Kontrowersyjna Pani Domu podaje przepis na fit rafaello.

“Mam więcej z Coco Chanel niż z kury domowej.” 

– Carrie Bradshaw (Sex and the City 2)

Rola, która wpisana jest w kobiecy genotyp. Perfekcyjność przypisana “Pani Domu” niejednokrotnie powoduje frustracje i zbyt duże ambicje – by być doskonałą jako partnerka, matka, businesswomen, córka i przyjaciółka lub wręcz przeciwnie na przekór tych wszystkich łatek. Istotne staje się jedno pytanie: czy spełniasz tym oczekiwania innych czy są to twoje, indywidualne potrzeby?

 

Nowoczesna kobieta chce umieć piec, gotować, prowadzić samochód, domowy budżet, robić karierę, mieć czas dla siebie, bliskich i swojej pasji. Całe życie nauczyciele i rodzice powtarzali, że należy skupić się na jednej konkretnej rzeczy, a tu nagle w dorosłym świecie tyle ról oraz zadań do spełnienia, a każde chcemy by było realizowane perfekcyjnie…

Ile razy pytasz sama siebie – czy jesteś na tyle dobrą przyjaciółką, że ktoś może na tobie polegać, lojalnym i oddanym pracownkiem lub czy wystarczająco dużo siebie wkładasz w swój biznes?

Perfekcyjna w pracy, domu, łóżku – czy to naprawdę Ty? Czego potrzebujesz w życiu? Wysprzątanego mieszkania, czasu spędzanego z bliskimi, wspólnych posiłków, awansu i prestiżu w pracy, a może zero zobowiązań, podróży lub własnego biznesu?

Podobno jedno drugiego nie wyklucza, jednak z pewnością znacząco wpływa na siebie. Nie namawiam cię do zmian. Sama jestem w momencie, w którym szereguję i szufladkuję priorytety. Cenię sobie spokój i zacisze rodzinne, balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym, elastyczny grafik dnia i pracy, poniekąd brak stabilizacji zawodowej i głowę pełną marzeń. Czasem jednak dobrze czuję się w roli poukładanej Pani Domu, w wysprzątanym mieszkaniu, kuchennym fartuchu przyrządzając fit rafaello z maseczką LUMENE z arktycznej babki lancetowatej na twarzy, czekając na partnera, aż wróci z pracy! Nasuwa się złośliwe skojarzenie “kury domowej’? A co w tym złego?! Skąd ten pejoratywny stereotyp? Może z amerykańskich filmów…

Cała ja – nieprzewidywalna, ceniąca sobie wolność i szczerość w relacjach z innymi. A Wy jak czujecie się w roli „Pani Domu”

Fit Rafaello przepis

 150g wiórków kokosowych

50g płatków owsianych

jajko

2 banany

olejek migdałowy

50 g jogurtu naturalnego

Banany z jajkiem rozcieramy blenderem, następnie dodajemy jogurt, olejek migdałowy (2-3 krople), płatki owsiane oraz połowę gramatury wiórków kokosowych. Ucieramy aż do połączenia się składnikiem, a dla osób słodkolubnych proponuję dodać łyżkę miodu.

Tak powstałe ciasto nabieramy łyżką i zanurzamy w pozostałej części wiórków kokosowych, lepiąc kokosową kulkę. Rozgrzany piekarnik, bez termoobiegu, do temperatury 180 stopni, w którym pieczemy „fit kulki” przez 20min. Przepis na około 20-kilka sztuk.

Smacznego, ng