Chrzciny z atrakcjami: 10 pomysłów + MOJE TOP 5 lokali w Krakowie

Organizacja przyjęć rodzinnych od zawsze uwalnia moją kreatywną duszę. Podczas tych wyjątkowych momentów z życia mojej rodziny potrafi aż kipić od atrakcji. Jeżeli zastanawiasz się, co tym razem pojawiło się na stole, jaki wyjątkowy gość odwiedził przyjęcie oraz jaką zabawą zaskoczyłam gości pomiędzy posiłkami to koniecznie sprawdź 10 wyjątkowych pomysłów na chrzciny z atrakcjami. Dodatkowo dla wszystkich Krakusów przygotowałam listę top 5 lokali na chrzciny w Krakowie i okolicy.

Wybór stylu przyjęcia

Do niedawna poszukiwanie inspiracji zaczęłabym od tablic inspiracyjnych typu Pinterest. Dziś wiem, że byłby to największy błąd i strata czasu. Od kiedy pojawiła się w moim życiu córka doceniam każdą chwilę i staram się nie marnować czasu na niepotrzebne poszukiwania. W przypadku wielu serwisów z inspiracjami, jeżeli nie planuję wykonać dekoracji samodzielnie, często nie otrzymuję bezpośredniego przekierowania do gotowych realizacji, a na ich odnalezienie mogłabym stracić naprawdę sporo czasu. Co gorsza poświęcony czas na poszukiwanie mógłby okazać się bezowocny, a ja całą pracę musiałabym wykonać od nowa. Dlatego najpierw sprawdzam, co oferują marki, aby nie utknąć z piękną inspiracją i pomysłem, bez gotowej realizacji. Na szczęście z pomocą przychodzą sklepy internetowe, które robią pierwszy przesiew. Dla mnie dużym wsparciem w poszukiwaniach stylu przyjęcia był ten sklep, który w bardzo czytelny i pomocny sposób ma pokategoryzowane najważniejsze wydarzenia w życiu, a do każdego z nich proponuje aż 16 różnych stylów.

Motyw i kolor przewodni przyjęcia

Najcześciej są w pakiecie z wyborem stylu dekoracji, co znacząco skraca czas podejmowania decyzji. Mnie urzekły „złote stópki”, których od razu zaczęłam szukać w internetowym edytorze, w którym planowałam zaprojektować elektroniczne zaproszenie. Zrobiłam to jeszcze przed dokonaniem zakupu dekoracji, aby mieć pewność, że całość będzie spójna.

Zaproszenie elektroniczne vs zaproszenie analogowe

Od samego początku wiedziałam, że ze względu na dzielącą mnie odległość od najbliższych będę korzystała z obu tych form. Elektroniczne zaproszenie wysłałam z odpowiednim wyprzedzeniem, aby każdy z gości mógł sobie zarezerwować ten dość, jak się potem okazała oblegany termin. Z kolei zaproszenie papierowe jest zawsze miłą pamiątka i wspomnieniem tego dnia, dlatego już w zaproszeniu elektronicznym zapowiedziałam ich wysyłkę. Choć nie ukrywam, że w przyszłości z wielu względów rozważam rezygnację z tego drugiego. Ciekawa jestem, jaką formę Ty preferujesz? Zostaw proszę swoją opinię w komentarzu pod wpisem.

Dedykowane zaproszenia dla Chrzestnych

Rodzice Chrzestni to honorowi goście tego przyjęcia, dlatego zależało mi na ich wyróżnieniu. Tutaj również pomocny okazał się wcześniej wspomniany sklep internetowy z dekoracjami, który na tę okoliczność w ofercie ma dedykowane zaproszenie dla Matki Chrzestnej i Ojca Chrzestnego. W przyszłości z pewnością skorzystam jeszcze ze zdrapek z prośbą o bycie chrzestnym, co tym razem zauważyłam niestety za późno.

Podziękowanie dla Gości

Chrzciny to przyjęcie kameralne i rodzinne – spotkanie najważniejszych i najbliższych memu sercu ludzi. Dlatego chciałam, aby każdy z bliskich zabrał ze sobą kawałek tego wyjątkowego dnia i atmosfery do swojego domu. Projektując magnesy ze zdjęciem i krótką dedykacją chciałam, aby każdego dnia z łatwością i uśmiechem na twarzy mogli przywołać wspomnienia. Dodatkowo taka forma pamiątki jest niewymagająca – nie zajmuje miejsca, nie kurzy się i wystarczy jej niewielki kawałek drzwi lodówki.

Podziękowania dla Chrzestnych

Kierując się tym, co wcześniej napisałam – wyróżnieniem Rodziców Chrzestnych, chęcią podkreślenia ich znaczenie i roli w życiu Zuzi, w ramach podziekowań dla nich zamówiłam personalizowane kubki ze zdjęciem, imieniem i datą Chrztu Świętego. Korzystając z mojego linka polecającego warto do zamówienia dokupić wizualizację 3D projektu kubka oraz pudełko prezentowe na kubek. Niestety nie uwzględnia tego cena kubek.

