5 inspirujących miejsc, które pomogą się urządzić

Wprowadzka do nowego mieszkania, remont starego wnętrza – każda zmiana wymaga wcześniejszego naładowania głowy inspiracjami. Dziś zebrałam kilka inspirujących mnie miejsc w sieci i nie tylko, które pomogą się urządzić!

SZUKAM PODOBNEGO METRAŻU

To najlepszy punkt wyjścia. Nie zawsze możemy określić już na samym początku styl, który ma zapanować w mieszkaniu. Wręcz przeciwnie prędzej jesteśmy w stanie nagiąć estetykę do ciekawych rozwiązań, jeżeli tylko zauważymy podobieństwo w układzie mieszkania. W ten sposób trafiłam na blog Iwony z Archistacji. Im bardziej zgłębiałam zakamarki bloga i social mediów Iwony tym bliższą czułam więź z jej stylem. Ta dziewczyna to cała masa ciekawych pomysłów do samodzielnego wykonania oraz prostych dekoracji gotowych do wydruku!

ZBIERAM CENNE WSKAZÓWKI

Podczas remontu i wykończenia stanu surowego mieszkania cenna jest każda informacja, która może usprawnić czas trwania remontu. Tym bardziej, gdy robi się to po raz pierwszy! O tym, że drzwi wewnętrze do mieszkania warto zamówić z trzytygodniowym wyprzedzeniem dowiedziałam się od Ani.

To bardzo ważna informacje dla wszystkich „niecierpliwców” – jak ja! Gdy tylko zdecyduję się na zakup to chcę go mieć natychmiast u siebie. Dlatego tak bardzo cenię sobie marki, na których mogę w tej kwestii polegać. Jedną z nich jest internetowy sklep Footway, który realizuje moje obuwnicze zachcianki w 1 dzień! Zamawiając do godziny 15:00, buty są u siebie kolejnego dnia roboczego wraz z darmową możliwością zwrotu. Rewelacja! A do tego w bardzo konkurencyjnych cenach.

KORZYSTAM Z PROSTYCH ROZWIĄZAŃ

Sporo takich znajduję w poradnikowych programach Doroty Szelągowskiej, mowa o: „Dorota Was urządzi” oraz „Domowe rewolucje”. Pierwszy z nich – „Dorota Was urządzi” polecam wszystkim planującym remont z określonym budżetem oraz lubujących się w samodzielnym wykonywaniu dodatków wnętrzarskich – popularnym DIY. „Domowe rewolucje” to z kolei program dla urządzających swoje pierwszy mieszkanie o przeróżnych metrażach. Można w nim  znaleźć całą masę pomocnych trików dla małych, wąskich czy ciemnych mieszkań.

PODGLĄDAM INNYCH

Nie ma w tym nic złego! Mam kilka swoich ulubionych profili wnętrzarskich na Instagramie. Należą do m.in.: home_on_the_hill, zlotyfotel, deer.home, bestofhome, archistacja.

WYCINAM, ZBIERAM, PRZECHOWUJĘ

Inspirujące moodboardy to kolaże z ulubionych wnętrzarskich magazynów oraz sklepowych katalogów, które mogą z czasem stać się miłym wspomnieniem, pamiątką, a nawet elementem wystroju wnętrz dla wszystkich ceniących sobie analogowe formy.

SŁUCHAM SPECJALISTY

Dzisiejsza chęć promocji siebie i dzielenia się ciekawymi treściami sprawia, że otrzymujemy gotowe projekty, pomocne wskazówki i oryginalne rozwiązania zupełnie za darmo od samych projektantów. Warto obserwować portfolio, blog czy fanpage ulubionych architektów wnętrz, którzy mogą nie tylko zainspirować, ale przede wszystkim podsunąć gotowe rozwiązania. Dla mnie z pewnością jednym z nich jest Marysia z Proste Wnętrze.

 

Jestem ciekawa skąd Wy czerpiecie inspiracje wnętrz? 

 

Przeczytaj również: 5 inspiracji z mieszkania moich marzeń

Partnerem postu jest Footway.pl.

ZOBACZ TAKŻE