5 gier planszowych, które będą idealnym prezentem

Bawić lubią się nie tylko dzieci! Dzięki coraz popularniejszym grom planszowym i towarzyskim, dorośli również mogą obudzić w sobie dziecięcą radość, beztroskę i relaks – tak ważne dla zabieganej i stresującej na co dzień rzeczywistości. Sprawdź w co chętnie zagrałby Twój mąż, partner, siostra, brat czy rodzice i spraw im tę radość już 6. grudnia lub niech znajdą ją pod choinką!

Poniżej przygotowałam listę propozycji ze szczegółową charakterystyką “dla kogo”. Planowany budżet to ok. 50 zł.

beauty-fashion-shopping

Egoego


Liczba graczy: 2-6 / 54 zł

Dla wszystkich, którzy mają słabość do hazardu. Tym razem mistrzowie pokera będą mieli okazję zagrać o zupełnie inną stawkę – własne ego! To emocjonujące momenty i czas na szczere odpowiedzi! Przed każdym graczem ponad 400 pytań, na które odpowiada zgodne z własnymi odczuciami, zachowując tzw. “poker face”. Ponieważ już za chwilę jego najbliżsi – gracz po prawej, po lewej czy na wprost obstawiać będą wielkość jego ego! Wygra ten, komu uda się najtrafniej prześwietlić “karty” przeciwnika i wysoko je obstawić.  Tylko, że w tym przypadku kartami okazać się mogą nasze słabości lub atuty. Gotowi na rundkę osobowościowego pokera?

5-sek-zagramy-pl 5 sekundtrefl-5-sek


Liczba graczy: od 3 / 50 zł

Tutaj liczy się czas reakcji i pełna koncentracja, czyli kwintesencja kobiecej natury. Wrodzona multizadaniowość pań powinna się odnaleźć w tej grze doskonale. Zwyciężczynią okazać się może każda pani domu, która w mgnieniu oka wymieni “3 miejsca, w których można robić zakupy” lub “3 rzeczy w fioletowym kolorze”. Kobiecie taka odpowiedź najczęściej zajmuje dosłownie 2 sekundy, a pozostałe 3 będzie mogła przeznaczyć na kolejne zadanie czy malowanie paznokci. W grze jak w życiu! Pytania potrafią być bardzo zabawne, ale i poważne. Okazuje się, że 5 sekund nie dla każdego jest wystarczające. Gotowi na test sprawnościowy?

 

gandalf-tajniacy

 

Tajniacy 


Liczba graczy: 2-8 / 47 zł

Gra pełna akcji dla wszystkich fanów kryminałów, kina akcji czy powieści Agathy Christie.  Zamiast kolejnej książki pod choinkę kup jej planszowy zamiennik. Tak samo jak w literackiej fikcji możesz utożsamić się z jedną ze stron: szefem lub tajniakiem. Możesz koordynować pracę swoich tajniaków i raz na rundę podsuwać im wskazówki lub stanąć “oko w oko” z agentami przeciwnej drużyny lub co gorsza zabójcą na kartach planszy. Gotowi na przygodę przyprawiającą o dreszcze?

 

 

eduksiegarnia-pl-naga-prawda

naga-prawda-rebel

 

Naga prawda


Liczba graczy: 3-8 / 46 zł

To doskonały prezent dla całej rodziny i najbliższych domowników. Zwyciężyć można tylko wtedy, gdy gracze doskonale się znają i potrafią porównać swoich bliskich np. do jednego z trzech urządzeń kuchennych w domu czy podanych na karcie odpowiedzi zwierząt. Już za chwilę będziesz miał okazję przekonać się tak naprawdę, co myślą o Tobie pozostali domownicy? Wręczając taki prezent należy się upewnić, że obdarowanego cechuje spora doza dystansu do siebie, aby faktycznie mógł czerpać z gry 100% zabawy. Gotowi na kilka słów prawdy?

 

 

gamiko-dobble

dobble

Dobble


Liczba graczy: 2-8 / 40 zł

To międzypokoleniowa rozgrywka: rodzice vs. dzieci czy dziadkowie vs. wnuczkowie. Proste i intuicyjne zasady wszyscy złapią w mgnieniu oka. Od pierwszej rozgrywki bacznie rozglądać się będziecie za podobnymi symbolami na karcie, którą odkryjecie na środku. Liczy się czas reakcji, ponieważ wygrywa ten kto pierwszy połączy odkrywane symbole ze swoimi kartami i zbierze ich jak najwięcej. Uwielbiamy rywalizować, a w tej grze każdy ma równe szanse.

 

Grudzień to czas spotkań, wspólnie spędzonych godzin w gronie najbliższych. Zatem niech będzie to czas wypełniony radosną zabawą, a dom niech aż dźwiga się od śmiechu. W trakcie emocjonujących minut gry nikt nie będzie chciał odejść od stołu! Gotowi na rodzinne święta z planszówkami?

Jaką grę i “dla kogo” dorzucisz do tej listy?
Oczywiście w zaplanowanym budżecie.
Koniecznie napisz w komentarzu.

ZOBACZ TAKŻE