwam kilka inspiracji na spotkanie z przyjaciółką, w zależność od charakteru spotkania, miejsca oraz czasu. Dzisiejsze inspiracje będą głównie opierały się na wspomnianych już wcześniej sukienkach, w różnych krojach, stylach i kolorach. Część sukienek zmodyfikowałam sama zgodzie ze swoim poczucie smaku i gustu. Wszystkie dostępne tutaj

Asymetryczna, luźna, zwiewna i dziewczęca! Motyw zebry na sukience zdecydowanie dla osób z dużym poczuciem humoru i pozytywnym nastawieniem do rzeczywistości (bo przecież zebra może być różowa!) Sandałki podkreślają jej letni charakter. Stylizacja idealna na letnie popołudnie na mieście, w parku lub spacer po plaży. Wystarczy, że założysz do zestawu inne buty, a tym samym zmienisz styl outfitu!

Dla wielbicielek wiosennych stylizacji i miłośniczek baletek!

Białe sneakersy – wersja dla
lubiących sportowy styl bycia i życia!

Styl creative – połączenie letniej
sukienki z botkami na koturnie – tylko dla odważniejszych!
#2 dress H&M / handbag
second hand / sandals New Look

Sukienka dzięki letnim sandałkom i torbie nabrała tego samego stylu – idealna, powiewająca na wietrze, na ciepłe i słoneczne dni, na piknik poza miastem czy mrożoną kawę z przyjaciółką w upalny dzień. Ten sam zestaw z elegancką marynarką zamienia się w styl glamour. Zakładając do niego buty na szpilce możemy taki zestaw potraktować jako idealny outfit na wyście do pubu w letni wieczór.
#3 dress H&M / varsity
jacket H&M / sneakers no name

Inspiracja dla osób lubiących kontrast, zabawę modą lub łączenia różnych stylów – dla odważnych! Na spacer po mieście lub popołudnie w knajpce.
#4 dress H&M (collar DIY)/ handbag Burberry / sneakers no name

 

Kontrastowy mix – stylu vintage i casual – idealne zestawienie dla lubiących i ceniących swój indywidualizm i dobry gust! Zestaw uniwersalny!
#5 dress VERO MODA / jacket H&M / handbag HUGO BOSS / sneakers no name

 

Zestaw classic! Idealny na wiele okazji – uniwersalność bieli z czernią! Zmieniając buty w zestawie możemy podkreślić lub zmniejszyć formalność stroju! Ja postawiła na sneakersy. Zarówno idealny outfit na wyjście z przyjaciółką na zakupy, do kina lub po prostu na urodzinową kawę/piwko do baru z klimatem.
#6 dress H&M (lace on the shoulders DIY)/ vintage boots second hand

Ostatnia inspiracja to styl vintage glamour – idealny na babskie wyjście do klubu. Pomysł na dziś – brzmi nieźle! Na dzisiejsze przyjęcie urodzinowe wybrałam zestaw classic i żeby nie pozbawić outfitu piękna zawartego w jego prostocie, zakładam delikatne dodatki – też klasyczne, w złocie!

watch GENEVA / bracelet no name / clips no name

ZOBACZ TAKŻE