Jak wykonać sukienkę bieliźnianą?

Wiosenna it-dress, jaką stała się bieliźniana sukienka planuje znacznie dłuższy pobyt w damskich garderobach! Najprostsze odzieżowe rozwiązania najczęściej, w założeniu i formie, stanowią ponadczasową wartość kobiecej szafy. Dzięki funkcjonalnemu krojowi oraz uniwersalnym wartościom tj. zmysłowość oraz romantyzm do capsule wardrobe wpisuje się propozycja sukienki bieliźnianej. Poznaj 4 słabości do niej, które wykorzysta by uwieść kobiety jesienią i zimą!

diy-jak-wykonac-sukienke%cc%a8-z-koronka%cc%a8-kopia-2

Sukienka serwowana sauté

Sukienka solo faktycznie wydaje się niekompletna czy sprawia wrażenie jakbyśmy się kładły spać. Ja wybieram ją jako solidną podstawę stylizacji. Połyskująca, ultrakobieca w fasonie oraz wykończeniach doskonale sprawdzać się podczas codziennych wyjść.

Rodem z lat 90.

Ówczesne gwiazdy popkultury grunge rozkochały się w niej za jej kontrowersyjny charakter, podkreślając go dodatkami: masywnymi butami oraz skórzanymi ramoneskami. Tutaj najlepszym przykładem dla wielu pokoleń jest ulubienica Leona zawodowcaMatylda, młodziutka wtedy Natalie Portman. Śmiało w pamięci przywołać również możemy Courtney Love czy dwudziestoletnią Kate Moss. Sukienka to pochodna, jak sama nazwa wskazuje bielizny, a dokładnie całkiem niedawno równie popularnych gorsetów czy zakładane przez celebrytki na festiwalach ozdobne biustonosze. Trend wyrósł na młodzieżowych festiwalach w Stanach i płynnie rozsiał się na Orange Warsaw Festiwal oraz Open’er Festival.

Jak ugasić wulgarny charakter?

Dodatki zakładać możemy pod sukienkę, jak i na nią. Dzisiejsze fanki powracającego trendu nie odbiegają zbytnio od tych z lat 90. W sezonie jesiennym uwielbiają łączyć sukienki z tiszertami zakładanymi pod spód, jak i oversize’owymi swetrami na wierzch, gdzie koronka zadaje się subtelnie wyglądać spod spodu. Do tego biżuteria w stylu choker na szyi oraz wysokie kozaki XXL.

Czy nadal widzisz w niej tylko elegancką koszulę nocną?

 

Wykonaj to sam, czyli moje DIY!

Propozycją samodzielnego wykonania sukienki bieliźnianej chciałabym rozpocząć serię odcinków mojego kanału: “Przeróbki Krawieckie”. To krótkie epizody prostych poprawek krawieckich ubrań z Twojej garderoby, które już dawno przestały być noszone, po prostu się znudziły lub opatrzyły. Dzięki niewielkiemu nakładowi finansowemu przy użyciu igły i nitki, razem ze mną krok po kroku możesz stworzyć coś zupełnie świeżego! Może coś, co aktualnie jest modne?

 

Sprawdź pozostałe 3 propozycje!

ZOBACZ TAKŻE