4 zasady wyboru świątecznego stroju plus 10 gotowych stylizacji

Święta tuż tuż… Każdy z nas zaczyna zastanawiać się nad świątecznym strojem na ten wyjątkowy w roku wieczór oraz całą serię rodzinnych spotkań. Zanim jednak wybierzecie się w tym celu do sklepu chciałabym abyście ze mną przejrzeli swoje szafy.

W mojej garderobie, mimo dość mocno ograniczonej palety kolorów, udało się znaleźć kilka świątecznych smaczków. Chciałabym się dziś podzielić z Wami wypracowanymi, subiektywnymi 4 zasadami wyboru stroju na świąteczne spotkania oraz aż 10 pomysłami na świąteczną stylizację w kolorach: czerwieni, zieleni oraz mojej ulubionej bieli.

korra-4

MOJE 4 ZASADY WYBORU ŚWIĄTECZNEGO STROJU

1/ Zaplanuj z wyprzedzeniem


Tak samo jak nauczyłam się planować i kupować prezenty ze sporym wyprzedzeniem, tak skrupulatnie planuję strój na ten wyjątkowy w roku wieczór. Gdybym wybór ten zostawiła na ostatnią chwilę to z pewnością zakończyłby się kompulsywnym i zbędnym zakupem oraz niepotrzebnym stresem. A w końcu długo pracowałam na to by tego dnia być wypoczętą, spokojną i odprężona, prawda?

2/ Raczej elegancki


Szykowny strój nie oznacza niewygodnie! Elegancja to nie wysoki połysk i sztywna tkanina, a ja nie jestem porcelanową lalką. Jeżeli zaczęłaś już skrupulatnie przyglądać się metkom odzieżowym przed zakupem to z pewnością większość rzeczy w Twojej szafie, dzięki temu nawykowi, to wygodne, pracujące i przewiewne tkaniny. Elegancja może być wyrażona właśnie wysoko jakościowym materiałem, prostym krojem czy detalem tj. mankiet, kołnierzyk, kokarda oraz biżuteria. Z pewnością któryś z tych elementów znajdziesz w swojej szafie.

3/ Coś świątecznego i czerwonego


Typowo świąteczne elementy nie muszą być wymuszone w samym stroju, jeżeli kolory te są zbyt odległe od codziennego stylu. Dodatki oraz makijaż potrafią być subtelnym uzupełnieniem świątecznej atmosfery. Doskonale sprawdza się tutaj czerwony manicure paznokci czy kolor szminki. Świątecznym akcentem stać się może również tematyczna, okazjonalna biżuteria czy urocza wstążeczka przewiązana pod szyją czy wokół nadgarstka.

4/ Ulubiona stylizacja wigilijna


Gdy garderoba zbudowana jest na zasadach wygodnych oraz sprawdzonych zestawów i obawiasz się, że ta sama czerwona sukienka ubrana po raz kolejny na wigilię zostanie źle odebrana przez innych, to po prostu postaraj się delikatnie odświeżyć jej image. Efekt odświeżenia możesz osiągnąć dzięki biżuterii, subtelnym dodatkom w postaci np. apaszki czy ozdobnego naszyjnika typu choker.

Taki refreshing świątecznego stroju jest mi szczególnie bliski. Uwielbiam swoją czerwoną sukienkę, którą planuję założyć również w tym roku. W nowym odcinku traktuję ją jako bazę aż do 4 różnych stylizacji. Najmilej zaskoczyła mnie wersja nałożonej pod spód małej czarne z koronką. Efekt jest piorunujący, gdy koronka wystaje poniżej czerwonej sukienki. Sprzyjającą dla mnie okolicznością, która pozwala mi założyć sukienkę po raz kolejny jest fakt, iż w tym roku spędzamy święta z moją rodziną, a w zeszłym roku byliśmy u rodziców narzeczonego.

3 świąteczne smaczki z mojej garderoby gwarantują aż 10 świątecznych stylizacji. Oto cała moja tajemnica spokoju, jaki zaczyna panować w moim domu na tydzień przed świętami. Jakich rad udzielilibyście wszystkim pędzącym na ostatnią chwilę do sklepu specjalnie po świąteczny strój?

Zobacz w galerii moje pomysły na świąteczną stylizację 

 

ZOBACZ TAKŻE