5 powodów, by uporządkować dekoracje na miesiąc przed

Zalegające kartony w szafach, piwnicach czy komórkach lokatorskich skrywają nie tylko nienoszone ubrania, ale także okolicznościowe dekoracje. Czy wiedziałaś, że w świątecznych dekoracjach warto zrobić dokładnie taki sam porządek jak w szafie? W swoim domu wypracowałam 5 powodów, dla których zabieram się za te porządki na miesiąc przed świętami. Sprawdź jakie korzyści możesz osiągnąć.

post1

Zaplanujesz kolorystykę


Sklepowe witryny i branżowe magazyny podpowiadają na jakie kolory warto postawić w te święta. A czy Ty pamiętasz w jakim kolorze dekoracje skrywa karton na strychu z napisem “Boże Narodzenie”? Najczęściej nie zaprzątamy sobie głowy takimi faktami – i słusznie! Nikt tego nie oczekuje od Ciebie. Wręcz przeciwnie – proponuję zajrzeć do tego kartonu na miesiąc przed świętami i posegregować akcesoria na 3 grupy:

1/ do wyrzucenia (ze względu na stan) 2/ zostaje i używam 3/ nie używam i sprzedaję.


Wyeliminujesz niepotrzebne zakupy


Gdy już zgłębisz tajemną wiedzę jaką skrywa karton, a także posegregujesz wszystkie elementy, wówczas dowiesz się czego tak naprawdę brakuje. Warto te działania wykonać znacznie wcześniej i najlepiej przed pierwszymi zakupami świątecznymi. Unikniesz wtedy niepotrzebnych zakupów czy częstego dublowania akcesoriów, np. oświetlenia, bo nie pamiętasz czy to z poprzedniego roku jeszcze działa.

kalendarz

post3

Sprzedasz nieużywane ozdoby


Jako Królowa olx’a nie mogłam pominąć tego aspektu! Nie ma w tym nic złego ani wstydliwego. To nasza kobieca gospodarność czy też połączenie przyjemnego z pożytecznym. Elementy, które z pewnością się już nie przydadzą, a cieszą jeszcze bardzo dobrym stanem, możesz śmiało sprzedać na portalach aukcyjnych czy po prostu wymienić. Jeśli zrobisz to na miesiąc przed świętami to znacznie zwiększasz szanse sprzedażowe czy zainteresowanie dekoracjami. To doskonały moment, w którym wszyscy poszukujemy świątecznych ozdób. Może i Ty znajdziesz coś dla siebie, i jeszcze zaoszczędzisz?

Zyskasz najatrakcyjniejszą cenę


Dzięki takim porządkom unikniesz przepłacania podczas kupowania na “ostatnią” chwilę. Masz znacznie więcej czasu aby rozejrzeć się za potrzebnymi elementami w najrozsądniejszej cenie. Zakupy na “ostatnią” chwilę obligują niejednokrotnie do nabycia gdzieś nieopodal domu, w znacznie mniejszych sklepach, gdzie cena może być podwojona. Podam doskonały przykład – w tym roku planuję zastąpić choinkę doniczkowym cyprysem. W osiedlowej kwiaciarni kosztuje on 30-35 zł, a w jednym z wielobranżowych marketów kupię go spokojnie za niecałe 20 zł. Widzisz różnicę?

Zorganizujesz przestrzeń w mieszkaniu


To niewielkie działanie stało się idealnym powodem do uporządkowania kolejnej “zagraconej” przestrzeni w mieszkaniu, domu, na strychu czy garażu. I jak się z tym czujesz?


Zajrzyj do mojej galerii.

Sprawdź jakich elementów się pozbywam i jak to robię!

ZOBACZ TAKŻE