Święta vs. te wyjątkowe dni

Każdy z nas w innym sposób odbiera, przeżywa, a przede wszystkim spędza okres od 1 do 26 grudnia. Jedni adorują ten czas, dekorują swoje domy, ogrody, a nawet siebie samych. Inni bez zmian prowadzą swoje życie, wykonują codzienne obowiązki, a sam dzień Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia traktują jako upragniony dzień wolny od pracy. Natomiast część z nas jest głęboko nieszczęśliwa na myśl nadchodzących wyjątkowych dni, z powodu złych wspomnień, samotności czy też całego szaleństwa i szopki jaka ma wtedy miejsce!

Jeszcze inny podział jaki można zauważyć to taki, w którym część przeżywa to wewnętrznie, a reszta obchodzi się z tym na zewnątrz z wielkim ceremoniałem i przesadną ozdobnością. Dla mnie to czas snucia pewnych refleksji, to czas dla mojej rodziny, dni spotkań z bliskimi, maksymalne skupienie na relacjach międzyludzkich!

Z natury emocjonalna, o bardzo wyczulonych zmysłach- najczęściej, żeby coś do mnie dotarło muszę to poczuć, dotknąć, zobaczyć bądź usłyszeć. Stąd potrzeba dekorowania wnętrza mieszkania, a przede wszystkim pokoju, w którym spędzam najwięcej czasu, elementami oraz kolorami typowymi dla Świąt Bożego Narodzenia. Jestem minimalistką stąd zawsze staram się zachowywać umiar i nienawidzę kiczu, jaki szybko można osiągnąć przy zbyt dużej puli kolorów w jednym miejscu. Dlatego też dekorując dom na okresy świąteczne warto najpierw uporać się z poprzednią dekoracją mieszkania. Zrezygnować na ten czas świątecznej dekoracji z pewnych elementów, które mogą wprowadzić chaos i zakłócić harmonię mieszkania. Od tego zaczęłam właśnie w swoim mieszkaniu. Kolejnym krokiem były zakupy na placu Imbramowskim, bo nic tak nie sprawia mi radości jak twórczość własna. Wyjść do sklepu i kupić gotowe?! – To nie dla mnie! Do tego moje miękkie serce i potrzeba budowania świątecznej atmosfery, którą osiągnęłam dzięki świeżemu i pachnącemu wieńcowi z jodły polskiej.  Na aromaty roznoszące się w moim mieszkaniu składa się jeszcze cynamon oraz suszone plastry pomarańczy.

Koszt całkowity dekoracji, którą możecie zobaczyć zamyka się w 60 złotych.

W takim razie chyba już powoli możemy sobie życzyć Wesołych i Radosnych Świąt!

 

ZOBACZ TAKŻE