Po jakie kolory najchętniej sięgamy jesienią i zimą?

Określonym porom roku przypisane są konkretne kolory. Zależność ta bardziej niż z trendu wynika z pewnych okoliczności, sezonowych imprez oraz praktyczności. Czczona w okresie wczesnojesiennym dynia, co roku przynosi całą paletę odcieni pomarańczu: miedzi, modnej musztardy oraz rudości. Drugim równie istotnym bodźcem, decydującym o pojawieniu się tej barwy w sezonie jesienno-zimowym jest jego optymistyczny i radosny charakter. Kolor pomarańczowy wykorzystywany jest w leczeniu osób chorych na depresję, która charakterystyczna jest dla obecnej pory roku.

kolory jesień zima

zara.com / lamania.pl
Granat to kolor września i października, kiedy to miejsce ma jedno z najważniejszych wydarzeń sporej rzeszy młodych ludzi – początek roku szkolnego i akademickiego. Z tym momentem nieodłącznie wiąże się właśnie intensywny i ciemny odcień niebieskiego jakim jest granat. Kolor wymagany i wpisany w historię jako właściwy dress code dla wszystkich szkolnych akademii oraz inauguracji.

Czerwień kojarzy się z długo wyczekiwanymi każdego roku świętami Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy zakładamy i kupujemy dodatki, stroje w kolorze czerwonym, z czerwonymi elementami na sukienkach, swetrach, szalach czy kominach, a na ustach ląduje czerwona szminka. Czerwień zaczyna królować w domach, na choince, prezentach i na nas. Z pewnością związane jest to z dużą pulą emocji, jakie w okresie bożonarodzeniowym przeżywamy. Kolor ten wywołuje właśnie sporą dawkę emocji, dodaje energii, odwagi i chęci do działania.

Szarość, brąz i czerń ze względu na swoją praktyczność pogodową są nieodłącznym elementem sezonu. Na tle tych barw najmniej widać zabrudzenia i są swego rodzaju strefą komfortu dającą poczucie bezpieczeństwa i pozwalającą wtopić się w tłum.

20% jesienno-zimowych wyborów kolorystycznych stanowi trend i popularność produktu, jak ma to miejsce w przypadku asymetrycznej, limonkowej kurtki, która stała się ulubionym wyborem znanych i lubianych, jak Ania Lewandowska oraz sieciówkowych, błyszczących puchówek.

Zobacz również: Tajemnice kolorów

podobna tutaj
podobna tutaj

Mając na uwadze Waszą wyrozumiałość i cierpliwość, jeżeli chodzi o publikację nowej kolekcji przygotowałam na dziś małą namiastkę kolekcji. Jest to niezbędny element jesienno-zimowych stylizacji. Kimonowy ponczo-płaszcz, który łączy w sobie cechy nowoczesności i praktyczności. Nowoczesność ukryta w ciekawej oraz ironicznie kontrastowej strukturze materiału, który w dotyku przypomina babciny koc oraz dwustronności projektu. Każda ze stron płaszcza, który zarówno traktowany może być jako ponczo narzucone na kurtkę skórzaną czy cienką przejściówkę, skrywa swoją tajemnicę oraz diametralnie odmienny styl. Jak dwie strony medalu – jedna elegancka i budząca zainteresowanie, druga sportowo-każualowa pozwalająca wtopić się w tłum.

KONKURS

Ponczo-płaszcz nie ma jeszcze swojej nazwy, także zachęcam do zamieszczania w komentarzach poniżej swoich propozycji. Do kompletu stworzony został jeszcze komin, który stać się może własnością osoby z najciekawszą propozycją nazwy! Na Wasze pomysły czekam do 25.10 do 23:59