6 powodów, dla których warto zadbać o loungewear

 

 

Porozciągane tiszerty, rozwleczone i zmechacone stare swetry czy dziurawe spodnie dresowe z pewnością nie mają nic wspólnego z ludzką koegzystencją, czy warunkami godnymi do życia! Nie stanowią powodu do dumy, poczucia atrakcyjności czy porannej dawki motywacji. Zatem dlaczego wciąż je gromadzimy i nie daj Bóg zakładamy?

jak dopasować garderobę

co to loungewear

L O U N G E W E A R to wygodne, codzienne zestawy ubrań, idealnie dopasowane do czynności wykonywanych w domu. W wielu zagranicznych sklepach znajdziecie nawet specjalne kategorie z etykietą Loungewear, a w nich dające poczucie komfortu bluzy, swetry, tiszerty, legginsy czy dresy.

Zobacz również: Strefa komfortu w szafie – jak ją zbudować?

Przygotowałam 6 powodów, dla których warto przyjrzeć się swoim zestawom loungewear. Byśmy z przyjemnością chcieli po nie sięgać i przestali traktować jak rzeczy, których nie szkoda czy ubrania do zniszczenia. Co takiego strasznego wykonujemy w domu by myśleć w kategoriach ubytku, czy nieszczęścia?

Motywacja

Poszukujemy jej wszędzie! Tylko nie we własnym stroju… Siła i determinacja do działania to nie tylko książkowe publikacje, wirtualne wystąpienia czy wykupione szkolenia. Zacznijmy od podstaw! Tym bardziej, gdy pracę wykonujesz w domu. Pod pojęciem pracy w domu mam na myśli freelancerów oraz matki i żony, które każdego dnia wykonują o wiele cięższą pracę niż ta umysłowa przed komputerem. Wygląd to twoja siła i pewność siebie! Czy faktycznie potrafisz to osiągnąć w wypłowiałym tiszercie, brudnych spodniach dresowych i wyciągniętym swetrze męża?

Organizacja pracy 

Wstajesz, łapiesz za stare, wymiętolone rzeczy i od razu się nie chce! Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego ciężej jest się zorganizować w niechlujnym stroju? W dni, w które wstajesz i ładnie się ubierasz, znacznie lepiej się pracuje. Dlaczego? Bo traktujesz siebie i swój czas z szacunkiem! Flejtuchowaty wygląd sprawia, że sami poruszamy się jak fleja, nie potrafiąc zrobić nic konstruktywnego. Snujemy się po domu w podomce do późnych godzin popołudniowych, by wieczorem biczować się wyrzutami sumienia. A po co, skoro można inaczej!

Komfort dla ciała 

Niejednokrotnie na rzeczy noszone po domu nie zwracamy uwagi pod względem składu materiału. W końcu są to rzeczy, o które nie dbamy i nad założeniem których się nie zastanawiamy. Poliestrowe, sztuczne tiszerty nie pozwalające skórze oddychać, to tylko część efektu domowej lekkomyślności w doborze stroju. Pamiętaj, że w domu jesteś o wiele bardziej aktywny niż w pracy, dlatego potrzebujesz tkanin oddychających, przewiewnych i miłych dla skóry. Zwróć uwagę na skład by zawierał sporą domieszkę bawełny, jedwabiu, kaszmiru czy bliskich im zamienników (modal, wiskoza). Unikaj poliestru, elastanu czy akrylu.

Zobacz również: 7 powodów, dla których w składzie szukamy bawełny

zadbana garderoba

wygodny zestaw loungewear

Z szacunku dla siebie, swojego zdrowia

 Niedopasowana garderoba lub braki w jej elementach ujmować mogą nie tylko atrakcyjności, ale i negatywnie wpływać na stan zdrowia. Brak biustonosza pod luźnymi tiszertami czy podomkami niekorzystnie wpływa na kształt oraz jędrność piersi. Może i nie ma to dla ciebie większego znaczenia, skoro masz już spory staż małżeński, długoletniego partnera, związek z przejściami czy po prostu narzeczonego. Zastanów się jednak co druga strona myśli patrząc na Ciebie? Jeżeli sztywne miseczki czy uwierające fiszbiny denerwują bądź wpływają na dyskomfort, to po prostu wymień je na miękkie koronkowe lub bawełniane staniki. Jest XXI wiek, a nie średniowiecze i obowiązujące sztywne konstrukcje gorsetowe!

Z szacunku dla domowników

Jeżeli nie szanujesz siebie, swojego ciała i zdrowia, to zrób to chociaż dla drugiego człowieka, który patrzy na ciebie i nie poznaje! Wychodząc z czterech ścian domu postaraj się starannie wybierać elementy stroju, dopasować dodatki i kilkukrotnie przejrzeć się w lustrze, by swoim wyglądem cieszyć siebie i innych.

Wygląd, który wpływa na samopoczucie 

A jak masz się dobrze poczuć w za dużych, zniszczonych czy brudnych rzeczach? Bądź też podczas chronicznego wmawiania sobie, że kupione, nowe ubrania są na lepszą okazję? Co oznacza owa okazja? Czy nie są to chwile spędzone z rodziną, przy ulubionej książce, kawie na tarasie lub w drodze po dzieci do przedszkola?

Zobacz również: Kolekcja Matka, Żona, Przyjaciółka

 

Coraz więcej czytamy, zwiększamy swoją świadomość i zaczynamy żyć, jeść, podróżować oraz ubierać się w stylu slow. Zatem jak to możliwe, że w swoich czterech ścianach zapominamy o tym wszystkim? Czyżby w tej całej pogoni zabrakło zdrowego egoizmu?

loungewear

jak szukać loungewear

 

ZOBACZ TAKŻE