5 błędów sylwestrowej nadgorliwości

Czego oczekujemy od tej wyjątkowej nocy w roku? Przejścia ze starego do nowego roku. Więcej pomyślności w kolejnym, spełnienia zawodowych i prywatnych marzeń, a może znalezienia prawdziwej miłości? Jak w osiągnięciu tych planów i marzeń pomóc mają godziny spędzone u kosmetyczki, przed lustrem i na zakupach. Czy pomyślałaś kiedyś, że zamiast zyskać tracisz?  

W minionych, sylwestrowych scenariuszach znalazłam 5 zdań, których nigdy nie powinnam była wypowiedzieć. Może Tobie uda się tego błędu nie popełnić.

mala-czarna-12

Nie zajrzę do szafy


Nie zrobiłam tego dobrych kilka lat z rzędu przed wyjściem na sylwestrowe zakupy. Pod wpływem impulsu, podążając za tłumem, wieszak po wieszaku rozpaczliwie poszukiwałam tej jedynej sukienki. Finalnie okazywało się, że kompulsywny charakter zakupów jaki towarzyszył mi tego dnia, na godzinę przed wyjściem zupełnie nie był adekwatny do pozostałych elementów garderoby, ani mojego nastroju. Sylwestrowy wieczór ratowała sprawdzona sukienka, a chwilowa zachcianka, na szczęście z nieoderwaną metką powędrowała z powrotem do sklepu. Zamiast zyskać straciłam czas na gorączkowych poszukiwaniach sukienki oraz dotarcie. Łącznie kilka dobrych godzin.

img_6622

Ale ich zaskoczę!


Najgorszy z pomysłów na jaki mogłam wpaść. Jeżeli kogokolwiek wtedy zaskoczyłam to tylko siebie i szczytem swojej bezmyślności. Chęć zaskoczenia innych wiąże się z obniżoną pewnością siebie i samooceną. Potrzeba zmiany jest wtedy tak ogromna, że jej dokonujemy. Równie szybko zauważamy, że nie zyskaliśmy dzięki temu ani na pewności siebie, ani aprobaty innych. Jeżeli zauważysz silną chęć zmiany to noś się z nią przynajmniej kilka dni i dokonaj jej tylko wtedy, gdy faktycznie każdego dnia będziesz mieć ten sam wniosek – robię to dla siebie – nie z powodu sugestii bliskich, nowej koleżanki w pracy czy panaceum na problemy.

 Zaszaleję!


Nawet jeżeli zrobiłam krok pierwszy i zajrzałam do szafy przed zakupami, to patrząc na jej ograniczoną (czytaj nudną) paletę barw, nad którą btw tak długo pracowałam, otumaniona szaleństwem i tak zdecydowałam, że kupię nową. Przecież to jedyna taka noc w roku! Skąd to mylne pojęcie? Każdy dzień i chwila powinny być wyjątkowe. Mogą takie być jeżeli tylko zaczniemy celebrować momenty, a nie podążać za schematami: tylko raz w roku, tylko jedna taka noc… 

mala-czarna-1

img_6689

Decydując się na wzory i kolory leżące po zupełnie przeciwnej stronie naszej codzienności musimy pamiętać, że efekt pozostanie na dłużej, niż tylko ta jedna noc. Przykładowo manicure paznokci wykonujemy w salonie kosmetycznym minimum na dwa tygodnie.

Wolę postawić na nowy i ekstrawagancki detal. Jest on dla mnie ekonomiczną wersją odrobiny szaleństwa, mniej inwazyjną dla szafy i wypracowanego stylu. W tym roku będzie to naszyjniki typu choker. Doskonale podkręca stylizację i dodaje jej sylwestrowego pazura.

Kupię na wyprzedaży


Aby kupować na wyprzedażach trzeba mieć doskonały zmysł łowcy. Jeżeli go nie masz to od razu odpuść. Tym bardziej nie zostawiaj tego zakup na przerwę między świętami a sylwestrem. Wtedy wyprzedaże osiągają najgorszy wymiar, bo ceny nie są jeszcze aż tak preferencyjne, a zainteresowanych tłumy, jak nigdy wcześniej.

 

mala-czarna-13

img_6767

 

 
Zjem na imprezie


Cały szereg zabiegów upiększających, zakupów przed tą wyjątkową nocą powoduje, że brakuje czasu na podstawowe potrzeby fizjologiczne. To ogromny błąd  i strata dla naszego organizmu, samopoczucia oraz wyglądu. Wygłodzona może wyglądasz świetnie, ale tylko przez pierwsze 5 minut. Później z minuty na minutę jest coraz gorzej – skurczony żołądek, osłabienie zmieniające się w zmęczenie, alkohol. Nie tak brzmi przepis na udany wieczór.

 

Mądra doświadczeniem, a może wiekiem pozostawiam sobie ograniczony wybór z rzeczy ulubionych i sprawdzonych. Eksperymentuję tylko z dodatkami: biżuteria, szpilki. Dzięki czemu udało mi się stworzyć aż 4 stylizacje z tą samą klasyczną spódnicą tutu oraz wygrzebać z szafy 2 klasyczne propozycje z małą czarną. W sumie 6 stylizacji i jeszcze nie wiem którą wybrać! Pomożecie?

 

 

 

mala-czarna-9

ZOBACZ TAKŻE