Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Welon, kolia, wianek i długie kolczyki – podczas przygotowań ślubnych gorączkowo przeglądamy wszystkie z możliwych opcji dodatków do sukni ślubnej. Jak zaplanować i wybrać ślubną biżuterię, gdy suknię otrzymujemy zaledwie na tydzień przed uroczystością? Wtedy natłok spraw bieżących potrafi znacznie utrudnić skupienie się na wyborze dodatków. To czas, w którym bardziej niż podejmowania decyzji czy poszukiwań potrzebujemy pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Dziś podpowiadam jak zrobić to z zachowaniem zupełnego spokoju, znacznie wcześniej niż tydzień przed.

img_0657

Rada eksperta


Sam fakt, iż nie posiadamy sukni na wyciągnięcie ręki, nie powinien paraliżować wyboru dodatków. Przy dobrej znajomości fasonu dekoltu sukni, a także kształtu twarzy jesteśmy w stanie wybrać biżuteryjny dodatek “na odległość”.   

KSZTAŁ TWARZY

ksztalt-twarzy

Fason dekoltu


Znając kształt dekoltu sukni, z dużo większą łatwością możemy zdecydować o wyborze koli czy subtelnego naszyjnika. Długie kolczyki pasują do wielu fasonów dekoltów: V-kształtnych, w serduszko czy asymetrycznych. Z kolei kolia zdecydowanie lepiej prezentuje się w przypadku gorsetów oraz dekoltu w serduszko. V-kształtny dekolt kocha bardzo delikatne naszyjniki.

img_0646

Zamienniki


To doskonały pomysł dla wszystkich niedowiarków z punktu pierwszego. To również mój sposób na idealny wybór biżuterii ślubnej. Dekolt mojej sukni to prosty, gorsetowy krój. Sam fason sukni oraz zdobienie również cechuje minimalizm, więc już nic nie zdradzę 😉

Przeglądając jubilerskie propozycje wpadłam na pomysł zamówienia tańszych zamienników, które będę mogła zabrać ze sobą do salon i przymierzyć do sukni. Poszłam nawet o krok dalej i wzięłam ze sobą wianek (również w znacznie ekonomiczniejszej wersji zamiennika) oraz kilka par butów ślubnych, o wyborze których pisałam tutaj

Wizyta w salonie, z takim arsenałem dodatków, pozwoliła mi wyeliminować część wątpliwości oraz potwierdzić słuszność pozostałych decyzji. Decydując się od razu na wybrany model biżuterii u jubilera zamykamy sobie możliwość zmiany decyzji, zwrotu i narażamy się na wysoki koszt nietrafionego wyboru. Dzięki zamiennikom, po wybrany modele udajemy się do jubilera ze 100% pewnością.

 

Zobacz również: 5 ślubnych decyzji, które pomogą podjąć sezonowe kwiaty

 

img_0665

Osobiste preferencje


Z wcześniejszym punktem ściśle wiąże się kolejny czynnik decydujący – własne upodobania. Nie warto z nich rezygnować czy zapominać. Warto im wierzyć, bardziej niż cennym radom koleżanek, starszej siostry czy mamy. W dużej mierze ulubione dodatki gwarantują bycie sobą, co przekłada się na dobre samopoczucie. Sprawdzone modele potrafią znacznie zmniejszyć poziom stresu. Wobec wszelkiego rodzaju trendów i nowości, wraz z upływem czasu oraz stresem związanym ze zbliżającym się wielkim dniem, ich odmienny od codziennego stylu charakter powodować może coraz więcej wątpliwości. Z pewnością nie odczujemy tego w przypadku wyborów kierowanych własną estetyką i doświadczeniem. Tak samo ma się rzecz z brakiem biżuterii na co dzień – warto pozostać wiernym sobie.

 

Zobacz również: Jak planuję wesele? W poszukiwaniu idealnego miejsca.

 

img_0659

Biżuteryjny makijaż


Nie zapominajmy, że całość naszej stylizacji zostanie uzupełniona jeszcze o jakże znaczące elementy: fryzurę oraz make up. Niejednokrotnie ten ostatni stać się może biżuterią ozdobą, wobec której zbędne okażą się inne dodatki. Rozsądek podczas przygotowań tkwi w umiarze i estetyce. Żadna panna młoda nie będzie wyglądało dobrze w przeładowanej stylizacji. Warto rezygnować z jednego dodatku na rzecz innego, np. z wyrazistych kolczyków na rzecz widocznego makijażu, który tak bardzo lubimy,  koli na rzecz długich kolczyków i bransoletki, biżuterii na rzecz subtelnego makijażu i wianka.

Wyobrażenie o ślubnej biżuterii stale się zmienia. Sama jej forma ewoluowała i znalazła sporo zamienników. Biżuterię zastąpić możemy okazjonalnym i wyrazistym makijażem, kwiatowym akcentem we włosach czy wiankiem.

Cechą, która zawsze będzie aktualna jest
poczucie estetyki i umiaru oraz pozostanie wiernym sobie. 

ZOBACZ TAKŻE