DIY: Jak wykonać winietki weselne?

Moja aplikacja nieustannie odlicza! Zatem nadal pozostajemy w temacie przyjęcia weselnego. Jednym z ostatnich zadań na mojej liście są ręcznie robione winietki weselne dopasowane do rustykalnego charakteru przyjęcia oraz przygotowanej już wcześniej mapy stołów weselnych, o której pisałam tutaj Do przyjęcia weselnego pozostały już tylko 2 tygodnie? Czas rozsądnie dzielić zadania i rozpocząć od tych, które są przyjemne, proste i zajmują zaledwie 5 minut!

img_0020

 

Zobacz również: 4 wskazówki jak znaleźć zaproszenia ślubne szyte na miarę

 

Winietki na stół to nieodłączna część przygotowań do wspaniałych uroczystości, jakimi są komunie, chrzty i wesela. Ułatwiają przybyłym gościom sprawne odnalezienie swojego miejsca, a z nas zdejmują obowiązek jego wskazywania. Pełnią również funkcje dekoracyjne: stanowią uzupełnienie wybranego stylu przyjęcia, uspójniają całość – zaproszenia, kwiaty i kolorystykę sali. Przewodzą i jednocześnie uatrakcyjniają ten dzień, dzięki niesztampowym pomysłom oraz połączeniem ich z drobnymi upominkami dla gości.

Samodzielne przygotowanie winietek wymaga wcześniejszego przygotowania.

1/ Podstawa to pomysł znaleziony w sieci lub zapożyczony z innego przyjęcia. Samo wyobrażenie może spowodować frustracje związaną z brakiem potrzebnych elementów do realizacji. Warto pomysł zwizualizować przed realizacją, a najlepiej znaleźć dowód społeczny w postaci innego wykonania.

2/ Kolejny krok to wyobrażenia vs. rzeczywistość. Potrzebna jest obiektywna ocena własnych możliwości oraz czasu, jaki pozostał do tej wyjątkowej uroczystości.

3/ Zakup niezbędnych materiałów. Tutaj również warto uwzględnić własne preferencje, tempo życia oraz możliwości. Czy mam czas aby biegać po sklepach za elementami do samodzielnego wykonania winietek weselnych? Może zamówię niezbędne materiały online? Czy znajdę czas i mobilizację na ich samodzielne wykonanie w domu?

Po tak krótkiej weryfikacji, szczerej odpowiedzi na powyższe kwestie jesteśmy gotowi przystąpić do wykonania, które trwa zaledwie 5 minut. Opowiem Ci o nim w poniższym filmiku!


POBIERZ SZABLON

NA WINIETKI WESELNE 

 

KOSZT WYKONANIA (dla 70 osób):

Ażurowe serwetki (70 szt): 1,40 zł
Kartki eko papieru A4 (12 kartek): 10,20 zł
Wykałaczki (100 szt): 2 zł
Ferrero Rocher (70 szt): 83 zł

ŁĄCZNIE: 96,60 zł / 1 winietka+słodki upominek dla gościa=1,38 zł

ZOBACZ TAKŻE