Jak spakować się na weekend?

Letni sezon sprzyja weekendowym wyjazdom. Czasem wystarczą 2 dni w innym  miejscu, otoczeniu i potrafimy zregenerować się w 100% bądź przemyśleć nurtujące nas kwestie. Właśnie taki weekend zaplanowałam sobie na początek września. U mnie weekend to nie zawsze sobota i niedziela. Te właśnie dni często są jednymi z najbardziej zapracowanych w całym tygodniu. Po nich następuje mój prawdziwy weekend czyli poniedziałek i wtorek.

jak spakować sie na weekend

Co zabieram ze sobą na weekendowy wyjazd? 

Przede wszystkim rzeczy zwiewne i przewiewne. Planując taki wyjazd nastawiam się na długie spacery po mieście, pełne skupienie na sobie, swoich potrzebach i myślach oraz rozmowach z bliskimi przy wspólnych posiłkach.

Szanuję miejsce w swojej walizce, dlatego zabieram zaledwie 2-3 rzeczy: spodnie, tuniko-sukienkę oraz parę butów. Dwa dni miną bardzo szybko więc nie chcę przywiązywać zbyt dużej uwagi do wyboru ubrań, tym bardziej zabierać zbędnych bagaży. Dlatego skupiam się na 3 rzeczach, z których jestem w stanie stworzyć 2 zupełnie inne stylizacji – właśnie na 2 dni urlopu.

Zobacz również: Trójmiasto w 3 dni, czyli jak zaplanować aktywny wypoczynek?

Stylizacja 1. to zaprezentowana w dzisiejszym poście – połączenie szerokich, luźnych spodni typu szwedy z letnią tuniko-sukienką asymetryczną i rozpinaną z tyłu. Ciepłe, letnie i budzące same pozytywne emocje połączenie kolorystyczne, które dodaje energii i podkreśla moją ciemną oprawę oczu i kolor włosów. Całej stylizacji towarzyszy niezbędny element letnich wakacji – kapelusz, najlepiej słomkowy, który będzie ze mną podczas długich wędrówek, chroniąc jednocześnie moją głowę przed promieniami słonecznymi.

Wszystko to wyeksponowane jest dzięki zachowanemu minimalizmowi obuwia. Wybieram płaskie sandały w kolorze nude, których uniwersalność pozwoli mi założyć je praktycznie do każdej stylizacji oraz cieszyć się wielogodzinnymi spacerami.

W trakcie upalnych dni zwiększyć przewiewność stroju mogę dzięki zamkowi z tyłu tuniko-sukienki, którego rozpięcie mogę dowolnie regulować, a tym samym eksponować krój spodni w pełni, odpinając zamek lekko nad pasem. Pomysł ten może okazać się idealnym rozwiązaniem na romantyczną kolację by zwiększyć zmysłowość i kobiecość stroju.

W tej propozycji spokojnie też możemy w sezonie letnim pojawić się w pracy czy świetnie wypaść podczas letniego przyjęcia w ogrodzie ze znajomymi. Stylizacja okazała się dla mnie dość przydatna, ratująca mój wygląd w wielu sytuacjach i zapewniająca mi pełen komfort oraz świetne samopoczucie. Zestaw pozostawia dowolność w doborze rodzaju obuwia oraz koloru – może to być naprawdę każdy!

Stylizacja 2. to sama sukienka w kolorze ecru z sandałami nude, które w tej propozycji zostaną zaprezentowane w pełni i widoczne staną się napy, które wcześniej ukrywane były pod opadającymi spodniami. Kapelusz z kolei okazać się może świetnym uzupełnieniem całej stylizacji. Wszystko oczywiście w klimacie lata, upalnych dni, wakacyjnego weekendu, podczas którego pozwolić możemy sobie na większą swobodę, komfort oraz „skąpość” tudzież minimalizm stroju.

3 rzeczy, o których piszę powyżej i które znajdą się w weekendowej walizce pozostawiają miejsce na niezbędne elementy, jakie muszę jeszcze spakować oraz dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju podczas pakowania, że “na pewno się ze wszystkim zmieszczę!”

pants & dress NG / shoes czasnabuty.pl / kapelusz pamiątka z wakacji

ZOBACZ TAKŻE