Jak przemycić elementy letniej garderoby do jesiennych stylizacji?

Nie bez powodu rozróżniłam obie kategorie, które dominują w zależności od pory roku. Oczywiście przeplatać mogą się również w tym samym sezonie jak np. dzianinowe sukienki latem, wówczas jej gramatura jest nieco niższa. Warto zwrócić uwagę na zapowiadane warunki atmosferyczne i zdecydowanie pozostawić na dłużej te elementy letniej garderoby, które pozwolą skórze oddychać oraz staną się idealnym pochłaniaczem wilgoci podczas jeszcze upalnych, jesiennych dni.

Gdy letnia rzecz stanowi część odzieżowej bazy

Baza to kwestia indywidualna. To nie kultowy trencz w kolorze capuccino, szpilki z czerwoną podeszwą czy obowiązkowa mała czarna. Ważną cechą, jaką powinna spełniać jest jej praktyczność i użyteczność. Sporym nadużyciem jest nazywanie bazą rzeczy, którą rzadko nosimy i potrafimy zapomnieć o jej istnieniu. Bazy nie stanowi również sezonowy trend, który nosimy stale przez krótki okres czasu. Jest to bluzka, spódnica czy sukienka, do której powracamy regularnie. W mojej bazie jest to sweter kupiony w SH, który przewija się tutaj, tutaj i tutaj, koszula tutaj, tutaj, i tutaj oraz spódnica tutaj, tutaj i tutaj. Na pewno nie jest nią jeszcze bluzka off shoulder, z którą nie rozstawałam się latem. Jest ona pretendentką by stać się częścią mojej bazowej wadrobe capsule.

jak-pola%cc%a8czyc-letnia-garderobe-z-jesienna%cc%a8

Umiejętność przemycania elementów letniej garderoby do jesiennych stylizacji z pewnością determinowane będzie indywidualnymi potrzebami. Cały szereg powodów, dla których warto posegregować garderobę, przed zupełnym jej zamknięciem na kolejny rok w kartony, traktować powinnyśmy jako katalog. To spowoduje, że będziemy wybierać te elementy, które pasują do upodobań, preferencji, miejsca zamieszkania, stylu życia, czy wykonywanej pracy. Własne uczucia oraz intuicję warto przesiać przez sito pragmatyczności i praktyczności, by faktycznie pozostałościami po lecie nie zbudować niepotrzebnego chaosu w szafie. Czy jesteś gotowa na zburzenie dotychczasowego spokoju i jasnego podziału na sezony?

jak-pola%cc%a8czyc-dwa-sezony

Kamizelka/bluzka tutaj

ZOBACZ TAKŻE