Dekoracja DIY na stół

Pomimo tego, że całe przyjęcie odbyło się w restauracji, która ma określony styl i klimat starałam się przemycić odrobinę własnych stylu. Udało mi się to dzięki najprostszej dekoracji na świecie! To mój sprawdzony pomysł na każde przyjęcie. Do jej przygotowania wystarczy 5 minut oraz:

Balon i topper wbijam w ziemniaka, ten owijam kawałkiem papieru pakowego, następnie wkładam do słoiczka i przewiązuję wstążką z mini klamerką. Koszt takiej dekoracji to ok. 5 zł. Sporą część jej elementów można znaleźć w domu. Podobna dekoracja pojawiła się na moim przyjęciu „Baby Shower”, z którego relacja już niebawem pojawi się na blogu.

Tablica z pierwszym miesiącem życia

To chyba najbardziej emocjonujący miesiąc z życia dziecka. Wszystko jest nowe i każdą chwilę chciałoby się uwiecznić. Z tysiąca zdjęć wybrałam i zamówiłam wydruk 26 ujęć w formacie polaroid z krótkimi opisami. To pozwoliło mi stworzyć piękną historię, którą jak bajką mogłam podzielić się podczas przyjęcia z rodziną. Całość umieściłam za pomocą mini klamerek na ramie kupionej już jakiś czas temu tutaj Dodatkowo uzupełniłam ją o drewnianą metryczkę Zuzi, która w przyszłości zawiśnie na ścianie w jej pokoju oraz foliowy balon w kształcie gołębicy o wymiarach 77×60 cm kupiony tutaj

        

Czarno-białe zdjęcia rodziców

Czas pomiędzy posiłkami chciałam wypełnić nie tylko wspomnieniami z narodzin córeczki, ale także wrócić do początków. W tym celu wykorzystałam czarno-białe zdjęcie moje i mojego męża w wieku niemowlęcym. Były one dodatkowym bodźcem do zabawy w poszukiwaniu podobieństw ze zdjęciami Zuzi. Podczas takiej zabawy aż kipi od emocji, wspomnień, nieraz i łez szczęścia.

Dodatkowa atrakcja

Wyjątkowy okres, na jaki przypadła uroczystość sprawił, że mogłam zaplanować dodatkową atrakcję szczególnie dla najmłodszych. To niespodziewane odwiedziny Świętego Mikołaja! Ta wizyta poruszyła przy stole nie tylko dzieci, ale także rodziców, dziadków oraz wywołała lawinę śmiechu i zdjęć.


MOJE TOP 5 lokali na Chrzest w Krakowie i okolicy:

  1. Karczma Cekierówka, Kocymrzów 262: Restauracja ujęła mnie ciepłym, góralskim wystrojem i klimatem. Sprawny kontakt mailowy, kompleksowa oferta i bardzo atrakcyjna cena za pakiet to kolejne zalety tego miejsca. Byłby to mój pierwszy wybór, gdyby nie brak wolnego terminu.
  2. Dwór Szlachecki, Pobiednik Wielki 121: To właśnie w tym lokalu świętowaliśmy. Nadal jestem pod ogromnym wrażeniem jego wystroju oraz smacznych i atrakcyjnie serwowanych posiłków. Już podczas pierwszego spotkania lokal zyskał moje zaufanie dzięki profesjonalnej i kompleksowej obsłudze. Restauracja ma zaprzyjaźnioną cukiernię, a co za tym idzie preferencyjne ceny, co dla mnie było sporym odciążaniem w kwestii wyboru tortu i ciast. Ciekawym rozwiązaniem okazał się szwedzki stój (słono-słodki) dostępny dla gości i uzupełniany przez cały czas trwania przyjęcia. Transparentna polityka cenowa pozwala już na etapie planowania precyzyjnie określić budżet dla całego przyjęcia, bez jakichkolwiek rozczarowań podczas rozliczenia, które również ma miejsce przed uroczystością. Dodatkowym atutem tego miejsca jest zaplecze hotelowe, które w przypadku przyjezdnych gości okazało się bardzo przydatne.
  3. Malinowy Anioł, Zielonki Krakowskie Przedmieście 140: To miejsce chciałam odwiedzić od dawna, ze względu na pozytywne opinie w sieci oraz rekomendacje znajomych. Pomimo braku miejsca w preferowanym terminu restauracja zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wykazała się dużym zaangażowaniem rekomendując Trattorię Stacja Cucina i weryfikując dostępność terminu w siostrzanym lokalu.
  4. Dwór w Tomaszowicach: Moją uwagę przyciągnął wystrój oraz sprzyjające odpoczynkowi otoczenie dworu. Niestety brak kontaktu mailowego oraz wolnego terminu sprawił, że nie kontynuowałam zapytania. Nie znam oferty przyjęć w tym lokalu.
  5. Trattoria Stacja Cucina, Kraków J. Wybickiego 54: To miejsce zarekomendowane przez Malinowego Anioła, niestety również termin był już zajęty.


CIEKAWA JESTEM CZY LUBISZ PRZYJĘCIA RODZINNE Z ATRAKCJAMI?
OPISZ W KOMENTARZU TWOIM ZDANIEM NAJCIEKAWSZĄ. 

ZOBACZ TAKŻE