5 ślubnych decyzji, które podjąć pomogą sezonowe kwiaty

Ile decyzyjności jest w sezonowości? Brzmi co najmniej zabawnie? O tym, że nie zawsze jest do śmiechu przekonał się niejeden z nas wykonując dorywczą, sezonową pracę. Sezonowość ze względu na immanentne cechy tj. limitowany, ograniczony czasowo charakter, ułatwia wypowiadanie niejednokrotnie trudnych, ale krótkich słów: tak lub nie. Czy w kwestii wyboru kwiatów dla tego najważniejszego przyjęcia w życiu również będą potrafiły skróci ten proces do stanowczej i szybkiej decyzji?

img_1168

Wyobrażacie sobie te wszystkie uroczystości bez kwiatów?

Ślub i organizacja przyjęcia weselnego to temat, który dosięga nas wiele razy w życiu. Najpierw planujemy własne wesele, potem pomagamy i doradzamy znajomym, oczywiście uczestniczymy co kilka lat w ślubnych uroczystościach naszych bliskich, by na samym końcu urządzić przyjęcie własnym pociechom. 

Oszczędności, które zabijają marzenia

Szukanie oszczędności w dniu ślubu rozmija się z marzeniami. Nie sztuką jest rezygnować z nich w ten wyjątkowy w życiu dzień, tylko znaleźć na wszystko rozsądne rozwiązanie. Szukać tak by nie musieć rezygnować z subiektywnie ważnych elementów.

Nie oszczędzajmy na jakości produktów, które przecież chcemy mieć w najlepszej wersji! Szukajmy rozsądnych oszczędności właśnie w sezonowych wyborach. Postawmy na sezonowe kwiaty w bukietach, dekoracjach czy stworzeniu wymarzonego kwiatowego dywanu. Tylko skąd wziąć kwiaty, gdy przyjęcie zaplanowane jest poza powszechnie nazywanym sezonem?


Zobacz również:
Jak zaplanować wesele i nie oszaleć?

 

Wiedza z długim terminem przydatności

Powszechnie funkcjonuje błędne przeświadczenie, że kwiaty pojawiają się tylko między majem a wrześniem. Zaczynają się tulipanami i kończą wrzosem. Ten brak świadomości wynika z luk w wiedzy na temat okresów rozwoju roślin. Wiedza ta ma znacznie dłuższy termin przydatności, a tym samym obala mit: „mnie temat już nie dotyczy, bo jestem po ślubie”. Wszystkich myślących tym schematem odsyłam do z powrotem do drugiego akapitu. Wiedza ta posłużyć może nie tylko przy organizacji własnego przyjęcia, ale także naszym bliskim, którym będziemy mogli rozsądnie doradzić czy też własnym dzieciom w przyszłości.

Ja skorzystałam z wiedzy Natalii z bloga www.simplife.pl, która stworzyła ślubny katalog z podziałem na miesiące i sezonowe dla nich kwiaty. Mam nadzieję, że pomoże to ułatwić wybór idealnej kompozycji. Pamiętajmy również, że prawie każda z odmian ma sporo kolorystycznych alternatyw.

pastelowy STYCZEŃ

 

styczen


śmietankowy LUTY

 

jakie kwiaty na bukiet slubny wybrac w lutym

 


lazurowy MARZEC

 

jakie kwiaty na bukiet slubny w marcu


cytrusowy KWIECIEŃ

 

kwiecien


malinowy MAJ

 

maj


morelowy CZERWIEC

 

czerwiec

ZOBACZ TAKŻE