DIY: Rustykalne zaproszenie weselne

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, do którego przygotowujemy się ze znacznym wyprzedzeniem. Najczęściej dzień ten chcemy, aby był maksymalnie spersonalizowany do nas. Dlatego rozsądnie jest część weselnych dekoracji przygotować samodzielnie, a resztę oddać w ręce specjalistów.

Z perspektywy czasu i własnych doświadczeń zrobiłabym dokładnie to samo raz jeszcze! Własnoręcznie przygotowała weselne dekoracje sali: winietki weselne, mapę z układem stołów weselnych oraz Candy Bar. Powielający się motyw ażurowej serwetki w każdym z nich wyróżnił moje przyjęcie i sprawił, że czułam się jak w bajce – mojej bajce.

Jeżeli lubicie ręcznie wykonywane dekoracje i macie odwagę by spróbować swoich sił w tej kategorii to koniecznie zobaczcie poniższy odcinek, w którym krok po kroku pokazuję jak w prosty sposób spersonalizować zaproszenia na ślub.

 

Zobacz również: Pomysł na weselny CANDY BAR

Z

TREŚĆ ZAPROSZENIA

Serwis Canva.com to doskonałe miejsce, które każdego laika przeprowadzić przez ten z pozoru skomplikowany proces graficzny. Rejestracja na serwisie jest darmowa, jak i spora część znajdujących się tam gotowych wzorów i szablonów. Intuicyjny interface serwisu sprawia, że w kilku prostych krokach, w przysłowiowe (i moje ulubione!) 15 minut nasze copy zaproszenia weselnego będzie gotowe.

Sprawdź sam jakie to proste!

KROK 1

krok01

Zobacz również: Jak wykonać winietki weselne?

 

KROK 2

krok02

KROK 3

krok2

Po lewej stronie znajdują się gotowe szablony zaproszenia, z których wybieramy to najbardziej nam odpowiadający. Do stworzenia treść wystarczy już tylko znajomość trzech wartości.

1 – rodzaj czcionki
UŻYTE CZCIONKI:
Imiona (ozdobna) – GREAT VIBES
Treść właściwa (czytelna) – QUATTROCENTRO
Informacja o przyjęciu weselnym (zabawna) – SHADOWS INTO LIGHT
2 – rozmiar czcionki
3 – kolor czcionki

 

Zobacz również: Mapa z układem stołów weselnych – pomysł DIY

 

KROK 4 Pobieranie i zapisywanie projektu.

krok3

KOSZTY

Ażurowe serwetki: 100 sztuk ok. 15 zł
Nie ma znaczenia średnica serwetki i tak docinamy ją do wymiarów zaproszenia.
Eko papier: 20 kartek 17 zł
Sznurek jutowy lub wstążka: 1m ok. 0,30-0,50 groszy
CENA JEDNEGO ZAPROSZENIA: ok. 0,30 groszy

 

ZOBACZ TAKŻE