5 trików, dzięki którym polubisz prasowanie

W wielu domach prasowanie kojarzy się z nużącym i niekończącym zajęciem. Prawie nigdy nie znajdujemy na nie właściwego momentu i rzadko kiedy potrafimy dotrwać do jego końca. W którym momencie zaczyna się tak naprawdę ta czynność, a kiedy kończy? Dziś mam dla Was 5 trików, które z pewnością pomogą po nitce dojść do kłębka. Zatem jak polubić prasowanie?  

img_0586

Skojarzenie z czymś przyjemnym


Nieraz czytałam, że prawdziwym siedliskiem wszystkich naszych ograniczeń i niechęci jest umysł. Zatem jak z tym walczyć? Postrzeganie prasowania jako przykrego obowiązku połączyłam z czymś przyjemnym. Odcinkiem ulubionego serialu, który i tak oglądam, singlem Florence and The Machine, który mnie odpręża czy też przy znaczniej wyższej stercie prania z filmem, który i tak planowałam obejrzeć w weekend. Dzięki połączeniu tych zajęć znajduję początek i koniec tej “nieprzyjemnej” czynności, jaką jest prasowanie. Dla kobiecej natury to żaden problem, w końcu jesteśmy multitaskowcami. W przypadku serialu i filmu wybieram wersję z lektorem, aby nie musieć koncentrować uwagi tylko na jednym zajęciu. Czasem, gdy jeden odcinek okaże się niewystarczający dla zebranej sterty ubrań, mam doskonały pretekst by obejrzeć kolejny. A po takim maratonie zero wyrzutów sumienia. W końcu zrobiłam coś pożytecznego (i przyjemnego), prawda?

Folia aluminiowa


Właściwości tego produktu można by wymieniać bez końca. W moim domu jest to często towar na wagę złota, który schodzi jak świeże bułeczki. Jego nowa funkcja jaką udało mi się odkryć dotyczy właśnie prasowania. Folia aluminiowa włożona między deskę do prasowania, a pokrowiec odbija ciepło, przez co przyspiesza proces prasowania oraz znacznie go ułatwia. A efekt? Widzę go od razu. Zawsze najbardziej denerwowało mnie, gdy prasowałam koszulę bez efektów. Dzięki temu trikowi zapomniałam o problemie zagnieceń nie do rozprasowania. Jeżeli już planujesz przetestować ten sposób, to warto zebrać większą ilość pranie. Aby czas poświęcony na umieszczaniu foli się opłacał.

 

Zobacz również: 10 sposobów na białą koszulę do pracy

 

img_0593

 

Zapach


To najmłodsze z moich odkryć. Czy prasowanie wywołuje u Was skojarzenie z unoszącym się zapachem perfum, nie tylko nad deską, ale w całym mieszkaniu? U mnie tak. Uwielbiam odpalać zapachowe kominki, palić kadzidełka przeznaczone do mieszkań. Niestety jeszcze nie udało mi się trafić na takie, które faktycznie będę czuć znacznie dłużej niż tylko w momencie palenia.

Produktem, który mi to połączenie zaoferował jest Perfect House Ironing, o bardzo trafnej nazwie – kosmetyk do wnętrz. Perfumowana woda do prasowania wprowadza zapach nie tylko do mojej garderoby, ale również mieszkania. Ten trik po raz kolejny udowadnia multitaskową natury kobiety. Po prostu lubię, gdy w tym samym czasie wykonuję kilka czynności – odświeżam i prasuję.

Od prania do prasowania


Długo nie zdawałam sobie sprawy, że moment prasowania rozpoczyna się już w momencie włożenia rzeczy do pralki i wyboru programu prania. To jeden z kluczowych momentów wpływających na stopień trudności podczas prasowania. Im dłuższy program wirowania tym większe prawdopodobieństwo trudnych do rozprasowania zagnieceń, niełatwych w przypadku tkanin takich jak bawełna. Dodatkowo ważne jest w miarę możliwość rozwieszenie prania od razu po jego zakończeniu. Ten nawyk oraz strzepanie przed rozwieszenie również pozytywnie wpływają na moment prasowania.

img_0598

Zbezczeszczona praca


Najgorszym działaniem jakie mogła kiedykolwiek wykonać to włożenie uprasowanych rzeczy do szafy lub półki, w której panuje chaos bądź nie ma miejsca. Zanim zabierzesz się za prasowanie zajrzyj do szafy i sprawdź czy powieszone w niej, świeżo uprasowane rzeczy mają wystarczająco miejsca by swobodnie wisieć w pionie i poziomie.

 

Zobacz również: Jak stworzyć bazę ubraniową w szafie?

 

Trików ułatwiających prasowanie z pewnością znajdziecie całą masę w internecie. Nawet te najbardziej abstrakcyjną warto przetestować u siebie, bo mogą miło zaskoczyć, jak mnie wspomniana perfumowana woda do prasowania. Sama praktykuję wszystkie powyższe zamiennie, w zależności od ilości czasu wolnego i nastroju. Aczkolwiek na jedno nie decyduję się nigdy – prasowanie na za pięć do pracy. O tym jakie odzieżowe postanowienia warto wprowadzić do garderoby przeczytasz tutaj

Napisz w komentarzu, jakie są Twoje
ułatwiające prasowanie triki?

ZOBACZ TAKŻE