Dla kogo modna długość midi?

Nie wiem czy to zależne jest od pewności siebie, swojej samooceny czy jej brak, ale nie mam i nigdy nie miałam ograniczeń wobec siebie, jeżeli chodzi o dziedzinę mody.

Ostatnio dość popularna moda na midi spódnice, sukienki, a nawet spodnie. Midi?! Czyli takie 3/4 bądź 7/8, każdy z kreatorów mody ma własną wizję jeżeli chodzi o tę długość. Najczęściej zadawane pytanie bądź wypowiadane stwierdzenia wśród znajomych czy kobiet, z którymi pracuję brzmią: Do mnie taka długość nie pasuje, Jestem za niska… 

Spróbuj, załóż, zobaczysz! Najprostsza zasada na świecie i jednocześnie obalająca wszelkie mity. Za chuda, za gruba, za niska, za wysoka i tak bez końca można by wyliczać. A prawda swoje! Dopóki nie przymierzymy, nie przekonamy się, co tak naprawdę pasuje, a co nie. Nie jest wstydem przymierzać i próbować, więc co szkodzi?! Wstydem i brakiem estetyki jest wyjście do ludzi w czymś, co kompletnie do naszej figury i warunków nie pasuje!

Jeżeli chodzi o modę midi to wzrost nie jest dominującym czynnikiem. Owszem, jeżeli tylko moda midi nie okaże się modą maxi w twoim przypadku.

Przede wszystkim kobiety o smukłych i atrakcyjnych nogach oraz proporcjonalnych względem całej sylwetki biodrach mogą sobie pozwolić na dopasowaną modę midi. Z kolei te z większymi biodrami bądź pupą mogą je świetnie kamuflować pod ultrakobiecą spódnicą midi w kształcie litery A. Jeżeli chodzi o panie z typową kobiecą budową: 90-60-90, te mogę sobie pozwolić na obydwie wersje! Aczkolwiek nie ukrywałabym tak perfekcyjnej figury pod kloszowanymi tiulami czy sterczącymi spódnicami. Dla tych szczuplejszych proponuję dopasowaną modę midi, ponieważ zbyt duży klosz spódnicy bądź sukienki może okazać się w ich przypadku zbyt masywny względem całej sylwetki.

Warto pamiętać, że dopasowana moda midi (jak na zdjęciu) nie lubi masywnych łydek, z kolei rozkloszowana moda midi świetnie je tuszuje. Wiekszą czujność należy zachować jeżeli chodzi o modę midi spodni. Tutaj można rzeczywiście niechcący odjąć sobie kilkanaście centymetrów, skrócić nogi względem korpusu bądź wyglądać jak w spodniach młodszej siostry. Bezpieczna długość to spodnie lekko nad kostkę. Zakładając do tego buty na obcasie dodamy sobie optycznie do wysokości i zbalansujemy dysproporcje.

Na koniec, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości mam 164 cm i czuję się świetnie w modzie midi. Częściej wybieram tę dopasowaną, a daleko mi to ideału 90-60-90. W modzie zawsze staram się podkreślać swoje atuty, w dzisiejszym look’u są to smukłe nogi oraz odznaczająca się pupa. Luźny sweter pozwolił mi ukryć brak talii osy, jednocześnie dając zielone światło mojemu apetytowi! Kolorystyka już od kilku wpisów bardzo mi bliska – czerń połączona ze złamaną bielą.

 

dress Topshop/second hand l sweater H&M/second hand l boots no name l jewellery Jubitom&Apart l manicure Dominika Gorzołka
Photo: Paulina Kozłowska Pohotography

ZOBACZ TAKŻE