Zadbana zawodowo

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! A co gdybyś sama mogła o sobie napisać najwięcej?! Gdybyś sam mógł edytować swoje portfolio, stworzyć swoją ścieżkę kariery?

Stwórz siebie i daj się odnaleźć!

W dobie kilkudziesięciu pracowników na jedno miejsce pracy, pokaż się i daj się odnaleźć. Miej kilka propozycji CV w teczce z dokumentami. Bądź widoczny nie tylko w spamie, czy przy odrobinie szczęścia w skrzynce odbiorczej rekrutera, co i tak nie świadczy o odczycie wiadomości. Bądź aktywny i aktywizuj swoją bierność – obecność. Daj się odnaleźć na GoldenLine czy LinkedIn – branżowych portalach z zakresu twojej specjalizacji.

Rekomenduj, otrzymuj polecenia, najnowsze oferty pracy i obserwuj swoje TOP10! Każdy aktywny zawodowo powinien mieć TOP10 firm, w których chciałby w życiu pracować. Łatwiej wtedy wyznaczać kolejne cele, motywować się do działania, podnosić kwalifikacje.

Kto zna Cię lepiej niż Ty sam? Kto lepiej niż Ty zbuduje Twoją markę i eksperckość?!

Posiadanie profilu na portalach społecznościowych, nie tylko tych towarzyskich, ale również branżowych, stanowi swoistego rodzaju mapę historii zawodowej. To profesjonalne social CV jest wirtualną wizytówką z dostępem publicznym – to Twoja duma, a nie kolejna popisowa fota, której kilka dni po publikacji już się wstydzisz.

LinkedIn, GoldenLine to branżowe portale społecznościowe – dla jednych marnotrawstwo czasu, dla innych nowe perspektywy, kontakty, klienci czy możliwości zawodowe.

Zadbaj o swój zawodowy look

Każdy 20/30-latek, planujący aktywne życie zawodowe powinien budować swoją markę i „eksperckość” nie tylko w głowie, czy mięśniach. Należy tworzyć nowoczesne portfolio na różnych płaszczyznach. Szczególnie w ramach internetowej, ogólnodostępnej “wszechnicy wiedzy”, która nieproszona wypluwa wszystkie informacje na Twój temat. Niech te informacje faktycznie będą “dobre”, profesjonalnie opakowane, zawierające pozytywny przekaz dla odbiorcy.

Z taką wizytówką wygrać możesz każdą rozmowę kwalifikacyjną – właśnie dzięki profesjonalnemu wyglądowi, nie tyle swojemu osobistemu, ale również zawodowemu na LinkedIn czy GoldenLine.

W jednym miejscu masz rekomendacje, w kilka chwil możesz przesłać swoje CV w odpowiedzi na zamieszczane na branżowych portalach ogłoszenia o pracy. Po prostu pozwalasz się znaleźć. Nie zapominajmy również o headhunter‚ach – dzięki nim to właśnie wymarzona oferta pracy może sama znaleźć Ciebie!

Branżowe portale społecznościowe to prosty dostęp do sektorowych forów, informacji, specjalistów. Łatwość w ich w odnajdywaniu zarówno dla pracodawców, jak i poszukujących pracy, parterów biznesowych, współpracowników czy kontrahentów.

Miejsca w sieci, które umożliwiają budowanie znajomości, poleceń działających na Twoją korzyść. Wraz z rozwojem kariery poszerzająca się sieć zawodowych relacji pozwala regularnie przybliżać się do wymarzonych TOP10. Wspólni zawodowo znajomi stanowią swoistego rodzaju rekomendacje dla pracodawcy, bez jakichkolwiek koneksji.

Pamiętaj, że gdy Cię nie widzą, to do Ciebie nie napiszą… Dbaj o profil. Hoduj nowymi kontaktami i podlewaj pozytywnymi rekomendacjami. Bez właściwego opakowania zawodowej obecności tak naprawdę nie istniejesz dla branży.

ZOBACZ TAKŻE