Krata twardym orzechem stylizacji?

Kilkakrotnie ostatnio spotkałam się ze stwierdzeniem, że krata to twardy i trudny orzech stylizacji – nie tak łatwo ją okiełznać i zintegrować z resztą outfitu. Może to zboczenie zawodowe i moje wyczulenie na tego typu opinie, a może fakt, że ostatnio często siedzę w temacie kraty, co już niebawem zaowocuje najnowszą kolekcją, prowokuje mnie do rozgryzienie tego orzecha.

Najbezpieczniejszym wyjściem jest łączenie kraty z neutralnymi, wręcz uniwersalnymi kolorami, tak jak w przypadku mojej stylizacji z bielą i beżem. Dodatkowo zrezygnowałam z jakichkolwiek innych struktur i postawiłam na gładkie materiały. Print kraty jest na tyle dominujący, że reszta stylizacji powinna stanowić jej uzupełnienie, a nie konkurencję.

Krata gingham to nie tylko styl grunge czy college, dla nastolatków. Okiełznana, w klasycznej kolorystyce może stać się idealnym look’iem do pracy czy tuniką do letnich converse’ów. Przy ciemniejszej i intensywnej kracie starajmy się ją rozjaśnić/stonować w sezonie letnim na przykład białymi spodniami.

Bezpieczne łączenia i zestawy dla kraty to: jeans, skóra, jednokolorowa dzianina Myślę, że nową kolekcją pokażę jak z kraty zrobić swojego najlepszego przyjaciela, a także, że można ją łączyć z równie dominującą strukturą jaką jest koronka.

Bluzka w kratę wykorzystana w stylizacji to tylko jedna z dwóch części projektu polskiej marki NG, jakią możecie mieć w cenie jednego produkt. Sukienka z zamkiem 2in1 z bluzką to pełna nazwa tego kraciastego cuda, które tego samego dnia w pracy może być idealnym set’em z Twoimi ulubionymi białymi spodniami, a po pracy podczas spotkania ze znajomymi tuniką do ulubionych converse’ów. Zobacz projekt w całości tutaj

fot. Gabriella M Photography

 Przywitajcie się na dobre z kratą w sezonie wiosna/lato 2015

Kolekcja wiosna/lato 2015: Oscar de la Renta, Altuzzara, Karen Walker, Diane Von Furstenberg/ źródło: lamode.info

ZOBACZ TAKŻE