Jakie buty wybrać do sukni ślubnej?

Poszukiwania ślubnych butów to chyba jeden z trudniejszych zakupów w życiu kobiety. Nie mam na myśli całego wachlarzu propozycji, jakie czyhają na każdej witrynie. Ponieważ doskonale jesteśmy sobie w stanie z tym poradzić. W końcu już jakiś czas temu wypracowałyśmy w sobie umiejętność rozsądnego zawężania wybóru, o czym pisałam tutaj Samo wyobrażenie na temat tego wyjątkowego dnia w życiu nie ułatwia zadania. Tym trudniejsze okazuje się, gdy każdy element stroju kupujemy oddzielnie. Zatem jakie  buty wybrać do sukni ślubnej?

img_0139

Uwaga obcas

Podczas dobór wysokości ślubnego buta warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Oczywiście własne przyzwyczajenia, wygodę i preferencje, co do grubości oraz wysokości obcasa. Nie ma powodu by tego dnia zmienić je, tłumacząc sobie, że jest to wyjątkowe wydarzenie warte poświęceń. Wzrost narzeczonego. Uwzględniając niewielką różnice między Wami we wzroście warto pozostawić te kilka centymetrów przewagi po stronie mężczyzny. 


Nie bój się kupować online

Rozsądna gospodarka czasu to jeden z moich priorytetów, który pozwala mi na znajdywanie czasu wszędzie tam, gdzie inni narzekają na jego brak. Już dawno ograniczyłam zakupy offline. To z pozoru wielkie “wyrzeczenie” zmieniło się u mnie w zalety: oszczędność czasu i domowego budżetu. Tym bardziej to odczuwam, gdy kupuję w regularnych cenach. Fakt, że podczas zakupów online nie przemieszczam się, nie wychodzę z domu, nie płacę za bilet czy paliwo pozwala na oszczędności finansowe. Po drugie wyeliminowanie tych czynności sprawia, że mam więcej czasu na spokojne picie kawy, spotkanie ze znajomą, sport czy pisanie tego wpisu. Dodatkowo możliwości kupowania i zwracania na koszt sprzedającego oraz ponad 3-miesięczny termin zwrotu towaru, jakie proponuje ten sklep dają mi poczucie prawdziwego zwycięstwa.


Zobacz również:
4 wskazówki jak znaleźć zaproszenie ślubne szyte na miarę

 

img_0123

img_0113


Nie szukaj wyprzedaży

Nie mam tutaj na myśli rezygnacji z zakupów na wyprzedaży, ze względu na “wyjątkowy” charakter okazji. Nie należę do osób, które twierdzą, że na ślubie nie należy oszczędzać. Wręcz przeciwnie, szukam rozsądnych oszczędności, o czym pisałam tutaj Po prostu jeżeli nie trwa aktualnie okres wyprzedaży to sięgam po kody rabatowe, o których dowiedzieć się zawsze mogę tutaj Warto pamiętać również o profitach jakie uzyskujemy z zapisania się do newslettera sklepu. Najczęściej jest to 10-15% rabatu na zakupy. Jeżeli zdarzyło Ci się już z niego skorzystać, to może Twoja mama lub siostra nie miały okazji?

 

But trzyma stopę, a nie stopa buta

Jednym z najczarniejszych koszmarów są zsuwające się ze stóp szpilki, z różnych względów: niestandardowych wycięć, zakupu w sezonie letnim, gdy noga jest często nieco  opuchnięta. Tutaj doskonałym stabilizatorem okazać się może pasek na wysokości kostki, stabilizujący wysoki obcas i nogę. Warto aby wybór dedykowany był znajomości wad i zalet naszych stóp, zupełnie poza przesądami, że przez odkryte pięty w butach uciekają pieniądze, a odsłonięte palce – szczęście.


Zobacz również:
Jak zaplanować wesele i nie oszaleć?

 

img_0131

Co podpowiadają trendy?

Rzuć okiem na trendy – to nic złego! Tym praktyczniejsze okazać się mogą propozycje stylistów, gdy sama jeszcze nie ukształtowałaś swojego wyobrażenia o dodatkach ślubnych. Swoje inspiracje znalazłam tutaj Popularny obecnie kolor rose gold, zapoczątkowany przez jedną z popularnych amerykańskich marek smartphone’ów, mnie przekonał by zrezygnować z klasycznego różu na rzecz metalizowanego, pudrowego różu ślubnych szpilek.

Nieważne czy jesteś z wielkiego miasta czy małej wioski. Każda z nas może znaleźć buty ślubne idealne dla siebie z perspektywy swojego ulubionego fotela, z darmowym zamówieniem do domu, możliwością przymierzenia kilka wybranych modeli w salonie z suknią i darmowym zwrotem niepotrzebnych par do 100 dni. Jak teraz brzmi ten z pozoru trudny zakup w życiu kobiety?

ZOBACZ TAKŻE