DIY: dedykowane wieszaki dla Młodej Pary

Ręcznie przygotowywane dekoracje weselne sprawiają mi tyle radości, że postanowiłam podzielić się z Wami moim kolejnym pomysłem na dedykowane wieszaki dla Panny Młodej i Pana Młodego do wykonania w zaledwie 15 minut.

Zobacz również: Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

W całym zgiełku przedślubnych przygotowań do tej pory odkryłam już kilka zalet z samodzielnie przygotowywanych dekoracji weselnych. Wymienione poniżej argumenty mam nadzieję, że pozwolą podjąć decyzję wszystkim tym, którzy lubią ręczne robótki, ale mają wątpliwości – czy podejmować się ich wykonania na własne przyjęcie weselne?

img_0243

Nowe umiejętności. To mój numer 1. Zawsze uważałam siebie za osobę pozbawioną talentu plastycznego, za to zaradną i przedsiębiorczą. Cechy te doskonale potwierdziły się podczas tego zadania, a dodatkowo odkryłam, że plastyczne umiejętności wcale nie muszę być czynnikiem decydującym. Operatywny talent plastyczny, który charakteryzuje spryt w wyszukiwaniu pięknych, ale prostych pomysłów na dekoracje pozwala na ich wykonania każdemu, pod jednym warunkiem – trzeba tego chcieć! W końcu klej w sztyfcie potrafi używać każdy, tak samo jak wywiązać kokardkę czy wydrukować kupon na ozdobnym papierze z piękną czcionką, prawda?

Zaangażowanie bliskich. Każdy mój pomysł budził zainteresowanie bliskich. Pierwsze efekty z kolei wypracowywały w nich chęć niesienia pomocy np. podczas wycinania 70 etykiet na winietki weselne czy proponowania alternatywnych rozwiązań dla mapy z układem stołów weselnych. Wszystko to powodowało, że samoistnie angażowali się w wykonywanie dekoracji weselnych, co pozwala na jeszcze głębsze przeżywanie tego wydarzenia oraz pozostawia masę radosnych wspomnień.

Oszczędności. Czasu i pieniędzy. Na początku zupełnie tego nie odczuwałam. Poszukiwanie inspiracji oraz zamawianie przez internet wszystkich potrzebnych materiałów wprawiało mnie w poczucie, że „wydaję tyle samo, co na gotowe dekoracji i jeszcze poświęcam swój czas”. W ostatecznym rozrachunku okazało się, że rozsądnie dokonane za pierwszym razem zakupy pozwoliły mi na wykonanie większości dekoracji weselnych, utrzymanie spójności stylu, spersonalizowanie przyjęcia do moich potrzeb oraz dostarczyły dodatkowych, cudownych wspomnień z przygotowań.

Czas na kolejny pomysł z szybkim wykonaniem na spersonalizowane dekoracje weselne.

KOSZT: 0 zł

Biała farba – 0 zł
Wykorzystałam farbę z odcinka – DIY: mapa stołów weselnych
Wieszaki – 0 zł (wyciągnęłam z szafy)
Gotowe, białe i drewniane wieszaki można zakupić w Pepco (4 szt za 9,99 zł).
Drobne dekoracje – ok. 0 zł
Pochodzą z weselnych dekoracji kwiatowych oraz mojego wieczoru panieńskiego.

ZOBACZ TAKŻE